Вікіпедія:Кнайпа (допомога)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:КДП

У розділі допомоги кнайпи української Вікіпедії Ви можете попросити Ваших колег про допомогу у питаннях що у Вас виникають у процесі роботи над статтями.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10

Шаблони: Рік у Європі та Рік в Україні[ред. код]

Пробую перекласти й адаптувати відповідні англійські шаблони років Year in Europe та Year in Ukraine, але бачу, що сам не дам ради. Може, хто краще розуміється. @Avatar6:? --Микола Василечко (обговорення) 13:28, 4 червня 2017 (UTC)

@Микола Василечко: Зараз краще? У поточному вигляді чимало речей потрібно буде робити вручну: в українській мові є відмінки, в той час як в англійській їх немає, тож з назвами країн так само просто вийде (Ukraine = Year in Ukraine англійською, але Україна → Рік в Україні українською) — NickK (обг.) 22:30, 29 червня 2017 (UTC)
Так ось із відмінками я й не розібрався, як запрограмувати. Особливо Рік у Європі. Там такий момент, що якщо нема сторінки Рік у країні, то воно перекидає на Історія країни. В англійській шаблон простіше, а в нас відмінки збивають перенаправлення. А ця гілка статей про роки може дати нам тисячі статей до загальної кількості. --Микола Василечко (обговорення) 04:46, 30 червня 2017 (UTC)
@Микола Василечко: Перепрошую за запізнілий коментар, лише зараз помітив. Граматика української мови не дуже шаблонна, в нас є шаблони для родових відмінків (наприклад, {{Назва країни РВ UKR}}), але для місцевого відмінку шаблонів немає. Шаблон {{Рік у Європі}} базується на дволітерних кодах (UA для України), в той час як шаблони назв країн використовують трилітерні (UKR для України), що теж не допомагає сумісності. Тож тут є два варіанти — або повністю переписувати {{Рік у Європі}} під нашу систему шаблонів (тобто перевести на трилітерні коди, прописати місцевий відмінок у коді та брати родовий відмінок через відповідні шаблони), або ж прописувати відмінки в шаблоні кожної країни на кшталт {{Рік в Україні}} — NickK (обг.) 21:13, 12 липня 2017 (UTC)
@NickK: то я й звернувся сюди, щоби хтось допоміг, бо сам не можу розібратися. --Микола Василечко (обговорення) 01:20, 13 липня 2017 (UTC)

Queen[ред. код]

У нас немає повноцінної статті про рок-гурт Queen — це великий недолік Укрвікі. Усі іншомовні найбільші та поважаючі себе Вікі мають повноцінні статті про цей рок-гурт. Тільки ми пасемо задніх. Я створив багато сторінок про сингли цього та покращив статті про альбоми цього гурту, однак мені не виходить написати хорошу статтю саме про гурт, багато разів писав, проте невдовзі вилучав увесь текст. В підсумку прийшов до виводу, що треба перекласти англійську сторінку, однак є проблема — я не знаю англійської, переклад за допомогою гугл-транслейт виходить дуже ламаний і незрозумілий. Хто знає англійську? Стаття має доволі багато переглядів, однак читач, заходячі в Укрвікі, нічого не бачить про Queen, і йде за інформацією в Рувікі. Стаття дуже важлива, про цей гурт знають майже всі.
Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 20:30, 10 липня 2017 (UTC)

Сторінка Дніпрянка (гандбольний клуб, Херсон)[ред. код]

Я створюю дану сторінку. В мене проблема, як вставляти фотографії, щоб не було проблем з авторським правом? <br /— Це написав, але не підписав користувач Makuria (обговореннявнесок). Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 20:30, 10 липня 2017 (UTC)

@Makuria: Перепрошую за затримку з відповіддю. Побачив, що ви вже завантажили фотографію, тому поясню на цьому прикладі. Фотографії у Вікіпедії можна завантажувати двох видів:
  • або вільні, тобто ті, на використання яких під вільною ліцензією надав автор (це можете бути ви або хтось інший) чи правовласник (наприклад, АП розмістила дозвіл на своєму сайті http://www.president.gov.ua/ ). Такі зображення можна використовувати в будь-яких розумних кількостях, на їх використання обмежень немає
  • або невільні (без дозволу автора), замінників для яких не існує. Наприклад, це фото померлих людей або таких, які більше не є публічними, фото зруйнованих об'єктів тощо. Такі зображення можна використовувати в дуже обмежених кількостях згідно з критеріями добропорядного використання.
У вашому випадку фото Файл:Михайло Милославський.jpg не відповідає цим вимогам: пан Милославський живий і активно тренує, тож створити вільне фото можливо (наприклад, відвідавши матч «Дніпрянки»). Тож використання завантаженого вами фото не є добропорядним, і слід або отримати дозвіл від автора, або завантажити інше фото (власне або таке, на яке буде дозвіл автора). Якщо вам щось незрозуміло — звертайтеся до мене тут чи на моїй сторінці обговорення — NickK (обг.) 23:20, 19 липня 2017 (UTC)

війна редагувань у Державна міграційна служба України[ред. код]

Добрий день. У нас з Sergey Tsvigun сталася невеличка війна редагувань у згаданій статті і я хотів би попросити інших користувачів розсудити нас, оскільки згоди, на жаль, ми дійти не можемо (сорі, якшо не за адресою, але тут я думаю буде швидше). Він відміняє два моїх редагування: 1 і 2. Перше - це швидше за все коментар, доданий працівником даної служби. Зрозуміло, що він не містить жодних джерел, а його цінність для читача Вікіпедії мені не зрозуміла. До того ж, він застарів. Друге - це копіпаста з офіційного сайту. Як на мене це грубе порушення авторських прав, бо на сайті чітко вказано, що матеріали є захищенними. Крім того, Sergey Tsvigun навіть не надав виноску на оригінал. Крім того, я вважаю що не можна більше половини статті копіювати з одного, до того ж первинного джерела. І знов-таки, яка цінність цього матеріалу? Яка різниця читачу, які функції вони прописали у своїх внутрішніх документах? Вікіпедія має базуватися на авторитетних вторинних джерелах, а не бути копією офіційного сайту відомства. В кінці статті є посилання на їхній сайт - і там користувач знайде всю цю інфу. Більше нашої дискусії, якщо кому цікаво, можете знайти на сторінці обговорення Sergey Tsvigun. З повагою, --Pozytyv (обговорення) 10:14, 12 липня 2017 (UTC)

Sergey Tsvigun, а навіщо там перелік функцій? Це відповідає правилам Вікі? --Jphwra (обговорення) 10:17, 12 липня 2017 (UTC)
Jphwra Перелік функцій чи повноважень офіційного органу влади часто присутній у відповідних статтях, адже читач має розуміти чим цей орган займається і навіщо він взагалі потрібен (Наприклад: Верховна Рада України/Завдання, Генеральний прокурор (Україна)/Повноваження, Міністерство внутрішніх справ України/Завдання та функції). --Sergey Tsvigun (обговорення) 16:06, 12 липня 2017 (UTC)
от і напишіть чи займається! а не перелік функцій. а навіщо потрібен можна написати більш лаконічно --Anntinomyобг 15:12, 12 липня 2017 (UTC)
А тут я і пояснював Позитиву, що просто скопіювати великий перелік функцій — не кращий варіант, ліпше буде покращити цей розділ. Однак користувач стоїть на найлегшому варіанті — просто видалити. Однак я проти цього й вважаю, що його слід доопрацювати чи покращити. . --Sergey Tsvigun (обговорення) 17:08, 12 липня 2017 (UTC)
Так у чому проблема? Доопрацюйте, покращіть, осмисліть. На основі авторитетних вторинних джерел. А не впарюйте копіпасту, яка крім порушення авторських прав, до того ж має дуже мало спільного з реальністю. Це те саме, що скопіювати програму партії з сайту партії у статтю про неї. Я не розумію як можна цього не розуміти... з повагою, --Pozytyv (обговорення) 17:40, 12 липня 2017 (UTC)
Так дійсно у чому проблема, не видаляйте цілий розділ, а покращіть й доопрацюйте його. Адже це не ви хочете повністю видалити всю інформацію з розділу, а в замін не надати нічого. І я нічого не впарюю, подивіться історію редагувань, цей розділ додав зовсім інший користувач. Та й ніякого там порушення авторських прав не має, тому що ДМС взяла інформацію з ПОЛОЖЕННЯ про Державну міграційну службу України, яке є суспільним надбанням і може копіюватися й розповсюджуватися ким завгодно. --Sergey Tsvigun (обговорення) 20:09, 12 липня 2017 (UTC)
цей розділ неенциклопедичний і до того ж порушує авторське право (там є пункти, відсутні у Положенні, на яке ви посилаєтесь). Вам вже три людини кажуть що ця копіпаста недоречна, а ви все продовжуєте вчити. Я запросив незацікавлених користувачів висловити свою думку, і вони зробили це. Можливо, хтось ще висловиться на захист вашої точки зору. Якщо ні - то я все ж видалю цей неенциклопедичний вміст, який порушує авторське право. До речі, дякую, що нарешті видалили той недоречний коментар співробітника ДМС. Сподіваюсь, ви самі зрозумієте, що цей недоречний матеріал теж має бути вилучений. З повагою, --Pozytyv (обговорення) 08:17, 14 липня 2017 (UTC) пс. ви вказали, що володієте англійською. от, будь ласка, ознайомтесь https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Copying_text_from_other_sources Сподіваюсь, це допоможе вам зрозуміти чому ця копіпаста має бути видалена. з повагою, --Pozytyv (обговорення) 09:05, 14 липня 2017 (UTC)

Допомогти у розміщенні статті[ред. код]

Доброго дня! Я Ростислав Пелех створив у чернетці сторінку публічної людини. Перегляньте будь ласка чи там все вірно чи витримані усі правила. Мені важлива Ваша думка. Хочу попросити у Вас посприяти у розміщенні її для широкого загалу.

це типу розмістити, щоб не виглядало, що ви самі про себе написали чи як? не получиться...ВП:УНП --Anntinomyобг 15:10, 12 липня 2017 (UTC)

Help in Translation[ред. код]

(Sorry for writing in English)
Hello,
I am editor from Bosnian wiki, and I would like someone from this wiki to translate page about Sarajevo Film Festival (SFF) and related pages to Ukrainian language. I really appreciate that you already have main article about SFF, but it is outdated and have only one short paragraphs. Below are all SFF related articles that you can translate from English or Bosnian, but the main article and the award article are the most important. If you need any help or have any questions, please contact me or tag me below.

Ukrainian English Bosnian Wikidata Notes
Сараєвський кінофестиваль en:Sarajevo Film Festival bs:Sarajevo Film Festival Q935127 Main article
Серце Сараєво en:Heart of Sarajevo bs:Srce Sarajeva Q26340132 Main award of festival
??? en:Special Jury Prize (Sarajevo Film Festival) bs:Specijalna nagrada žirija (Sarajevo Film Festival) Q33035532 2nd place award
??? en:Human Rights Award (Sarajevo Film Festival) bs:Nagrada za ljudska prava (Sarajevo Film Festival) Q33035238 Special award
??? en:Template:Sarajevo Film Festival bs:Šablon:Sarajevo Film Festival Q25983572 Festival's navigational tamplate
??? en:Sarajevo National Theatre bs:Narodno pozorište Sarajevo Q597948 Festival's main location / Festival Square
??? en:Armed Forces of Bosnia and Herzegovina Hall bs:Dom Armije u Sarajevu Q597948 Other festival locations
??? en:Skenderija bs:Skenderija Q1280411
??? en:Mirza Delibašić Hall bs:Dvorana "Mirza Delibašić" Q2008334
??? en:Hotel Europe (Sarajevo) bs:Hotel Evropa Q5911469
For articles about festival you can use photos from Wikimedia Commons: link, and also you can reupload logo from en.wiki (link) under fair use licence.

Thank you, --Semso98 (обговорення) 22:27, 14 липня 2017 (UTC)

Перенаправлення вулиць[ред. код]

Фактично кожна вулиця у цьому списку має сторінку перенаправлення на список вулиць. Чи є сенс існування цих перенаправлень?--Andriy.v (обговорення) 06:30, 15 липня 2017 (UTC)

@Andriy.v: Колись це були окремі статті, які потім були об'єднані в одну через замалий розмір і брак джерел. Якогось великого сенсу в існуванні цих перенаправлень, мабуть, немає, але й шкоди від них теж, достатньо просто не посилатися на них зі списку, щоб не було посилань по колу — NickK (обг.) 04:30, 21 липня 2017 (UTC)

Допомога у редагуванні статті[ред. код]

Друзі! Прошу Вашої допомоги у публікуванні статті)
Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 20:14, 24 липня 2017 (UTC)

Допомога[ред. код]

Доброго дня! Скажіть, будь ласка, що потрібно для того аби розмістити статтю у Вікіпедії про журналіста та починаючого співака?--Мирося Милявська (обговорення) 14:42, 19 липня 2017 (UTC)

Вітання! Якщо це співак-початківець, то він для Вікіпедії — незначимий. Особа має відповідати певним критеріям значимості, про які можете прочитати тут. --Микола Василечко (обговорення) 11:49, 19 липня 2017 (UTC)

Допомога користувачу[ред. код]

Чи надаються певні привілей тому хто редагує і створює статті в Вікіпедії?
Розділ без дати --DixonDBot II (обговорення) 20:14, 24 липня 2017 (UTC)

Питання про банер для Неолімпіади[ред. код]

Сподіваюсь, що когось зацікавить Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Неолімпіада (Тижні неолімпійських та дефлімпійських видів спорту). Приурочується до проводимих зараз Всесвітніх ігор (масові прямі трансляції на Першому національному) та Дефлімпійських ігор (щоденники на Першому національному) задля підвищення відвідуваності укрвікі та у зв'язку з надактуальності теми.

І ще хотілося банер хоча б на тиждень, є шанс заманити нових вікіграців через наявність телетрансляцій та підвищений інтерес. Користувач:Mr.Rosewater ви не допоможете з розміщенням банеру? Рідко з`являється реальний шанс на залучення нових вікіпедистів.--Yasnodark (обговорення) 16:16, 25 липня 2017 (UTC)
Чесно кажучи, мені ще треба розбиратись, як це реалізувати, але я боюсь, що не маю на це права. Традиційно питання доцільності розміщення банерів і їхнього вигляду у нас обговорювалося, голосувалося та підсумовувалося. Наприклад, Вікіпедія:Кнайпа (пропозиції)/Архів 26#Ще один банер?. --Олег (обговорення) 16:38, 25 липня 2017 (UTC)
Олег Просто поки будемо організовувати цю бюрократичну тяганину, то шанс втратимо.--Yasnodark (обговорення) 16:43, 25 липня 2017 (UTC)
Тематичні тижні і так оголошуються на Головній сторінці та через загальне оголошення. Наразі триває аж чотири тематичні тижні, і я не дуже розумію, чому ми маємо один з них виносити аж у загальне оголошення. Якщо потрібна додаткова розкрутка, можна ще підключити блог і соціальні мережі, але розкрутка через загальне оголошення звичайного тижня видається надмірною — NickK (обг.) 16:50, 25 липня 2017 (UTC)
Та лише банер бачуть звичайні читачі і лише цей тиждень пов'язаний з реальними трансльованими подіями.--Yasnodark (обговорення) 17:01, 25 липня 2017 (UTC)
Yasnodark, прошу мене зрозуміти — це буде волюнтаристський вчинок, але це не той випадок, де він може бути виправданим. Можливо, варто було трохи раніше почати обговорення, але у наведеному мною прикладі питання вирішилося, враховуючи думку спільноти і досить швидко. --Олег (обговорення) 17:11, 25 липня 2017 (UTC)
Трохи раніше я й сам не знав про трансляцію цих подій, бо жодних анонсів зазделегіть не було, 5 актуальних днів залишилось, а ви знов за рибу гроші. Кому цей вчинок буде волюнтарити? Як це не той - залучити нових людей у тематику, де бажаючих писати обмаль? На відміну від інших тематичників цей єдиний прив`язаний до конкретних подій. Це суттєво його різнить від інших, про які достатньо знати самим вікіпедистам.--Yasnodark (обговорення) 12:12, 26 липня 2017 (UTC)

Статті, що належать одночасно до двох категорій[ред. код]

Як можна визначити статті, що належать одночасно до двох категорій?

Приклад: мені потрібні вибрані статті про Боснію і Герцеговину, і я маю знайти статті в перерізі категорій Вибрані статті та Боснія і Герцеговина.—Олесь Діброва (обговорення) 09:29, 27 липня 2017 (UTC)

@Олесь Діброва: Скористайтесь інструментом http://petscan.wmflabs.org/NickK (обг.) 10:01, 27 липня 2017 (UTC)
@NickK: Дякую наперед. Яку слід зазначати глибину та як записувати категорії? У мене жодної статті в перерізі.—Олесь Діброва (обговорення) 11:17, 27 липня 2017 (UTC)
@Олесь Діброва: Чим більша глибина, тим більше підкатегорій буде пройдено при пошуку (і тим більша ймовірність знайти як дуже вузькогалузеві, так і зовсім нерелевантні статті). Ви можете поставити глибину від 3 до 5, щоб отримати непогану вибірку, з глибиною 10 ви матимете майже всі підкатегорії, а з глибиною 50 або 100 гарантовано охопите взагалі все. Тут же ви не бачите статей, бо про Боснію і Герцеговину просто немає вибраних статей — NickK (обг.) 14:25, 27 липня 2017 (UTC)
@NickK: Ого, красно дякую Вам. — Олесь Діброва (обговорення) 14:26, 27 липня 2017 (UTC)

Координати[ред. код]

Для гідрооб'єкту «Матірка (притока Дністра)» потрібні координати. Пробував ввести з мапи: під час перевірки видає інше місцерозташування. --В.Галушко (обговорення) 13:39, 27 липня 2017 (UTC)