Вікіпедія:Кнайпа (допомога)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:КДП

У розділі допомоги кнайпи української Вікіпедії Ви можете попросити Ваших колег про допомогу у питаннях що у Вас виникають у процесі роботи над статтями.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9

Відсутні статті в укр. Вікіпедії з обов'язкових 10 000 статей[ред. код]

Треба створити аналогічний проект ru:Проект:Мириада (в укрвікі уже є повна статистика Користувач:SergoBot/Stat10000)

Допоможіть розгребти, приєднати у Вікіданих правильно статті, які, можливо, вже існують.

Теж час від часу розгрібаю цей список та натикаюсь на такі «проблеми» з назвами статей. Можливо є сенс створити Вікіпроект на цю тематику для координації дій та обговорення проблем? -- DonDrakon (Обговорення) 07:50, 20 березня 2015 (UTC)
Я тільки за, але вважаю, що спершу треба буде зробити десь влітку новий Місяць з покращення 1000 необхідних статей, довести там до 100 %, щоб завершити ту справу, а далі братися серйозно за 10 000 потрібних статей. Щоб не гаяти час, запропонував активним створювачам нових статей звернути на цей список відсутніх статей.--Сергій Липко (обговорення) 17:55, 20 березня 2015 (UTC)
Періодично працюю з цим списком, у цьому році створив більше 10 статей, для декількох проставив інтервікі. Думав також над вказаними вище статтями. Я вважаю, що краще провести місячник по 10 000 потрібних статей, можна більше залучити користувачів. По багатьом відсутнім стаття я можу написати стаби, але мене це не влаштовує, потрібні інші, що доповнили (перекладами я не займаюся). Покращення 1000 необхідних статей зацікавить мало користувачів, там фактично потрібні спеціалісти, тим більше тисяча є складовою частиною десяти тисяч. Бажано по 10 000 піднятися десь на 6-те місце. --Basio (обговорення) 18:54, 20 березня 2015 (UTC)
Пропоную в квітні-травні провести місячник по створенню нових статей та поліпшенню існуючих із списку 10000. -- DonDrakon (Обговорення) 20:28, 20 березня 2015 (UTC)
У цей самий час буде Тиждень Вікіцитат, хотів агітувати вікіпедистів звернути увагу на Вікіцитати, дописувати й туди, особливо тих, хто багато створює статей про персони, фільми, літературні твори. Тому й планував на літо Тиждень (Місяць) покращення необхідних статей в укр. Вікіпедії, у якому тоді можна взяти і список з 1000 статей, і список з 10 000.--Сергій Липко (обговорення) 12:28, 22 березня 2015 (UTC)
Також у березні-травні проходитиме Вікіпедія:CEE Spring 2015.--Сергій Липко (обговорення) 18:49, 22 березня 2015 (UTC)
  1. Сергій Липко, дякую за пынг. Саме зараз я читаю літературу, присвячену нервовій системі. Тому, як закінчиться сесія, почну писати теж одну з топ-1000--TnoXX parle! 19:13, 29 травня 2015 (UTC)
З порохом, на жаль, не допоможу, хіба що з якимись підрозділами. Це трохи не з тієї площини) -- ХЕндрюХ (обговорення) 08:57, 6 листопада 2015 (UTC)
Розібрались? Порох - це більш широке поняття. В ньго входить чорний порох, та колоїдні (на основі нітроцелюлози)... --Sas1975kr (обговорення) 07:26, 24 листопада 2015 (UTC)
П.С. В ін-вікі нема статті подібної до "Порох". І бардак на Вікіданних. de:Schießpulver та en:Gunpowder в одному елементі, хоча перше це Порох, а друге - Димний порох. А в німецькому димний порох - de:Schwarzpulver --Sas1975kr (обговорення) 07:49, 24 листопада 2015 (UTC)
Так, з димним порохом розібралися і наповнили статтю, також тому й звертався через ці невідповідності у Вікіданих різною мовою між порохом і димним порохом.--Сергій Липко (обговорення) 10:15, 14 грудня 2015 (UTC)

Переклад кримськотатарських назв[ред. код]

Прошу допомоги щодо перекладу кримськотатарських назв населених пунктів. До кого звернутися, щоб автентичні кр.-татар. назви не були лише Тархан-Сунак, Буюк-Алкали, а й переклади, бо вони, як правило, у своїй більшості дуже промовисті. --ДмитрОст 19:43, 15 березня 2016 (UTC)

Спробую спитати знайомих біженців з Криму. --ROMANTYS (обговорення) 07:37, 16 березня 2016 (UTC)
Тут більшість слів можна перекласти. --Dimant 09:20, 16 березня 2016 (UTC)
Непогані джерела: http://shron.chtyvo.org.ua/Bushakov_Valerii/Leksychnyi_sklad_istorychnoi_toponimii_Krymu.pdf та http://turkology.tk/library/563 . Зокрема, büyük = великий, alqalı = кільце або тамга у вигляді кільця, tarhan = шляхетна, привілейована людина, sunaq = жертовник або suñğaq = високий — NickK (обг.) 09:55, 16 березня 2016 (UTC)
) Та я теж знаходив один чудовий ресурс із культури, етнографії, історії кримських татар, де також був величезний словник із тлумаченням кримськотатарських слів. Біда в тому, що дуже часто назви населених — це вже певні форми слів (там рід, число, час, відмінок змінені). І от тоді піди вгадай, чи то розумний, чи то далеко... Бо мене, насправді, дуже сильно цікавить оця автентична етимологія кримськотатарських назв. Відтак, по-розумному, було б непогано підключити когось із кримських татар або із їхньої Вікіпедії, ну, тобто тих осіб, які б могли не вгадувати, а чітко перекладати ту чи іншу назву, хоча б російською, а ми б її адаптували. --ДмитрОст 21:43, 16 березня 2016 (UTC)

Сім[ред. код]

Вітаю! З'ясувалося, що було випущено диск зы всыма творами Шора. Я доповнив статтю, але э одна проблема. Продюсером альбому Se7en (Original Motion) справді був Копелсон. Проте даних про продюсера Seven (The Score) немає. Чи непідкаже хтось, як забрати Копелсона із таблички про The Score?. Дякую!--З повагою, TnoXX parle! 17:19, 18 березня 2016 (UTC)

Вітаю. Значення цього параметра береться з ВікіДаних (параметр P162 який називається "продюсер". У даному випадку продюсер фільму, про який стаття, напевно?). Я схиляюся до думки, що той шаблон задумувався для викоритання не у статті про фільм, а радше як картка самостійної статті про музальбом. Принаймні, тоді цей параметр мав би працювати належним чином. Боюся, при поточній реалізації шаблону виколупати те прізвище звідтам не вдасться, бо інформація з ВікіДаних має там наразі перевагу над вказуваною через значення параметрів. Єдине, що можу так сходу запропонувати — зінити шаблон так, аби значення параметрів мали перевагу над значенням з ВікіДаних. --Sergento 21:18, 18 березня 2016 (UTC)
Япотім теж зрозумів, що та зараза з Вікісховища. Попробуйте змінити параметри, будь ласка, може й допоможе. Дякую!--З повагою, TnoXX parle! 21:26, 18 березня 2016 (UTC)
@TnoXX:, @Sergento: Додав можливість вимикати пошук цього параметру на Вікісховищі. Однак автопідстановка вимкнулась одразу для обох карток про альбоми в статті. Якщо для другого альбому знаєте продюсера, то просто вкажіть його вручну через | Продюсер = Має спрацювати. --Yakiv Glück 18:34, 19 березня 2016 (UTC)

Дуже дякую! Не знаю продюсера ні для того альбома, ні для того, та й то не є надважлива інформація.--З повагою, TnoXX parle! 18:43, 19 березня 2016 (UTC)

Як створити перенаправлення на статтю?[ред. код]

Останнім часом багато вулиць були перейменовані. Якщо я створюю статтю з новою назвою вулиці, (не перейменовую при цьому готову статтю, а пишу статтю, якої взагалі не було), то ВІКІ не створює перенаправлення зі старої назви вулиці. В інформації про сторінку показано, що перенаправлень немає. А я хочу, щоби людина, яка шукає стару назву вулиці, попадала на статтю з новою назвою. Поясніть, будь ласка, як це зробити.--Nadiya Li (обговорення) 19:45, 21 березня 2016 (UTC)

Для цього створюєте статтю з старою назвою вулиці, яка містить тільки шаблон #ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ [[Назва цільової сторінки]]. --Basio (обговорення) 19:51, 21 березня 2016 (UTC)
Дякую, вийшло.--Nadiya Li (обговорення) 21:32, 21 березня 2016 (UTC)

Приветствие новых участников // Welcome to a new user[ред. код]

Здравствуйте. Я зарегистрирован в русской Википедии всего три дня и, насколько помню, ни разу не заходил в украинский раздел. Не подскажете, почему у меня на странице обсуждения висит приветствие, это не ошибка бота? Прошу прощения, но не говорю и не понимаю на украинском языке.

Hello. I've been signed up in Russian Wikipedia just 3 days ago, and never visited Ukrainian one as far as I remember. Could you explain me why I've got welcome on my user talk page, is it not bot fault? Pardon me for my not speaking or understanding Ukrainian. Ardomlank (обговорення) 21:57, 25 березня 2016 (UTC)

  • Возможно, Вы перешли через интервики в украинскую версию Википедии одной из созданных или просмотренных Вами статей. Тогда Вы должны были зарегистрированться в украинской версии автоматически. Успехов в работе! --Ходаков Павло Вікторович (обговорення) 04:50, 31 березня 2016 (UTC)

«Taras Schewtschenko. Ein ukrainisches Dichterleben»[ред. код]

Вітаю!
Цього року виповнюється 100-ліття видатної книги: Taras Schewtschenko. Ein ukrainisches Dichterleben. Von Alfred Jensen. Wien 1916, тобто «Тарас Шевченко. Життя українського поета» (Відень, 1916). Запрошую всіх користувачів, хто більш-менш володіє німецькою, до оцифрування! --Максим Пе (обговорення) 08:27, 27 березня 2016 (UTC)

Грицак Василь Миколайович[ред. код]

Прошу, у кого є вільний час, привести до нейтрального і верифікованого стану статтю про цю особу, бо там можлива довга дискусія, а у мене наразі інші плани і я не матиму змоги найближчим часом активно займатися статтею. Останні 4 дні статтю почав активно доповнювати новий користувач:Gangut1702. Є підстави вважати, що це, або сама персоналія статті, або заангажована нею особа. Хронологія така: 30 березня новачок на коммонзі з нікнеймом Василь Миколайович Грицак вантажить власні фото Василя Грицака. 2 квітня новачок в українському розділі Gangut1702 (див. дату народження персоналії) першим редагуванням додає одну з тих світлин до статті. Потім йде додавання тексту до статті про село з друкованого видання, де Грицак В. М. є співавтором (ред.№ 17867942). Потім прибирання зі статті Грицак Василь Миколайович критичної інформації про персоналію і додавання до неї інформації нейтрального, позитивного і особистого характеру з невстановленого джерела, ймовірно, особистого сайту персоналії. Прошу не зважати на факт затвердження мною версії від 4 квітня. Я її затвердив тому, що не було явних порушень вимог патрулювання, але додана інформація потребує ретельної перевірки з АД. Наприклад, журналісти видання «Аргумент» піддають сумніву багато заслуг, що «приписує собі генерал». Нічим закінчилася моя спроба перевірити достовірність інформації про Державну премію в галузі науки і техніки. Я не стверджую, що він не лауреат, але принаймні пошук по офіційному сайту Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки лауреатства не підтвердив. Хоча з іншими прізвищами лауреатів проблем немає. --Олег (обговорення) 15:27, 6 квітня 2016 (UTC)

Прошу видалити статтю[ред. код]

Шановне Вікітовариство, прошу видалити статтю Москалівська вулиця. Я перейменувала її, додала назву міста, тепер вона називається Москалівська вулиця (Харків). Вже почала редагувати її, в ній більше інформації. Паралельно існують дві статті.--Nadiya Li (обговорення) 20:06, 8 квітня 2016 (UTC)

У даному випадку додавати назву міста (утонювати назву) не треба, бо інших вулиць із такою назвою нема (принаймні, у Вікі я такої не знайшов) (див. ВП:ТОЧНО). Я об'єднав історії статей, тепер вона одна, з правильною назвою (з іншої назви залишилось перенаправлення). Можете продовжити працювати з нею. --Sergento 20:17, 8 квітня 2016 (UTC)
Дякую.--Nadiya Li (обговорення) 20:25, 8 квітня 2016 (UTC)

Потрібна допомога третьої сторони задля уникнення війни редагувань[ред. код]

Добрий день. є стаття Державна служба України з безпеки на транспорті. у секції "Посилання" я замінив фейсбук на офіційний сайт. Dgho відмінив моє редагування двічі. опис змін досить дивний:"Чому не можна ФБ? Чому ви посилаєтесь на правила". я вказав в описі змін правило з англвікі, оскільки, на жаль, в укрвікі це правило відсутнє https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:External_links#Links_normally_to_be_avoided.

Я додав назад посилання на офсайт, залишивши посилання на фейсбук, про що повідомив користувача на його сторінці обговорення. На жаль, він і на цей раз відкинув моє редагування.

Оскільки користувач не демонструє бажання до консенсусу, звертаюсь сюди.

Просив би досвідчених користувачів роз’яснити редактору, що фейсбук не є авторитетним джерелом і по-хорошому цього посилання взагалі не має бути там.. було б також класно якби хтось зробив хоча б коротеньке правило по секції "Посилання" в укрвікі, щоб користувачі, які не говорять англійською, могли зрозуміти, як потрібно заповнювати цей розділ.. З повагою, --Pozytyv (обговорення) 19:20, 11 квітня 2016 (UTC)

Facebook не можна використовувати як джерело, але якщо організація чи особа має офіційну (підтверджену) сторінку в соцмережі, її цілком можна додати до статті для ознайомлення. --Piramidion 22:37, 11 квітня 2016 (UTC)
Вчора забув відписатись. Facebook переніс на Вікіданні та замінив шаблоном {{бібліоінформація}}, а щоб розділ не був пустий, поставив посилання на оф. сайт --Максим Підліснюк (обговорення) 09:09, 12 квітня 2016 (UTC)
Слід відрізняти розділи "джерела" і "посилання". Розділ "джерела" має містити посилання на джерела, звідки бралась інформація для написання статті. Розділ "джерела" має містити лише авторитетні джерела. Розділ "посилання" має містити посилання на сайти, де читач може дізнатись якусь додаткову інформацію за темою статті. Розділ "посилання" може містити посилання на офіційні сайти, посилання на соціальні мережі, посилання на сайти, які не підпадають під визначення ВП:Авторитетні джерела та ін. -- Green Zero обг 09:18, 12 квітня 2016 (UTC)
Дякую усім за увагу та дії. так, розділяти слід. але посилання на соціальні мережі краще уникати. ви можете прочитати про це тут https://en.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:External_links#Links_normally_to_be_avoided. ну і проблема, власне, була в тому,що редактор не просто додавав фейсбук, а видаляв при цьому посиланя на офсайт. з повагою, --Pozytyv (обговорення) 09:47, 12 квітня 2016 (UTC)
Бажано уникати, але "except those written by a recognized authority". В нас здається вже якась традиція що різні організації ведуть блоги в фейсбук. --Буник (обговорення) 09:53, 12 квітня 2016 (UTC)

@Pozytyv:} правила en.wiki у нас не діють. Я вважаю за корисне подавати посилання на офіційні сторінки у соцмережах. Найкраще для цього юзати вікідату і шаблон {{бібліоінформація}} --Максим Підліснюк (обговорення) 09:51, 12 квітня 2016 (UTC)

+ 1. Я те саме намагався пояснити користувачу. А оф. сайт у шаблоні-картці зверху. Тому я видаляв знизу його дублювання.--Dgho (обговорення) 19:59, 12 квітня 2016 (UTC)
Dgho, дозвольте вам пояснити, що посилання на організацію має бути і в інфобоксі і у розділі "Посилання". Фейсбуків по-хорошому у Посиланнях не має бути. і це потрібно прописати в правилах. Я вже його залишив поруч з офсайтом. та вам здалося, що компроміс недоречний і має бути виключно по-вашому. Але як з’ясувалося цей фейсбук не є підтвердженим. Тому його потрібно вилучити. з повагою, --Pozytyv (обговорення) 09:38, 13 квітня 2016 (UTC)
Максим Підліснюк, а я вважаю, що потрібно користуватись не "я вважаю", а політиками і правилами. і якщо українська спільнота таких правил ще не використала, то є сенс звернутися до правил, які вже вироблені більш розвинутою спільнотою.

Буник, там, як ми бачимо, соцмережі і блоги розділені по різних позиціях. і ваш пункт йде наступним і не стосується фейсбуку, який бажано уникати у більшості випадків. Більше того, як слушно зауважив Piramidion , "якщо організація чи особа має офіційну (підтверджену) сторінку в соцмережі, її цілком можна додати до статті для ознайомлення."

Так от фейсбук нашої організації не є підтвердженим, і його цілком міг завести Вася Голопупенко. єсішо, то там має стояти блакитна галочка як тут https://www.facebook.com/FDA , а її нема. Тому цей фейсбук треба видалити однозначно. з повагою, --Pozytyv (обговорення) 10:43, 12 квітня 2016 (UTC)

На офіційному сайті організації є посилання на Facebook, тому він офіційний, єслішо. Зараз ще на інші додам. --Максим Підліснюк (обговорення) 10:53, 12 квітня 2016 (UTC)

Максим Підліснюк, я бачу на їхньому сайті лише два посилання на фейсбук.ком, а не на конкретну сторінку. ви б не могли надати посилання з сайту http://dsbt.gov.ua/, на якому є ланка на конкретну фейсбук-сторінку цієї організації? також, я б просив вас утриматися від додавання інших соймереж, оскільки це суперечить правилам і політикам Вікіпедії. з повагою, --Pozytyv (обговорення) 11:36, 12 квітня 2016 (UTC)

@Pozytyv: http://nc.gov.ua/news/index.php?ID=1549 ознайомтесь, будь ласка. І додавання посилань на соцмережі не суперечитиме правилам Вікіпедії, оскільки я додаю їх на Вікіданих, де є свої правила. --Максим Підліснюк (обговорення) 08:55, 13 квітня 2016 (UTC)
Максим Підліснюк, я конешно ізвіняюсь, но у посиланні, яке ви мені дали, немає ланок на соцмережі, там взагалі немає цієї служби.. сама публікація датована 07.08.2014, коли не те шо фейсбуку, а й самої цьої служби не було. ви б хоч дивились на свої аргументи.. Зізнаюсь чесно, такий рівень дискусії мене не задовольняє. Будь ласка, приберіть хтось вже те посилання.. з повагою, --Pozytyv (обговорення) 09:33, 13 квітня 2016 (UTC)

Ярема Яким Якимович[ред. код]

Шаблон Літературний твір[ред. код]

https://uk.wikipedia.org/wiki/Їсти,_молитися,_кохати Не можу зрозуміти, звідки в шаблоні "Літературний твір" з'являються дані про ISBN іноземного видання та посилання на сайт. Я їх не додавала. І вони тут зайві, оскільки стосуються англомовного видання. Допоможіть, будь ласка, де це можна виправити Також проблема: не можу додавати в цей шаблон дані про видавництво, автора обкладинки, кількість сторінок тощо.--Єфремова Настя (обговорення) 10:00, 16 квітня 2016 (UTC)

@Nastjaa23: дані автоматично підтягувались з бази даних - Вікіданих. --Максим Підліснюк (обговорення) 10:30, 16 квітня 2016 (UTC)

Зрозуміло , дякую за пораду.

Кількість вибраних статей[ред. код]

У категорії Вибрані статті усього міститься 222 статті, з них 5 належать до проетку, тобто усьго 217 статтей. Але у тому ж проекті свдчиться, що на українській вікіпедії усього 215 статей? Це помилка, або є ще якісь нюанси? (Така ж проблема з вибранними спискама та добрими статтями.) Ігор Пєтков (обговорення) 10:12, 23 квітня 2016 (UTC)

Статистику веду я, але веду її тільки з 2014 року. Теоретично у категорію інколи кладуть зайві статті. Я у 2014 пройшовся по тій категорії, вичистив її від псевдовибраних статей. Але гарантувати, що ніхто нічого не додав не можу. Як і гарантувати, що я на 100% провів ту робот точно. тут би ботика якогось запустити.--З повагою, TnoXX parle! 18:28, 23 квітня 2016 (UTC)
Дякую. Я тут нещодавно порахував кількість досі вибраних статей у архіві. Нарахував 115. У категії знайшов вибрану сторінку обговорення (не впевний, що так і має бути), а також чомусь розподілення по алфавіту не правильне. Ференц Ліст — літера Л, але не з основними статтями, а окремо, після алфавіту. Там і справді щось дивне. Ігор Пєтков (обговорення) 19:23, 23 квітня 2016 (UTC)

Закони[ред. код]

Категорія:Мови Камбоджі[ред. код]

створена тоді, коли перевіряли систему - 19 квітня 2016-го. Щось там не спрацювало і категорія пуста. Підкажіть, що робити? --Л. Панасюк (обговорення) 07:57, 24 квітня 2016 (UTC)

Треба зробити нульове редагування у статтях, які містять категорію (відкрити редактор і без змін зберегти). Green Zero обг 11:35, 24 квітня 2016 (UTC)
а після цього відкріпити українське посилання, потім знову приєднати, зроблено. Дякую, --Л. Панасюк (обговорення) 16:25, 27 квітня 2016 (UTC)

Шаблон:Урочище[ред. код]