Вікіпедія:Кнайпа (допомога)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення:
ВП:КДП

У розділі допомоги кнайпи української Вікіпедії Ви можете попросити Ваших колег про допомогу у питаннях що у Вас виникають у процесі роботи над статтями.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8

Відсутні статті в укр. Вікіпедії з обов'язкових 10 000 статей[ред. код]

Треба створити аналогічний проект ru:Проект:Мириада (в укрвікі є недоопрацьований список Вікіпедія:Статті, які повинні бути в усіх вікіпедіях/Розширений)

Допоможіть розгребти, приєднати у Вікіданих правильно статті, які, можливо, вже існують.

Теж час від часу розгрібаю цей список та натикаюсь на такі «проблеми» з назвами статей. Можливо є сенс створити Вікіпроект на цю тематику для координації дій та обговорення проблем? -- DonDrakon (Обговорення) 07:50, 20 березня 2015 (UTC)
Я тільки за, але вважаю, що спершу треба буде зробити десь влітку новий Місяць з покращення 1000 необхідних статей, довести там до 100 %, щоб завершити ту справу, а далі братися серйозно за 10 000 потрібних статей. Щоб не гаяти час, запропонував активним створювачам нових статей звернути на цей список відсутніх статей.--Сергій Липко (обговорення) 17:55, 20 березня 2015 (UTC)
Періодично працюю з цим списком, у цьому році створив більше 10 статей, для декількох проставив інтервікі. Думав також над вказаними вище статтями. Я вважаю, що краще провести місячник по 10 000 потрібних статей, можна більше залучити користувачів. По багатьом відсутнім стаття я можу написати стаби, але мене це не влаштовує, потрібні інші, що доповнили (перекладами я не займаюся). Покращення 1000 необхідних статей зацікавить мало користувачів, там фактично потрібні спеціалісти, тим більше тисяча є складовою частиною десяти тисяч. Бажано по 10 000 піднятися десь на 6-те місце. --Basio (обговорення) 18:54, 20 березня 2015 (UTC)
Пропоную в квітні-травні провести місячник по створенню нових статей та поліпшенню існуючих із списку 10000. -- DonDrakon (Обговорення) 20:28, 20 березня 2015 (UTC)
У цей самий час буде Тиждень Вікіцитат, хотів агітувати вікіпедистів звернути увагу на Вікіцитати, дописувати й туди, особливо тих, хто багато створює статей про персони, фільми, літературні твори. Тому й планував на літо Тиждень (Місяць) покращення необхідних статей в укр. Вікіпедії, у якому тоді можна взяти і список з 1000 статей, і список з 10 000.--Сергій Липко (обговорення) 12:28, 22 березня 2015 (UTC)
Також у березні-травні проходитиме Вікіпедія:CEE Spring 2015.--Сергій Липко (обговорення) 18:49, 22 березня 2015 (UTC)
  1. Сергій Липко, дякую за пынг. Саме зараз я читаю літературу, присвячену нервовій системі. Тому, як закінчиться сесія, почну писати теж одну з топ-1000--TnoXX parle! 19:13, 29 травня 2015 (UTC)
З порохом, на жаль, не допоможу, хіба що з якимись підрозділами. Це трохи не з тієї площини) -- ХЕндрюХ (обговорення) 08:57, 6 листопада 2015 (UTC)
Розібрались? Порох - це більш широке поняття. В ньго входить чорний порох, та колоїдні (на основі нітроцелюлози)... --Sas1975kr (обговорення) 07:26, 24 листопада 2015 (UTC)
П.С. В ін-вікі нема статті подібної до "Порох". І бардак на Вікіданних. de:Schießpulver та en:Gunpowder в одному елементі, хоча перше це Порох, а друге - Димний порох. А в німецькому димний порох - de:Schwarzpulver --Sas1975kr (обговорення) 07:49, 24 листопада 2015 (UTC)

Округ Ліон[ред. код]

У США є округи, які мають у нас назву Ліон (округ) з додатком штат. Але посилання йдуть в основному на округ Ліон у Франції, про який у нас стаття відсутня. У рувікі округи США мають назву Лайон, тому плутанини з французьким немає. Питання наскільки вірний переклад округів у США? --Basio (обговорення) 19:55, 7 листопада 2015 (UTC)

Окфордський словник каже, що росіяни, можливо, мають рацію. artem.komisarenko (обговорення) 20:06, 7 листопада 2015 (UTC)
Інших думок немає. Завтра перейменую. --Basio (обговорення) 20:33, 13 листопада 2015 (UTC)

Доповнення та оцінка статті[ред. код]

Я вже деякий час доповнюю статтю про місто Дубровиця. Маю намір подати її заявку на отримання статусу "доброї". Але перед тим як це зробити, можливо знайдеться якась добра людини, що зможе за дякую оцінити, доповнити або виправити помилки. Починаючи з квітня 2014 року, стаття була досить покращена - нові розділи, фотографії, виноски майже до кожного факту (майже всі виноски оформив наче правильно, а посилання заархівовував), багато джерел. Натомість, звісно, стаття може ще доповнюватися, але я використав усі можливі (досяжні для мене) ресурси Інтернету, книги і т. д., є ще багато інформації, що зберігається в архівах. Також порівняно куцими виглядають пов'язані інші статті (наприклад, є дві статті про одну подію - Поліське і Дубровицьке повстання, треба вирішити як їх об'єднати). Порівняно з іншими добрими, вона менша за розміром, наповненістю (але, погодьтеся, не багато можна написати про непримітне містечко з 10 тис. населення). Можливо вона через ці або інші серйозні недоліки навіть не тягне на добру, то напишіть будь ласка. Заздалегідь дякую за будь-яку допомогу! --Корінь обг 09:08, 9 листопада 2015 (UTC)

Я б проголосував за. --Fessor (обговорення) 06:30, 11 листопада 2015 (UTC)
«Зміни шаблонів/файлів цієї версії очікують на перевірку». Так що треба провести вичитку, що саме потрібно перевірити. --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 08:43, 11 листопада 2015 (UTC)
Це ботом був перенесений файл (він у суспільному надбанні) з української Вікіпедії до Вікісховища. Тепер стаття знову відпатрульована. Спасибі! --Корінь обг 17:12, 11 листопада 2015 (UTC)
Міські голови висвітлены недостатньо. Також приберіть перенаправлення, особливо у примітках. ПС. Новогард — міжнародна співпраця чи побратим? --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 06:00, 12 листопада 2015 (UTC)
Виправив розділ з Новоградом і прибрав перенаправлення. Щодо міських голів - після виборів згідно з ЦВК там він новий, проте на офіційній сторінці ВРУ його ще немає, проте як тільки там буде оновлення або запрацює сайт міської ради міста я виправлю в статті з посиланням на відповідне джерело. Дякую! --Корінь обг 18:57, 12 листопада 2015 (UTC)

Виноски мають стояти перед, а не після розділових знаків. --Максим Підліснюк (обговорення) 07:03, 16 листопада 2015 (UTC)

Гаразд, виправлено. Дякую! --Корінь обг 08:30, 16 листопада 2015 (UTC)

Магнітний резонанс[ред. код]

Інтервікі не відтворюються вповні. Може хтось виправить?--Білецький В.С. (обговорення) 06:07, 11 листопада 2015 (UTC)

Посилання з тіла статті йде на МРТ. В інших вікі Магнітний резонанс - дизамбіг. --Basio (обговорення) 06:17, 11 листопада 2015 (UTC)

Аньєр-сюр-Сен чи Асньєр-сюр-Сен?[ред. код]

Знавці французької (@NickK‎:), як все-таки правильно? --Basio (обговорення) 16:54, 12 листопада 2015 (UTC)

Аньєр­. — ɪ (обговорення) 17:05, 12 листопада 2015 (UTC)
Аньєр, звісно. Тут і оригінальна вимова (/a.njɛʁ syʁ sɛn/), і навіть енциклопедія є (завдяки Анрі Барбюссу місто є в УРЕ) — NickK (обг.) 17:20, 12 листопада 2015 (UTC)

Допоможіть, будь-ласка, перекласти з польської[ред. код]

Хто знає польську, допоможіть, будь-ласка, перекласти польську частину вірша. Не поетично, прозою. Загальний сенс я й сам розумію, але хотілося б вставити тултіпом адекватний переклад. Для Вікіджерел.

Где-ж ти валяєш, мій теорбан!
Минув час одпочивати!
Знай і ти, що єсть наш пан, —
Треба йому ще й заграти,
А, загравши, засьпівати
І щиру правду сказати,
Бо без тебе, милий княже,
Дуже до нас біда вяже:
Отець мати з тяжкой скуки
І потуги серця муки

Хотяй о пас памятають,
Лиш нашой біди не знають.
Тепер ми всї в Твоїй власти,
К ногам Твоїм припадаем,
Що не даси нам пропасти, —
Ми всї о тім добре знаем
A więc wtedy, Moscie Książe,
Gdy lat chwila nie jednaka,
Nowe struny Bard nawiąże,
By zaśpiewać Krakowiaka.
(Отож тоді, мій княже,
Коли літ хвиля не одна,
Нові струни бард нав'яже,
Щоб заспівати Краков'яка.)

Всходить сонце в тихій ранцї,
Розсьміяв ся новий сьвіт,
Раньше твого серця бранцї
Жичать тобі много лїт!
Zaśpiewajme wszyscy razem:
Nasze księstwo cnot obrazem

Ktiedy u nich rozkosz taka, —
Utniem sobie ot tropaka!
(Заспіваймо всі разом:
Наше князівство цнот зразок
 
Якщо в них розкіш така,-
Утнемо собі тропака!)

Шпарко лїта утїкають,
Беруть серце на кірмаш,
Щастя всїм тщуть, ще кохають,
О, Романе батьку наш!

Переклад двох строф з польської -- Володимир Ф (обговорення) 18:40, 22 листопада 2015 (UTC)

Дякую. Вставив tooltip'ами в Вікіджерелах, с. 161162artem.komisarenko (обговорення) 19:33, 22 листопада 2015 (UTC)

Фото товарів.[ред. код]

Горошок Hamé, супермаркет "Союз", Чернігів, Україна, 2015 рік

Вже не раз стикався із таким питанням. Є, скажімо, компанія. Вона ЩОСЬ випускає. Я це ЩОСЬ можу сфотографувати. Чи можна його відразу тулити у Вікісховище і в статтю? Наприклад, отак - Hamé. Якщо ні, то ЧОМУ? І як діяти в таких ситуаціях? @NickK, Base:?--Nickispeaki (обговорення) 04:36, 16 листопада 2015 (UTC)

Реакції 0, тому вставлю я фото. ;-) --Nickispeaki (обговорення) 16:40, 23 листопада 2015 (UTC)

Nickispeaki, я не ручаюсь, але мені здається, що можна. Принаймні у Вікісховищі є аж категорії типу телефони такого-то виробника, і там є фото, тож чого б це не могло стосуватись горошка. Деякі рекомендації є угорі c:Category:Canned food. Тільки варто ставити {{Trademarked}} або щось таке -- Ата (обг.) 16:03, 28 листопада 2015 (UTC)
Ну телефони самі можна, але якщо ти відкриєш на телефоні якусь невільну картинку на повний екран і зафотаєш його крупним планом то таке вже не можна. Там половину тих консерв треба за c:COM:DW повилучати бо там нетривіальні дизайни обгорток. Щодо як діяти — фотати товари з тривіальними упаковками (як от простий дизайн згущівочних банок цілком під PD-ineligible підпадає.); заблурювати/замальовувати захищені АП частини. Фотографувати тару без обгорток там де є в цьому сенс (ну тобто скляну банку з горошком так напевно є сенс зафотати, а от жестяну напевно немає). --ᛒᚨᛊᛖ (ⰑⰁⰃ) 16:02, 29 листопада 2015 (UTC)

Запит на арбітраж[ред. код]

Підкажіть, будь-ласка, як в Українській Вікіпедії подають запит на Арбітраж.

Наперед вдячний

--В.Галушко (обговорення) 12:55, 20 листопада 2015 (UTC)

ВП:АРБ. Створюєте новий рядок у таблиці, а також окрему підсторінку для запиту. Зверніть увагу, спочатку слід пройти процедуру доарбітражного врегулювання --Максим Підліснюк (обговорення) 12:58, 20 листопада 2015 (UTC)
Дякую, Максиме. Спроба «доарбітражного врегулювання, крок перший» провалилася, «доарбітражне врегулювання, крок другий» — Українською Вікіпедією не передбачене.
--В.Галушко (обговорення) 13:27, 20 листопада 2015 (UTC)
Вилучення сторінки, хай і особистого простору, з українофобськими анекдотами, цілком правомірне. Якщо навіть теоретично Вам вдасться когось переконати її відновити - я буду наступним, хто її вилучить, тому навіть можете долучити мене до Вашого запиту в арбком як відповідача. Навіть якщо не брати до уваги ВП:НТ, то є ще «Вікіпедія — не блог» (наші правила не настільки досконалі, але в англійському про це сказано досить чітко), а також Довідка:Сторінка користувача#Що не бажано розміщувати на власній сторінці?. @Максим Підліснюк: прошу взяти ці аргументи до уваги під час розгляду позову.--Piramidion 19:26, 20 листопада 2015 (UTC)
Думаю, це обговорення вам краще провести на сторінці обговорення позову. Наразі всередині арбіткому відбувається обговорення щодо взяття позову до розгляду. Відновлення сторінки в процесі розгляду позову щодо неї без згоди відповідача, а так само вилучення у випадку відновлення арбіткомом недопустиме. --Максим Підліснюк (обговорення) 19:34, 20 листопада 2015 (UTC)
Я б так і зробив, якби для цього були передумови (створити ще один розділ?). Це добре, що відновлювати/вилучати не можна під час позову. А про відновлення — я мав на увазі, що якщо відновить інший адмін, піддавшись аргументам користувача, проте погано ознайомившись із вмістом сторінки. Навіть не припускав, і не припускаю, що таке може зробити арбком (для мене це очевидно, і навряд чи я помиляюсь у теперішньому складі арбкому). А навіть якби це відбулося — я б знав, як діяти далі. Для мене під питанням залишається відновлення іншої сторінки — «мовних новотворів» — теоретично їх можна розглядати як інформацію, яка дозволяє краще розуміти користувача при спілкуванні з ним.--Piramidion 19:46, 20 листопада 2015 (UTC)
@Piramidion:. Правила «Вікіпедія — не блог» на своїй особистій сторінці я не порушував. Це раз. Анекдоти не українофобські. Це два. На сторінці Довідка:Сторінка користувача#Що не бажано розміщувати на власній сторінці? вказано, що на особистих сторінках не повинно бути «Агресивної пропаганди будь-якого змісту (релігійних, політичних, ідеологічних та інших поглядів)». У нас це на кожній другій. До їхніх власників ніхто не чіпляється. Значить — можна. Це три.
--В.Галушко (обговорення) 19:40, 20 листопада 2015 (UTC)
Якраз порушили. І анекдоти якраз українофобські. На всі 100%. Агресивної пропаганди я не помічав, окрім Ваших "анекдотів".--Piramidion 19:46, 20 листопада 2015 (UTC)
А давайте припиняти з'ясування стосунків. Конфлікт переданий на розгляді арбітражного комітету, дозвольте арбітрам зробити свою доботу. --Максим Підліснюк (обговорення) 19:48, 20 листопада 2015 (UTC)
більше чим на 100%. Галушкізми нас принижують до рівня до-пітекантропів. Дивуюся толерантності адмінів. Арбітри, зреагуйте на українофобські солоні прісні плоскі плюгаві анекдоти, які переписані з приповідок про мешканців Мухосранська --Л. Панасюк (обговорення) 19:51, 20 листопада 2015 (UTC)

Молдова[ред. код]

Чи можна це прочитати онлайн? Я вже знайшов деякі джерела, але все-таки.--TnoXX parle! 20:23, 27 листопада 2015 (UTC)

Це просто каталожна картка. Не онлайновий документ. Тож хіба що їхати до Києва в бібліотеку ім. Вернадського. Глянув в електронному каталозі львівської бібліотеки Стефаника - навіть там немає. Теоретично ще може бібліотеці якогось спеціалізованого навчального закладу бути.--Aeou 21:56, 27 листопада 2015 (UTC)
Чи є хтось із біологічних ВНЗ чи зоологічних інститутів, хто може перевірити або мати таку книжку чи будь-яку книжку про молдовську герпетофауну 2000-2010-х років?--TnoXX parle! 15:28, 30 листопада 2015 (UTC)