Вікіпедія:Кнайпа (допомога)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Скорочення
ВП:КДП

У розділі допомоги кнайпи Української Вікіпедії Ви можете попросити Ваших колег по допомогу в питаннях, що виникають у Вас у процесі роботи над статтями.

Будь ласка, підписуйте свої коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку Signature icon april 2018.png над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10 Архів 11 Архів 12
Архів 13 Архів 14

фото та нормальний вигляд цієї сторінки Лозова Оксана Євгенівна[ред. код]

Файл:Лозова Оксана Євгенівна вулиця Поперечна.jpeg оце фото зроблене мною , на мій телефон , про яку ліцензію йде мова ? Я прошу зрозуміти той момент , що я не вмію користуватися вікіпедією , не видаляйте будьласка це фото — Це написав, але не підписав користувач Ziki1488 (обговореннявнесок).

Скасування конструктивних редагувань[ред. код]

Прошу допомогти порадою. Приміром, такий випадок: користувач створив багато сторінок автоперекладачем чи просто скопіював неукраїномовний текст до української Вікіпедії. І так залишив. Проходить багато днів, хтось наважується виправити, перекладає, уточняє. Потім з'являється «господар» і скасовує ці редагування. Сторінки залишаються знову у жахливому вигляді, як були доти. Як розцінити ці дії? --В.Галушко (обговорення) 20:22, 10 серпня 2019 (UTC)

@В.Галушко: Я б розцінив як вандалізм... Тим паче, якщо глянути на сторінку обговорення користувача, це явно не перший випадок. --M. Humeniuk (обговорення) 21:15, 10 серпня 2019 (UTC)
Думаю, це варто прописати в правилах. Критерії вандалізму в нас не цілком чіткі. --В.Галушко (обговорення) 21:25, 10 серпня 2019 (UTC)
Дуже смішно. Конструктивне редагування із автоперекладом. Навіть не дивився він. Зайдіть на мою сторінку обговорення. І подивіться відповіді на це все. --DestroyedShu Обг 06:32, 11 серпня 2019 (UTC)
є 7-денні шаблони {{Редагую}} {{Перекладаю}}, усе інше розуміється як суспільне надбання і кожен може редагувати і змінювати версії. --『 』 Обг. 07:13, 11 серпня 2019 (UTC)
Такі редагування це очевидний вандалізм. Застосовується швидкий відкіт. --MMH (обговорення) 16:09, 7 вересня 2019 (UTC)

Біла полоска[ред. код]

Не можу зрозуміти для чого файл Файл:Band 1x200px.png чи знайти локальне обговорення щодо нього. Якщо файл потрібен для розмежування, то цілком для шаблону підходить ----. Чи є ще якась магія про яку я не знаю? --『 』 Обг. 22:29, 13 серпня 2019 (UTC)

Доцільно змінити єдиний шаблон {{Систематик}}, який цей файл використовує, а файл вилучити.
ПС. Окреме питання — чи потрібне існування того шаблону (він існує тільки у дотичних до російської вікіпедіях), але зараз його не торкатимемося. --VoidWanderer (обговорення) 22:47, 13 серпня 2019 (UTC)
@VoidWanderer: Тут два питання: 1) доцільність існування файла; 2) і старі проблеми з рос.вікі. Это не пустая строка, а пустое изображение 1х200px о котором я писал раньше. Этот файл нужен для оживления параметра "ширина". Конечно есть более изящные пути оживления параметра, но для этого нужно время. --Chan 11:33, 10 апреля 2009 (UTC) Однак в росвікі цього мабуть позбавились, можливо є сенс перенести налаштування з росвікі, але я люблю модернізувати те що є, створюючи власний стиль. --『 』 Обг. 23:09, 13 серпня 2019 (UTC)
у даному випадку тут питання: а чи було обговорення щодо цього і чи без нього ламається шаблон? Щодо доцільності, то це краще на ВП:ВИЛ, а щодо тех. реалізації, то можна в тех. кнайпі чи сам зміню код. --『 』 Обг. 23:19, 13 серпня 2019 (UTC)
На мою думку, подібні розпірки є анахронізмом часів розвитку Flash (якщо не раніше), і в епоху HTML5 замість них за можливості слід використовувати чистий CSS. --Рассилон 04:55, 14 серпня 2019 (UTC)
Щось пригадую, що в районі початку 2010-х доводилося в якійсь картці мати білу смужку, бо інакше шаблон відображався некоректної ширини. Сподіваюся, зараз справді вже знайшли более изящные путиNickK (обг.) 01:10, 1 вересня 2019 (UTC)

Статистика редагувань з IP-адрес і зареєстрованих користувачів для Вікіпедія:IP-адреси теж люди[ред. код]

Аналіз 248 змін до англомовних статей Вікіпедії з 04:43 до 04:46 UTC 18 лютого 2007 (Джерело)

Для адаптації перекладеної теми з англійської вікіпедії Вікіпедія:IP-адреси теж люди потрібна подібна статистика для укрвікі en:User:Opabinia regalis/Article statistics#Recent mainspace changes survey. Чи можна це зробити якимось чином з використанням ботів чи зовнішніх програм? Хтось може допомогти? Наперед дякую --93.126.95.15 08:29, 1 вересня 2019 (UTC)

Відношення зареєстрованих/незареєстрованих підрахувати можливо. Наприклад, сьогодні з 15:00 до 16:30 UTC зроблено 273 редагування, з них 254 зареєстрованими та 19 незареєстрованими користувачами. Однак для того, щоб підрахувати конструктивність, потрібен аналіз людиною, а це вимагає поштучно аналізувати редагування. Для цього достатньо перейти на Спеціальна:Нові редагування, зробити вибірку достатнього розміру та проаналізувати. Врахуйте ще, що тенденції можуть бути різними в період шкільних канікул та навчального року, в робочі та вихідні дні — NickK (обг.) 16:37, 8 вересня 2019 (UTC)
Дякую за відповідь. Я питав тільки про технічні можливості. Руцями буде довго ( З вибіркою розберусь. Буде репрезентативна тут. Але не скоро ))) --93.126.95.15 20:32, 8 вересня 2019 (UTC)
Можна наче зробити статистику на основі відкотів, блокувань і скасувань, виключаючи однакові айпіадрес у той же день. Однак це буде лише поверхневий аналіз. У нас є багато доданої неверифікованої інформації, що від анонімів, що від досвідчених. Плюс можливі інші порушення правил, тож для детального аналізу потрібен або AI або людина. --『 』 Обг. 01:22, 9 вересня 2019 (UTC)
Та ні. Треба робити нормальну репрезентативну вибірку: по 50 записів (один аркуш Спеціальна:Нові редагування) в чотири різні години доби (ранок, день, вечір, ніч) = 200, в різні дні тижня = 1400 (якщо відкинути ботів, то, ймовірно, десь 1200-1300). Менше ніж для похибки 2%, але для пілотної достатньо. А далі подвоїти — тоді похибка вибірки буде статистично допустима для рандомної. До кінця року порахую ;) --93.126.95.15 06:11, 9 вересня 2019 (UTC) P.S. AlexKozur, статистика наука груба, працює тільки з чіткими критеріями так/ні: зареєстрований/незареєстрований редактор; нова стаття чи багато матеріалу/мала правка (<100); вандалізм/ні; скасування вандалізму/ні.
 • Перепрошую, побачила коментар що зі "статистикою розберуся" і повинна зазачити, що для того щоб ці розрахунки мали якесь значення, а не були просто математичними підрахунками, то треба до критеріїв поставитися дуже скрупульозно. Наприклад, у науковому світі наразі невелика криза із статистичними методами.
  Я пропоную звернення до людей які цим професійно займаються з невеликим мікрогрантом від ВМУА. Хай за пів року порахують якісно. Бо якщо попрацювати не якісно, то ці дані потім не можна буде враховувати. Шкода витраченого часу. --Helixitta (t.) 07:52, 9 вересня 2019 (UTC)
Шановна Helixitta, от і чудово. Не влазячи тут в теоретичний диспут в царині теорії імовірностей, радий вашій ініціативі. Мені здається було б чудово, якби Ви, як активна членкиня ВМУА, і зайнялись цією справою ;) А я не вважаю для себе правильним брати гранти Вікімедіа. Це буде супер, якщо буде проведено два незалежних одне від одного дослідження. Методологія дослідження і статистичні дані по мірі отримання будуть розміщуватись на відповідній сторінці і доступні для перевірки і аналізу будь-ким (переваги CC BY-SA )). При необхідності, а я поки що такої не бачу, я в змозі залучити до аналізу і інтерпретації даних та верифікації результатів профільних спеціалістів на волонтерських засадах. З повагою, --93.126.95.15 06:16, 10 вересня 2019 (UTC) P.S. Ви ж знаєте, я не люблю неякісну роботу )))
так, можна спробувати. Я давно думала про те що нам не вистачає соц досліджень в укр вікі і варто було б їх якось зробити. Залишилося знайти когось, хто це б зробив. Я пошукаю. --Helixitta (t.) 06:33, 10 вересня 2019 (UTC)

{{РПЗФТО}}[ред. код]

Вітаю! Подивіться будь ласка до {{РПЗФТО}}. Дякую.--Максим Огородник (обговорення) 14:09, 11 вересня 2019 (UTC)

Узундара (фортеця)[ред. код]

Доброго дня! Я пишу вищевказану статтю про фортецю держави Селевкідів та Бактрії. Модероторами були вилучені всі ілюстрації до статті. Хочу зазначити, що всі ілюстрації були взяті із друкованих видань, завантажених у pdf форматі в інтернеті. Т.б., з чисто просвітницькою функцією, що не суперечить нормам Вікіпедії. Якщо є друковане видання, є його зазначення при завантаженні ілюстрації, то чому треба вилучати зображення не зрозуміло. — Це написав, але не підписав користувач Makuria (обговореннявнесок).

@Makuria: Доброї ночі! Справа в тому, що у Вікіпедії зображення можуть використовуватися в двох випадках: або з дозволу автора чи правовласника (в цьому випадку — правовласника друкованого видання), або на умовах добропорядного використання. Оскільки тут дозволу від правовласника не було, мова про добропорядне використання. Загалом добропорядне використання саме просвітницьку й передбачає. Втім, воно накладає певні обмеження: зокрема, зображення повинно ілюструвати конкретний фрагмент тексту або конкретний розділ статті та бути цінним для відповідного розділу, а також не мати вільних замінників (наприклад, нема простої можливості сфотографувати, нема можливості самостійно зробити відповідний план тощо). Оскільки стаття дуже коротка, і зображень було більше, ніж тексту, маємо справу з надмірним використанням, через що зображення й були вилучені. Якщо ви доповните статтю так, що кожне зображення буде ілюстрацією до конкретного підрозділу, їх можна буде відновити — NickK (обг.) 01:44, 21 вересня 2019 (UTC)

Створення та редагування сторінок[ред. код]

Від кількох років займаюсь створенням та актуалізацією сторінок на Вікіпедії стосовно історії проживавння та культури українців на Холмщині (Черничин, Масломичі, Богородиця, Шпиколоси, Метелін, Меняни і інші місцевості грубешівського повіту). Від початку 2019 року, не маю можливості актуалізації цих сторінок. Всі мої зміни повинні чекати на перевірки. Що можна зробити, щоб я мав право до актуалізації цих сторінок? — Це написав, але не підписав користувач Jurek.was (обговореннявнесок).

@Jurek.was: для подібних запитів є ця сторінка. Зверніться туди й Вам допоможуть. --Mcoffsky (обговорення) 09:59, 17 вересня 2019 (UTC)

Шаблон:Федоришин-2019[ред. код]

Доброго вечора @MMH:. Мені потрібно, щоб ви оптимізували код. Результат мав би бути таким:

 • 1=Світло і тіні чортківських замків / П. С. Федоришин — Тернопіль: ТзОВ «Терно-граф», 2019. — С. 5. : іл. — ISBN 978-966-457-355-6 (конкретна сторінка)
 • 2=Світло і тіні чортківських замків / П. С. Федоришин — Тернопіль: ТзОВ «Терно-граф», 2019. — 880 с. : іл. — ISBN 978-966-457-355-6 (посилання на книгу)
 • 3=Пахолюк, В. Чортків у постатях. Олександр Степаненко / Світло і тіні чортківських замків / П. С. Федоришин — Тернопіль: ТзОВ «Терно-граф», 2019. — 121 с. : іл. — ISBN 978-966-457-355-6 (тут в коді має бути параметр автор, сторінка та стаття)

Дякую.--Максим Огородник (обговорення) 17:52, 20 вересня 2019 (UTC)

Шаблон[ред. код]

Вітаю який можна використовувати шаблон як що це людина гравець в американський футбол. Наприклад шаблони, спортсмен, футболіст, чи особа? дякую.--Tereador (обговорення) 18:55, 30 вересня 2019 (UTC)

@Tereador: На мою думку, використання картки {{футболіст}} не буде помилкою, оскільки американський футбол — теж футбол. --Рассилон 21:46, 30 вересня 2019 (UTC)

ВІКІДАНІ. Прохання об'єднати[ред. код]

Допоможіть, бо у ВІКІданих кнайпа неактивна

Q47452775: Розенфельд Семен Мойсейович та Q64355066: '. Дякую --ДмитроСавченко (обговорення) 19:04, 14 October 2019 (UTC)

@ДмитроСавченко: YesТак Зроблено за допомогою Merge.js. Можете і собі увімкнути його в налаштуваннях Вікіданих. Також, будь ласка, виправіть подвійні дати народження та смерті. --Рассилон 04:49, 17 жовтня 2019 (UTC)
Дякую!--Дмитро Савченко (обговорення) 05:36, 17 жовтня 2019 (UTC)

{{НП}}, літній час[ред. код]

Проблема в статті Алтус (Арканзас). Поля

 • |часовий пояс = −06:00
 • |DST = −05:00

бот скалькував з enwiki. Перше поле шаблон обробив коректно (через редирект направив куди слід), а з другим виникли проблеми. Ситуація часто повторюється. Може хтось вміє це вирішити на рівні шаблону.--Rar (обговорення) 16:43, 19 жовтня 2019 (UTC)

Найменування поїздів сінкансену[ред. код]

Через деякий час писатиму декілька статей про цю магістраль та поїзди, проте, оскільки окремих статей про ці поїзди нема, а в суміжних статтях використовуються різні варіанти, як правильно назвати статті про них, нпр. "Сінкансен 500" чи "Електропоїзд серії 500 мережі Сінкансен"? Дякую. --MiskoGe (обговорення) 13:51, 20 жовтня 2019 (UTC)