Вікіпедія:Кнайпа (допомога)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:КДП

У розділі допомоги кнайпи української Вікіпедії Ви можете попросити Ваших колег про допомогу у питаннях що у Вас виникають у процесі роботи над статтями.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10

Чому сайт derevo-kazok.com.ua у спам фільтрі?[ред. код]

Доброго дня! Я написала статтю про дитячий інтернет-проект "Дерево казок", проте не можу вказати посилання на нього, оскільки показується помилка про те, що derevo-kazok.com.ua занесено до спам фільтру. Скажіть будь-ласка, чи можна якось дізнатися про причину занесення його до спам фільтру та чи є можливість його звідти дістати? Ось посилання на статтю: Дерево казок
Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 19:11, 20 березня 2017 (UTC)

Перейменування статті[ред. код]

Я випадково замість того щоб винести статтю в основний простір зробив її "користувачем" Користувач:1-й механізований батальйон (24_бригада), прохання до адмінів перейменувати її на звичайну статтю 1-й механізований батальйон (24 бригада), тому що фільтр редагувань не дає мені це зробити August (обговорення) 18:40, 6 березня 2017 (UTC)

YesТак Зроблено --Sergento 21:14, 6 березня 2017 (UTC)
Дякую, Sergento! August (обговорення) 08:06, 8 березня 2017 (UTC)

Програма перегляду файлів[ред. код]

Як можна переглянути файли з розширенням .djvu? Нема можливості скористатися ресурсами Етимологічний словник української мови.

Наперед вдячний

--В.Галушко (обговорення) 17:13, 9 березня 2017 (UTC)

Вітаю, панове В. Галушко. Мабуть треба просто поставити на свій комп програму для перегляду таких файлів. Книжок із таким форматом дедалі більше, вони зручніші, ніж звичні пдф-ки. Програму скачують з інтернету. Певен, наші вікі-технарі конкретно порадять, як це найліпше зробити. В. Николов (обговорення) 18:10, 9 березня 2017 (UTC)
Дякую, але де можна дістати цю програму?
--В.Галушко (обговорення) 18:19, 9 березня 2017 (UTC)
Чого не знаю, того не знаю, в лінуксі «з коробки» працює, штатний «переглядач документів» показує.
О, гугл по «free win djvu viewer» знайшов фрішне на всю голову WinDjView. --ReAlв.о. 18:36, 9 березня 2017 (UTC)
Ха-ха, вікіпедисти (зі мною разом) не вміють користуватися Вікіпедією. Про цю програму сказано тут DjVu. --ReAlв.о. 18:38, 9 березня 2017 (UTC)
Я користуюся https://www.sumatrapdfreader.org/free-pdf-reader.html . мені воно зручне. --Sergento 18:48, 9 березня 2017 (UTC)
Дякую всім, панове, словник тепер читаю.
--В.Галушко (обговорення) 18:57, 9 березня 2017 (UTC)

Помогите с цветом[ред. код]

Помогите привести в норму эту статью - Малиновий_колір. Я поставил правильный цвет (#C8006A), немного ссылки поменял на другие ресурсы, но цвет все равно не поменялся во всей укро-вки. Не могу карточку цвета правильно заполнить - не хватает технических знаний. В геральдике очень важны цвета, до этого там был красный, а не малиновый. Я провел небольшое расследование и понял откуда растут ноги. Оказывается цвет crimson в очередной раз перевели, как малиновый,хотя он скорее - кровавый. Пример грубого использования из-за неразберихи.: Файл:Flag_of_Kharkiv_Oblast.svg#filehistory

  • И таких примеров много. Например - флаг и герб Лисичанськ. Почему-то красные. Хотя если загуглить там будет нормальный, малиновый. --Sergkarman (обговорення) 19:31, 9 березня 2017 (UTC)

Дякую за "допомогу". --Sergkarman (обговорення) 01:36, 16 березня 2017 (UTC)

@Sergkarman: Извините за ожидания, не все видят всё. Во-первых: во всей вики несоответствия нужно менять вручную. Во-вторых: я думаю, флаги лучше смотреть по их источнику, если неправильно, то менять. В-третьих: так какой hex? В ангвики #E30B5C за Maerz and Paul, но есть не только он [1].--くろねこ Обг. 02:53, 16 березня 2017 (UTC)
Ну вы же понимаете, что у малинового цвета нет четкого определения. Я просто связал его с подходящим названием на других языках. До этого малиновый был красного цвета - багровый, crimson, именно эту ссылку я и поменял. Методом проб и ошибок я выбрал именно этот цвет C8006A . Результат можно посмотреть тут: Файл:Прапор МОУ.png и Файл:UKR Золочівський райо́н flag.png. И конечно это - дискуссионная тема. --Sergkarman (обговорення) 03:46, 16 березня 2017 (UTC)
@Sergkarman: Я понимаю в некоторых источниках разные hex (вище их приводил, много авторов )) и ничего против не имею, статьи о цветах нужно еще делать и делать у нас. Сначала, я думаю, нудно пересмотреть Список кольорів на неточности.--くろねこ Обг. 03:33, 24 березня 2017 (UTC)

Порада[ред. код]

Вітаю! Я працюю над цією статтею Жіноча статева система і мені потрібна порада. Деякі розділи статті (наприклад піхва), на мою думку, надто широко розписана чи скоротити її, чи нехай так і буде? Чи нормально я розвиваю цю статтю? І ще один момент - чи мої посилання можна вважати за авторитетні? Якщо ні, то де їх набути? Дякую) --KartmenBro666 (обговорення) 11:50, 11 березня 2017 (UTC)

Та там картинок забагато, відверта порнографія, замініть краще схемами якимись, якщо вже взялись за таке. І розділи мб поскорочуйте. Але це моя субєктивна думка. August (обговорення) 13:24, 14 березня 2017 (UTC)
Картинки не я закачував, якийсь інший користувач. Як на мене то із фотографія так якраз таки зле, їх надто мало. Похожі фотографії є у іншомовних вікіпедіях (у англійська в статті Vulva, як приклад). А от щодо розміру мабуть ви праві, постараюся скоротити, дякую! --KartmenBro666 (обговорення) 14:55, 14 березня 2017 (UTC)

Прошу вилучити зображення, яке я завантажив[ред. код]

Шановні панове адміністратори! Прошу вилучити зображення Genitalia Moth.jpg, яке я щойно завантажив, не врахувавшщи, що десь треба вказати про його ліцензію. Після видалення я завантажу його вдруге, але вже як слід. В. Николов (обговорення)

Якщо ви маєте на увазі зображення Файл:Genitalia Moth.jpg, то воно міститься на Сховищі, і запит на його видалення треба подавати саме там. Ви можете додати інформацію про ліцензування до існуючої версії файлу (редагуєте як будь-яку сторінку і додаєте все необхідне в текст). --Sergento 12:52, 14 березня 2017 (UTC)
Дякую! Мені самому це не спало на думку. Вже зробив - все вийшло. В. Николов (обговорення) 13:49, 14 березня 2017 (UTC)

Шаблон: Vowels[ред. код]

Необхідно уточнити Шаблон:Vowels: за зразком аналогічного в Англійській Вікіпедії. Не можу розібратися з кодом.

Наперед вдячний

--В.Галушко (обговорення) 14:32, 16 березня 2017 (UTC)

Зараз зроблю. Єдине, що з посиланнями не зовсім зрозуміло. У нас, схоже, не всі статті є про голосні. --Sergento 15:26, 16 березня 2017 (UTC)
@Sergento: добре, поки зробіть доповнення, а я внесу необхідні уточнення. Дякую за допомогу!
--В.Галушко (обговорення) 15:58, 16 березня 2017 (UTC)
самі елементи до схеми я пододавав. Якщо треба змінити посилання, куди ведуть нові символи, то їх можна зробити тут. Там вони як звичайні посилання працюють, ніби все просто повинно бути. --Sergento 16:09, 16 березня 2017 (UTC)
Дякую за роботу. Виправлень не потребує.
--В.Галушко (обговорення) 16:19, 16 березня 2017 (UTC)

@В.Галушко та Divega: Зміни до шаблону я вніс на цей запит і яка версія «правильна» (див мою СО) сперечатися не буду. Оскільки виявляється, що є різні погляди на те, як цей шаблон має виглядати, то це краще обговорити. --Sergento 10:01, 17 березня 2017 (UTC)

Дійсно, складне питання. Обговорення див. Обговорення шаблону:CSS IPA vowel chart.
--В.Галушко (обговорення) 14:20, 18 березня 2017 (UTC)
Відповів на СО шаблону.--Divega (обговорення) 17:19, 18 березня 2017 (UTC)

Переклади - візуальний редактор перекладів і його глюки[ред. код]

Перекладав статтю en:Visual_cortex. Стаття велика. Тижня 2-3 працював і нарешті закінчив. Тисну кніпочку - ерор. Ще раз - ерор. Хто стикався з таким глюком, підкажіть як обходити.

Спочатку видавало повідомлення такого змісту: "Цей переклад заснований на старішій версії вмісту. Вихідна сторінка могла зазнати значних змін. Ви можете продовжити цей переклад, або почати його заново, аби використати оновлений вміст." Але там з'явилося нове літературне джерело, яке вставити в візуальному перекладацькому редакторі просто ніяк.

А ось і сам текст ерору: "Сталася помилка при публікації перекладу. Будь ласка, спробуйте опублікувати сторінку ще раз. Помилка: Error converting HTML to wikitext: docserver-http: HTTP 400" — Це написав, але не підписав користувач Kinedw (обговореннявнесок) 17:52, 16 березня 2017‎.

Мені цей «інструмент перекладу» дуже не сподобався давно і відразу, тому я ним не користуюся і, відповідно, не можу допомогти нічим, крім поради ним не користуватися. Не бачу нічого поганого в тому, щоб спочатку перекласти преамбулу і звичайним способом створити статтю, потім її доповнювати, перекладаючи поабзацно. --ReAlв.о. 17:41, 16 березня 2017 (UTC)
Так, у цьому інструменті справді є проблеми. @Kinedw: Спробуйте, будь ласка, зберегти ще раз, ігноруючи попередження. Можна ще звернутися на сторінку допомоги інструмента, але побачив, що ви вже туди звернулися, тож просто попросив там розробника прокоментувати — NickK (обг.) 18:19, 16 березня 2017 (UTC)

Скасувати доповнення аноніма?[ред. код]

Шановне спвітовариство! До статті Даниленко Валентин Миколайович анонім зробив доповнення, які варто скасувати. Я звик, перш ніж це робити, писати авторові пропозицію доробити. Але ж тут писати нема кому - є лише ай-пі адреса. Лишити як є його розлогі доповнення неможливо - вони зроблені російською, не мають посилань на джерела і тому викликають сумніви. Підкажіть, як краще зробити? В. Николов (обговорення) 05:31, 17 березня 2017 (UTC)

Можна скасувати, написавши в описі змін «Див. Сторінку обговорення статті», де пояснити, чому Ви це зробили. Там, до речі, є ел. адреса його родички, я думаю, це вона й зробила доповнення. За бажання, можете й їй написати :). --Олег (обговорення) 06:52, 17 березня 2017 (UTC)
Дякую, пане Олеже. Пан Madvin випередив мене і скасував зміни того аноніма. Буду спостерігати за подальшими подіями. В. Николов (обговорення) 05:35, 18 березня 2017 (UTC)

Об'єднати статті[ред. код]

Є така стаття Гарвардський інститут юридичних наук. ЇЇ треба обєднати з Гарвардський університет або Гарвардська школа права. Там тре ще розібратися що таки мав на увазі автор. --Alex Blokha (обговорення) 23:18, 17 березня 2017 (UTC)

Це погано вичитаний автопереклад англомовних матеріалів. Хоча назва має стосуватися школи права, у самому тексті, очевидно, йдеться про Гарвардський університет. Не знаю, чи доцільно об'єднувати малоякісний текст з Гарвардський університет.
--В.Галушко (обговорення) 18:20, 18 березня 2017 (UTC)

Кайл Едмунд[ред. код]

Как разместить шаблон в статье о нарушение АП? (копивио) http://tennisportal.ru/tennisist/kyle_edmund--Станислав Савченко (обговорення) 18:52, 20 березня 2017 (UTC)

Треба 1) правильно вказати джерело; 2)переконатися, що в самому джерелі наведена справді нетривіальна інформація, а не загальновідомі банальні біографічні дані; 3)пояснити на сторінці обговорення, чому ви вважаєте, ця інформація порушує право власності і чиє саме; 4) Поки ви все це зробите, краще поправити саму статтю, аніж воювати за малий стаб, а може ще вам українці скажуть що нічого не розуміють, що за буковки ви тут понаписували. Доведеться вивчати мову... Хоча ви маєте цілковиту рацію, здирати слово в слово негарно і неприпустимо для Вікіпедії. Mykola Swarnyk (обговорення) 04:40, 21 березня 2017 (UTC)