Обговорення користувача:Шабан Роман Петрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Категорія:ВікіпедіяКатегорія:GoogleКатегорія:Освіта


Shaban Roman Petrovich is a researcher of innovative education and media literacy. Analyst of global mega trends and business ideas. Entrepreneur. (Born in Ukraine). Roman Shaban is also a registered user of Wikipedia, a longtime admirer of it, and one of the editors.

Areas of interest - Google, Wikipedia and Facebook.Shaban R. P. has a desire to form a global union that would unite the above-mentioned corporations. He is also developing an integrated course "Global Education in the 21st Century".

As for Wikipedia, Mr. Shaban considers it a "worthy alternative to overly conservative" public education systems.[1]

(Укр) Вікіпедія, на думку Шабана Р. П., є "гідною альтернативою надмірно консервативним" державним системам освіти. "Як би там не було, все ж кожна держава має свою політику. І, задля того, щоб "виховати певну політичну ідеологію" у молодих людей, уряди не цураються використовувати для цієї справи - підручники та методичні рекомендації. - вважає Роман Петрович. - Тому наявність такої міжнародної платформи, як Вікіпедія - позбавляє, до певної міри, офіційну освіту її монополії".[2]

Дехто може вважати п. Шабана "контраверсійною" особистістю. Особливо, з огляду на його амбітні плани з об'єднання Google, Wikimedia та Facebook у певну форму кооперації; а також його глобальний вклад у Вікіпедію на різних акаунтах. Проте, навіть з огляду на тиск з боку деяких членів іспано-мовної та англо-мовної Вікіпедії, - Роман не вважає Вікіпедію "своїм ворогом", а радше продовжує користуватися цією енциклопедією та пропонувати способи її покращення. --Onderzoeker Shaban. R. P. (обговорення) 00:43, 15 жовтня 2021 (UTC)Відповісти[відповісти]


Категорія:Вікіпедія Категорія:Інноваційна діяльність

  1. A few words about Wikipedia | Інноваційна освіта. en.edupro.expert. Процитовано 14 жовтня 2021. 
  2. Вікіпедія | Інноваційна освіта. www.edupro.expert. Процитовано 15 жовтня 2021. 
Логотип Вікімедія
Логотип Вікімедія (неприбуткової американської організації, яка забезпечує матеріальне підґрунтя для Вікпедії, та інших інтернет-спільнот, що створюють вміст, який вільно розповсюджується


Привіт світ[ред. код]

Wikipedia logo puzzle globe spins horizontally and vertically, revealing the contents of all of its puzzle pieces, without background

Радий бути серед лав "Вікіпедистів". Будучи дослідником у галузі інформаційної грамотності, медіа-освіти та, зокрема, такої школи "нового покоління" як Вікіпедія; вважаю, все ж, свій внесок у даний проект - доволі незначним. Чому? А тому, що станом на травень 2021 року тут налічується понад 55 млн статей, що написані добровольцями з усього світу! Я особисто маю кілька акаунтів у Вікіпедії (різними мовами). Деякі з них, я вирішив назвати своїм реальним ім'ям (завантаживши при цьому своє справжнє фото). Для побудови такої потужної платформи, на мою думку, - важливою складовою є "відкритість учасників". Що я маю на увазі? Наприклад, відомо, що багато досвідчених користувачів порталу, які виконують адміністративні обов’язки, використовують лише «псевдоніми» і не публікують свої справжні фотографії. Проте, якщо під час створення або редагування загальнодоступних статей, надавати про себе трохи більше інформації, то - це, на мою думку, вселяє більше довір'я до Вікіпедії, як прогресивного освітнього проекту.

--Шабан Роман Петрович (обговорення) 21:50, 22 вересня 2021 (UTC)Відповісти[відповісти]

Ласкаво просимо!

   RedPillar.svg Основні засади Вікіпедії   
Flag of Ukraine.svg
Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, Шабан Роман Петрович!
   Nuvola apps kmessedwords.png Для чого ми розвиваємо Вікіпедію

Вітаємо Вас як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проєктом.

Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента.

Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікірозмітки.

Якщо виникли запитання щодо проєкту або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповіді на Ваше питання там немає, поставте його у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів.

Кнопка вставки підпису у вікні редагування

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться.

Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, можете звернутися за порадою до будь-якого користувача з цієї категорії.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

Велика Британія США Irrespective of your language skills, you are welcome to create your own user page, add interwiki links, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask for our help on the Community Portal (help).
   Crystal Clear app ksirtet.png Як створити статтю
   View-refresh.svg Як редагувати статті
   Crystal Clear app lphoto.png Ілюстрування статей
   Icona de la Pluja d'Idees de la Taverna de la Viquipèdia.png Потренуйтеся тут!
   Accessories-text-editor.svg Правила і настанови
   Crystal Clear app ktip.png Стиль оформлення статей
   Green copyright.svg Авторські права
   Help-browser.svg Довідка
   Crystal Clear app Login Manager.png Користувачі, що допоможуть Вам
   Nuvola apps bookcase.svg Словничок вікітермінів

Дякую "за теплий прийом"[ред. код]

Дякую вам за вступні інструкції та гарні побажання. Сподіваюся, що мій вклад, буде суспільно-корисним.

Мій внесок у проект - Вікіпедія (з укр. акаунту - Шабан Роман Петрович)[ред. код]

Марія Сефідарі

22:08, 22 вересня 2021 різн. історія  +1606‎  Фонд Вікімедіа . Розглянувши протокол засідання правління "Вікімедія" від 2 червня 2021 року, Я оновив інформацію про раду директорів фонду - станом на 2021 рік. Інформація взята із мови оригіналу. (Див. «Засідання Правління/Червень 2021 року/Протокол» (англ). Фонд Вікімедія. 1-2 червня 2021 р.). Крім того, я вирішив додати невеличкий підрозділ "Консультативна рада", який звертає увагу читача на те, що в управлінні фондом Вікімедія директорам допомагає спеціальна міжнародна мережа експертів (на постійній основі). (У англо-мовній аудиторії цей факт достатньо відомий) До речі, розглядаючи протокол засідання правління, звертайте будь ласка, свою увагу на те, що декотрі з цих експертів, є безпосередньо присутніми на цьому засіданні директорів, та беруть участь в у консультуванні останніх. Серед всього іншого, вони представляють інтерактивні презентації про поточний стан справ, та пропонують річний план, який допомагає уточнити і встановити пріоритети на найближчий рік. Серед консультантів помітно виділяються - старший менеджер з розвитку спільноти, та відповідальний менеджер зі зв'язків з громадськістю. На останньому засіданні правління головувала директор Марія Сефідарі. А в числі присутніх був - незмінний Джиммі Вейлз (засновник Вікіпедії).

21:49, 22 вересня 2021 різн. історія  +1780‎  Вікіпедія. ‎ Я додав у статтю "Вікіпедія" новий підзаголовок, за назвою - "сучасний стан", який був, на жаль, відсутнім до того.Якщо, перед тим, у статті наводилася інформація переважно за 2017-18 рік, то я надав більш оновлену - із посиланнями на відповідні джерела. (Для прикладу, світовий рейтинг відвідуваності енциклопедії суттєво змінився від 14 січня 2017, згідно із тим самим джерелом Alexa.com, яке цитувалося в статті. Якщо раніше Вікіпедія була на 5-му місті, то до лютого 2020 року Вікіпедія посіла одинадцяте місце в світі за відвідуваністю в мережі Інтернет).

18:51, 28 вересня 2021 різн. історія +558‎ Інформаційна грамотність ‎ →‎Загальний опис поточна. Я додав відомості про зв'язок між інфо-грамотністю та "науковою інформацією". Плюс добавив посилання на більш актуальне авторитетне джерело. (Klucevsek, K. M. (2017). The Intersection of Information and Science Literacy. Communications in Information Literacy, 11 (2), 354-365)

Моя авторська система освіти[ред. код]

Доброго дня. Я б хотів написати окрему статтю про мою авторську інноваційну освітню програму (або точніше "систему освіти"). Чи коректно було б, якби її написанням, зайнявся власне я? Чи "етичніше" все таки буде чекати, поки вона стане настільки відомою, що про неї напишуть інші волонтери.

Вітаємо. Вікіпедія не є місцем для реклами[ред. код]

Вітаємо у Вікіпедії. Дякуємо за цікавість до проєкту і за створення нової статті. Однак Вікіпедія є енциклопедією, а Ваш внесок схожий на рекламу. У Вікіпедії реклама заборонена. Додатково можна почитати таке:

Якщо у Вас досі залишаються питання, будь ласка, ставте їх у кнайпі. Також Вам можуть бути корисними такі посилання:

--Mcoffsky (обговорення) 20:26, 30 липня 2021 (UTC)Відповісти[відповісти]

Дякую вам за вашу точку зору[ред. код]

Дякую за вашу точку зору. Хоча я і вважаю, що писати статті, наприклад, про власний проект, який дедалі більше набирає популярності - це не завжди шкідлива самореклама... (Адже "з перших уст" іноді можна почути найбільш вичерпну інформацію).

Все ж сперечатися з вами не буду.

--Шабан Роман Петрович (обговорення) 22:08, 1 вересня 2021 (UTC)Відповісти[відповісти]

Об'єкт ворожості, чи прикре недорозуміння[ред. код]

Чи бувало у вас таке, що вам приписували неправильні спонуки. Для людини, яка цінує свою репутацію, - це доволі серйозне випробовування. На жаль, зі мною, як із одним з користувачів Вікіпедії, відбулося щось таке, що я не можу прийняти, чи до кінця зрозуміти. В іспаномовній Вікіпедії, де я, також зареєстрований під своїм справжнім ім'ям, мене звинуватили у "саморекламі". А коли, я намагався надати докази невинності, та виправити те, що для інших могло бути "каменем спотикання" - мені "пригрозили" видаленням мого акаунту. Як я вже, згадував вище, у мене є не один акаунт. Вони у мене на різних мовах. І деякі з них, я вирішив був назвати своїм ім'ям. Згідно із правилами Вікіпедії - це допускається! Хоча і застерігається про небезпеку - з точки зору "переслідування" ображеними дописувачами (чиї дописи, для прикладу, я міг рекомендувати для видалення). Все, ж створювати "справжній акаунт" - це моє право. І з огляду на аргументи, які я викладав вгорі (на самому початку - я вирішив цим скористатися). Чи не найбільш незрозумилим є те, що найбільш активно мене "переслідує" один-єдиний іспаномовний користувач. Із його висловлювань - я зрозумів, що йому дуже не сподобалися мої рекомендації, які я публічно висловив... (А саме про те, що з моєї точки зору, потрібно робити для того, щоб редактори Вікіпедії не ставали "самовпевненими дилетантами". Але ж, я лише, у формі пропозиції, поділився своїми роздумами як освітянин. Я завжди з повагою ставився до Вікіпедії) --Шабан Роман Петрович (обговорення) 21:50, 22 вересня 2021 (UTC)Відповісти[відповісти]

Виправдання репутації[ред. код]

Найперше хочу подякувати за неупередженість всім тим, хто її виявив! Я вирішив видалити зі своєї сторінки всю ту, інформацію, яка б могла стати для інших "каменем спотикання" чи привертати надмірну увагу до моєї персони. Дякую. --Шабан Роман Петрович (обговорення) 21:50, 22 вересня 2021 (UTC) Категорія:Освіта Категорія:Вікіпедія Категорія:Інноваційна діяльністьВідповісти[відповісти]