Вікіпедія:Кнайпа (допомога)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Скорочення
ВП:КДП

У розділі допомоги кнайпи української Вікіпедії Ви можете попросити Ваших колег про допомогу у питаннях що у Вас виникають у процесі роботи над статтями.

Будь ласка, підписуйте Ваші коментарі (для цього наберіть ~~~~ або натисніть кнопку "Підпис" над віконцем редагування).

Авторське право +
Адміністрування +
Допомога +
Мовна консультація +
Патрулювання +
Політики +
Пропозиції +
Різне +
Технічні питання +

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3
Архів 4 Архів 5 Архів 6
Архів 7 Архів 8 Архів 9
Архів 10

Перетворення файлу[ред. код]

Вікісховище не приймає аудіофайли з розширенням m4a, тільки ogg. Чи існує якийсь спосіб обійти це обмеження? --В.Галушко (обговорення) 10:42, 3 квітня 2017 (UTC)

@В.Галушко: Формально — перейменувати файл ;-)
Однак, питання мабуть не в тому, яке розширення у файла, а в його форматі. Справа в тому, що для відтворення формату MP3 потрібна ліцензія — цей формат невільний (немає вільного програмного запезпечення, здатного відтворити такий файл). Тож такий формат непридатний для використання у вільній енциклопедії. --Olvin (обговорення) 13:58, 3 квітня 2017 (UTC)
А чи існує спосіб перетворити формат?
--В.Галушко (обговорення) 14:05, 3 квітня 2017 (UTC)
Перекодуйте Ваш файл у ogg та завантажте у Вікісховище -- DonDrakon (Обговорення) 14:07, 3 квітня 2017 (UTC)
Дякую, але не маю конвертера.
--В.Галушко (обговорення) 14:09, 3 квітня 2017 (UTC)
Дякую, завантажив.
--В.Галушко (обговорення) 14:24, 3 квітня 2017 (UTC)
Тільки зважуйте, що при перетворенні з одного lossy формату в інший втрачається якість. Якщо є оригінал в lossless форматі — краще перекодовувати з нього. artem.komisarenko (обговорення) 23:27, 3 квітня 2017 (UTC)
@Artem.komisarenko: Це мій власний запис — з цифрового диктофона. Пропоную прослухати файл на сторінці Соловейко східний — вирішіть, чи придатна його якість для Вікіпедії. --В.Галушко (обговорення) 21:10, 4 квітня 2017 (UTC)

Здивувалась, що сторінки Довідка:Завантаження звуків або c:Commons:Audio/uk не містять всього, що мали б, можливо, десь іще в Сховищі є поради щодо роботи зі звуковими файлами. --Ата (обг.) 17:26, 10 квітня 2017 (UTC)

Назва статті: Великі та малі букви[ред. код]

Вітаю! Недавно створив статтю про першу церемонію української кінопремії Золота дзиґа (кінопремія, 2017). Насправді, офіційно вона іменується, як Перша Українська Кінопремія (наступні — Друга Українська Кінопремія і т. д.). Саме так і в статуті організації, і на офіційному сайті (джерело). Вважаю, що, мабуть, все-таки варто перейменувати статтю в Перша Українська Кінопремія згідно з офіційною назвою. Питання лише в тому, чи мають у самій назві усі три слова бути з великої літери, бо правило ВП: ІС вказує, що «Слова в назві статті завжди пишуться малими буквами. Перша літера назви статті — велика». Чи, якщо це назва (як, напр., Нью-Йорк Таймс) варто залишити усі букви великими? Питання виникло тому, що статтю Українська Кіноакадемія (а саме так у тих же офіційних джерелах) один з користувачів перейменував в Українська кіноакадемія. То, чи правомірно це?--Leon Nef обг 06:57, 6 квітня 2017 (UTC)

«Питання лише в тому, чи мають у самій назві усі три слова бути з великої літери» — ну, так, якщо це власна назва. Абзац «Слова в назві статті завжди пишуться малими буквами» кривий, мабуть просто мається на увазі, що назва пишеться так, як вона виглядала б серед звичайного тексту. --ASƨɐ 08:53, 6 квітня 2017 (UTC)
Ну, так, якщо в статуті кіноакадемії і регламенті премії назва дається як Перша Українська Кінопремія, то ж це мабуть і є власна назва і так має називатися і стаття.--Leon Nef обг 09:02, 6 квітня 2017 (UTC)
@LeonNef: Зазвичай у власних назвах установ та організацій, які складаються з кількох слів, з великої літери пишеться тільки перше слово (український правопис, § 38, пп. 13-14). Винятки передбачено лише для назв найвищих державних та міждержавних організацій (Кабінет Міністрів України, Організація Об'єднаних Націй). --Olvin (обговорення) 09:32, 6 квітня 2017 (UTC)
@Olvin: Добре, це для власних назвах установ та організацій і то «зазвичай», а не «виключно». Як тоді буди для випадку «Перша Українська Кінопремія», якщо у Регламенті Першої Національної Кінопремії чітко записано: Перша Українська Кінопремія — усі три слова з великих літер?--Leon Nef обг 09:46, 6 квітня 2017 (UTC)
@LeonNef: Моє зауваження в першу чергу стосувалося назви кіноакадемії та відповідного перейменування статті про неї.
Що ж стосується кінопремії, то її можна вважати чи то подією, чи то відзнакою, чи знаменною датою. Однак, у будь-якому випадку, з великої пишеться лише перша літера назви (дип. пп. 22 та 24 того ж 38-го параграфу правопису). Як приклад — Міжнародний жіночий день, День учителя, Нобелівська премія. --Olvin (обговорення) 10:20, 6 квітня 2017 (UTC)
@Olvin: Тоді, мабуть, так і треба буде перейменувати назву «Перша українська кінопремія», а в самій статті залишити так, як називає її Кіноакадемія - усі з великої.--Leon Nef обг 10:34, 6 квітня 2017 (UTC)
@LeonNef: Взагалі-то правопис застосовується не тільки до назв статей, а до всього тексту. IMHO, оригінальну назву премії (з усіма великими літерами) варто подати хіба що в дужках (чи в примітках). --Olvin (обговорення) 12:02, 6 квітня 2017 (UTC)
Так можна в тому випадку, якщо є джерела на вживання «Перша українська кінопремія». --ASƨɐ 13:20, 6 квітня 2017 (UTC)
Дещо є:
--Olvin (обговорення) 14:36, 6 квітня 2017 (UTC)
Я думав про щось більш офіційне, але мені це все не принципово. Принципи іменування й слововжитку в УкрВікі ще не є чітко прописані, тому простіше вибирати так, як вважає більшість. --ASƨɐ 16:09, 6 квітня 2017 (UTC)
«... при написанні статей бажано якомога точніше дотримуватися норм літературної української мови та чинного правопису» --Olvin (обговорення) 08:14, 7 квітня 2017 (UTC)
@Olvin: Ці настанови неуніверсальні і потребують багатьох пояснень. Суть усієї сторінки ВП:МОВА: дотримуйтесь правопису, коли це можливо. Але не пояснено, коли це неможливо. Наприклад, коли є АД на неправописну назву. Я вважаю, що цей випадок схожий до Обговорення:Сєвєродонецьк, якщо під «офіційною назвою» розуміти ту, яку використовують в якихось документах. --ASƨɐ 08:53, 7 квітня 2017 (UTC)
@AS: Тут насправді дуже просто дотриматися правопису: написання «Перша національна кінопремія» існує, впізнаване та вживане. На відміну від Сєвєродонецька, де неправописна офіційна назва домінує, а альтернативи (Сєверодонецьк? Сіверодонецьк? Сіверськодонецьк?) менш уживані й менш упізнавані, тут такої проблеми немає. Довільне використання великих і малих літер взагалі типове для українських організацій (щось на кшталт Політична партія «Всеукраїнське Об’єднання «Воля Народу»), і не думаю, що читач зможе з першої спроби правильно виділити великі й малі літери в таких назвах, якщо ми не дотримуватимемося правопису — NickK (обг.) 17:54, 7 квітня 2017 (UTC)
В ідеалі, те, що „написання «Перша національна кінопремія» існує, впізнаване та вживане“ має бути пояснено читачеві в самій статті приміткою на зразок „Вікіпедія використовує більш дружній читачеві (з погляду відповідности Правопису) неофіційний варіант написання «Перша національна кінопремія», який часто використовується в публіцистиці“. --ASƨɐ 23:07, 7 квітня 2017 (UTC)
Я відстоюю думку, що в примітках слід пояснювати не вживання правильної назви, а поширених відхилень від неї. --Olvin (обговорення) 10:00, 10 квітня 2017 (UTC)
Нехай. «Перша національна кінопремія» є цілком поширеним відхиленням від офіційної назви. --ASƨɐ 22:37, 10 квітня 2017 (UTC)
@AS: Ну так у тому-то й питання: є офіційна назва, яка не відповідає правопису, і є назва, що відповідає правопису, але відрізняється від офіційної (поки що менш поширена). Яку назву слід вживати як основну (без пояснень) — першу чи другу? --Olvin (обговорення) 15:39, 11 квітня 2017 (UTC)
Якщо без пояснень, тоді особисто я писав би офіційну. За тою логікою, що щоб не втрачалася інформація, ми цитуємо написання власної назви. Не знаю, чи вдала аналогія, але назви творів, гуртів, пісень ми ж не переинакшуємо за правописом. --ASƨɐ 16:17, 11 квітня 2017 (UTC)
Ну так назви гуртів, творів чи пісень ніхто не переінакшує. А тум ми маємо ситуацію, коли в деяких незалежних авторитетних джерелах премію таки назвали за правописом. --Olvin (обговорення) 16:24, 11 квітня 2017 (UTC)
Тут ще треба зважати на те, як трактується у цих передруках з офіційних джерел (того ж сайту Кіноакадемії) слово «перша». Мені здається, що оскільки це все нове для українського медіа-простору, деякі ЗМІ трактують назву церемонії «Перша Національна Кінопремія», як таку, що є першою за появою з усіх інших, тому й таке різночитання: є і Перша національна кінопремія, і перша Національна кінопремія, і є так:
То ж, що ми порушимо, якщо назвемо цю першу церемонію так, як офіційно називає її організатор?--Leon Nef обг 09:08, 7 квітня 2017 (UTC)
Це порушення правопису. Спочатку його порушили в офіційних документах організатора. Більшість ЗМІ залишили написання як є, однак деякі це порушення виправили. --Olvin (обговорення) 09:34, 7 квітня 2017 (UTC)
Ви так кажете, ніби порушення правопису це щось погане. Може це такий концептуальний авторський стиль, звідки нам знати. --ASƨɐ 23:07, 7 квітня 2017 (UTC)
Це не концептуальний авторський стиль, а стирена (безграмотно) традиція з англійської мови, яка для української ні разу, ніколи не була характерна.--Ата (обг.) 08:55, 10 квітня 2017 (UTC)
  • @AS: «Ви так кажете, ніби порушення правопису це щось погане.» Я лише назвав порушення — порушенням. До висновку, нібито це щось погане, Ви дійшли самостійно. --Olvin (обговорення) 10:35, 10 квітня 2017 (UTC)
  • То вже, мабуть, нехай поки що назва статті про церемонію так і залишаться як є — Золота дзиґа (кінопремія, 2017). Така практика давно використовується у назвах про церемонії кінопремій і це не буде великою помилкою, як на мій погляд. А у самій статті дати офіційну назву, як передбачає правопис: Перша українська кінопремія.--Leon Nef обг 09:45, 10 квітня 2017 (UTC)
    @LeonNef: На мою думку, уточнення «кінопремія» в назві статті зайве — інших «Золотих дзиґ» просто не існує, а назва має бути якомога коротшою. Отже: «Золота дзиґа» та «Золота дзиґа (2017)». --Olvin (обговорення) 11:14, 10 квітня 2017 (UTC)
    Можливо й так.--Leon Nef обг 12:37, 10 квітня 2017 (UTC)

Волонтери для тренінгу у Полтаві[ред. код]

25-26 квітня у Полтаві відбудеться тренінг на базі Інституту післядипломної освіти. Учасники — викладачі, вчителі, освітяни. Потребуємо допомоги вікіпедистів з досвідом під час практичних вправ, нескладна індивідуальна робота з новачками, показати що, куди, як. Хто з Полтави? Відгуніться!--AnnaKhrobolova (WMUA) (обговорення) 17:24, 18 квітня 2017 (UTC)

Запити на статті[ред. код]

Допоможіть знайти список статей, які користувачі шукають, але їх немає в вікі, бажано у порядку починаючи з найбільш запитуваних. Дякую.--Manefon1989 (обговорення) 16:13, 19 квітня 2017 (UTC)

По ліцензіях в Commons[ред. код]

Чи існує вільна ліцензія для завантаження в Commons статистичного зображення подібного типу? --Tryhlav (обговорення) 21:44, 19 квітня 2017 (UTC)

Інфографіки це такі ж твори, захищені авторським правом, і на них так само потірбен дозвіл. Щодо вільних ліцензій, ось список можливих ліцензій на Вікісховищі. --Юрій Булка (обговорення) 21:58, 19 квітня 2017 (UTC)
Дякую, мабуть, але я не розумію англійської. Гадаю перенесення того на «вільну мапу» не є порушенням АП --Tryhlav (обговорення) 22:13, 19 квітня 2017 (UTC)
Що ви маєте на увазі під «вільною мапою»? --Юрій Булка (обговорення) 16:14, 20 квітня 2017 (UTC)
враховуючи, що ця компанія на комерційних засадах розповсюджує свою інформацію, робить опитування і "надає інсайти" то навряд чи. Принаймні в них на сайті жодного натяку на Creative Commons ліцензії немає. --Helixitta (ut) 14:27, 23 квітня 2017 (UTC)

ДРУЗІ, ХЕЛП![ред. код]

Шановні друзі! Я недосвічений користувач, але вже давно читаю ВІКІПЕДІЮ, мої друзі на початку 2017 брали участь у ВІКІМАРАФОНІ, ми відправляли гроші на підтримку проекту. І всі весь час говорять, що енциклопедія крута і вільна, і дає шанс громадським ініціативам і благодійним проектам зайти в історію та простір Інтернету. Я державний службовець, але вже 20 років займаюся благодійністю. І ось зараз лиш вивчаю можливості ВІКІПЕДІЇ. Хочу, щоб про наші проекти знали люди, що таке є. І ось - я накидую текст в адмінку типу. а потім її трохи правлю і роблю текст цікавим, ділю його на блоки, вчуся робити гіперпосилання

Я розмістила вже декілька повідомлень про наші проекти - ГРАН ПРІ КИЇВ 2017,UWCF - благодійний фонд. скопіювала меседж з прес-релізу і зберегла файл під назвою "ЛЕГЕНДИ ХРАМУ ШАОЛІНЬ" і не встигла оговтатися і перейти до нормального редагування, як все видалили. Ну і що це - їм то схоже на рекламу? Яка реклама, якщо це крутий проект, який популяризує світові та розкриває культури Китайського монастиря ШАОЛІНь, безкоштовна виставка для діток учасників АТО, для людей, я навіть не встигла нічого путнього вписати. просто скопіювала щось з прес-анонсу для медіа.

Люди, я все розумію ви боретеся з явною рекламою, то давайте хоч шанс людині пару годин чи як? а потім видаляйте чи щось! Прошу пояснень і може хтось таки підкаже безболісний шлях. Що мені теперь робити??

дякую

MarinaUWCF от Вам для прикладу як робити статті про благодійні фонди. --Jphwra (обговорення) 21:39, 2 травня 2017 (UTC)
Дякую, то треба як тепер наново створювати сторінку проекту ? чи під іншою назвою? я не знайшла уточнення в правилах. якісь санкції на розміщення? щоб я орієнтувалася.
MarinaUWCF власне на Вашій сторінки обговорення є цілий комплект порад. Почитайте будь ласка розділ, як створювати статтю. Також правила і настанови. --Jphwra (обговорення) 22:05, 2 травня 2017 (UTC)
MarinaUWCF та Alex Khimich відновив статтю. І прошу Алексе за цією статею слідкувати. Бо там повний жах. --Jphwra (обговорення) 05:01, 3 травня 2017 (UTC)
@Jphwra:, відновіть статтю для MarinaUWCF на персональну чернетку для доопрацювання, також, MarinaUWCF нагадайте назву статті. Якщо вам Jphwra не зробить, можете додати запит на ВП:ВВС, із поясненням, що ви не встигли доопрацювати статтю, щоб її вам відновили в персональний простір. — Alex Khimich 22:48, 2 травня 2017 (UTC)
Відновив сюди: Користувач:MarinaUWCF/Легенди храму Шаолінь. Статтю треба переписати, бо вона містить матеріали, скопійовані з сайту, на якому є значок копірайту. На перший погляд значимість ніби є, але треба додатково перевірити.--Piramidion 08:09, 3 травня 2017 (UTC)

Вже трохи почитала, спробую путньо зробити. Будь ласка, може комусь можна писати раптом що радитися? ДЯКУЮ ЩИРО за розуміння.

MarinaUWCF Пишіть будь-кому хто тут Вам писав. Тільки без заглавних літер, добре? --Jphwra (обговорення) 18:07, 3 травня 2017 (UTC)

Покарання за цитування українських джерел[ред. код]

Подивіться, будь ласка, ці дві дискусії: Цитування означень з енциклопедії (третинне джерело) не є плагіатом чи порушенням авторських прав та Вікіпедія:Кнайпа (адміністрування)#Різниця між статтею Вікі і науковою. Чи достатньо аргументів у адміністраторів? Shynkar (обговорення) 06:15, 11 травня 2017 (UTC)

Є таке чудове правило "не грайтесь з правилами" яке має стосуватись як звичайних редакторів так (і ще більше, бо більші права = більш відповідальність) і адміністраторів. Межа між fair use доволі розмита і краще не наближатись до неї ані з редакторської, ані з "поліцейської" сторони. artem.komisarenko (обговорення) 10:19, 11 травня 2017 (UTC)

Тобто патрульні є, каральні органи в дії, - куди звертатись по захист? Адже очевидно, що нічиї авторські права я не порушував: закиди про неналежне оформлення цитат чи плагіат - нікчемні і необгрунтовані. Але персональне обмеження діє і невідомо скільки часу ще буде діяти. Як все це називати? Shynkar (обговорення) 08:53, 17 травня 2017 (UTC)

Прохання зробити рецензії студентським роботам по програмуванню[ред. код]

Студенти по освітній програмі пишуть статті, якщо є час та натхнення, то долучайтесь до перевірки.

Там статей небагато, тож, як є сили, то можна перевірити та залишити відгуки і моїм студентам. ) --Vlasenko D (обговорення) 14:33, 13 травня 2017 (UTC)

@Vlasenko D: Посилання для долучення до перевірки якесь зовсім не робоче. --Буник (обговорення) 14:47, 13 травня 2017 (UTC)
@Bunyk: Дякую, виправив. --Vlasenko D (обговорення) 15:47, 13 травня 2017 (UTC)

Ехх, здається мені після моєї рецензії Armen gamletovich вже не повернеться до вікіпедії. ( --Буник (обговорення) 09:28, 24 травня 2017 (UTC)

Не можу добавити свій файл з зображенням (фото) у категорію![ред. код]

Зробив фото залізничної станції. Віднайшов ії належність до Південно-Західної залізниці. Знайшов цілу таку сам категорію Південно-Західна залізниця. Добавив ії Зеріг файл. Відкрив. І що показується мені? А те, що я неперемістив файл в уже існуючу категорію, а створив нову категорію з такою ж самою назвою, яка відображена червоним кольором. В МЕНЕ ПРОПАЛО БАЖАННЯ ПРАЦЮВАТИ. ЧОМУ ТУТ ЯСНО НЕ НАПИСАНО: ЯК ДОБАВИТИ ФАЙЛ В УЖЕ ІСНУЮЧУ КАТЕГОРІЮ, А ЯК СТВОРИТИ НОВУ? ЦЕ Ж ВЕЛИКА РІЗНИЦЯ. ВИБАЧТЕ, Я НЕ БОТАНІК И НЕ ЗНАЮ ПРИНЦИПІВ html. Чи це тільки моя проблема. Чи МОЛОДІМ ВЕЗДЄ ДОРОГА? А нас 40-50 річних - на смітник? Я дуже роздратований

File:Станція Хмельницький.jpg як добавити цей файл у категорії: Укрзалізниця, Південно-західна залізниця, ділянка Жмеринка - Гречани, Хмельницький (станція)? Як додати це зображення в уже існуючу статтю Хмельницький (станція)? НЕВЖЕ Я ТАКИЙ ТУПИЙ?--Валерій1970 (обговорення) 09:48, 14 травня 2017 (UTC)

Заспокойтеся (тут неимало 50+ річних), досвід діло таке, що вимагає часу і повторення дій, при відсутності підкріплення мозок його викидає як непотрібний :-).
У Вікісховищі Ви можете додавати лише категорії Вікісховища (і без усих цих http), тут Category:Khmelnytskyi Railway Station. Але це фото там вже є під іншою назвою (російською) Файл:Станция Хмельницкий.jpg, завантажене, судячи з усього, Вами ж (c:Special:Contributions/Валерий1970) ще 2013 року. Як додати зображення — Довідка:Розширений синтаксис зображень. --ReAlв.о. 12:37, 14 травня 2017 (UTC)

Патрулювання[ред. код]

Цих вихідних колега з фінляндії показав мені невтішну статистику середнього часу очікування редагування на патрулювання в Укрвікі. Вона погана окрім всього іншого ще й тому, що автопатрульовані редагування, яких багато, позначаються патрульованими, лише якщо робляться поверх патрульованої версії. Якщо ж якийсь анонім виправляє кому, а потім багато автопатрульних працюють поверх цього виправлення, то в списку спостереження вже показується чималенький диф, який потім ліньки редагувати.

Тому хотілось би закликати всіх патрульних хоча б раз на на день патрулювати по кілька невеличких редагувань, аби останні версії статтей були патрульованими. Тоді автопатрульовані зміни не доведеться перепатрульовувати. --Буник (обговорення) 09:33, 24 травня 2017 (UTC)

Є значно простіший варіант - робити користувача патрульним після Н правок, приміром після 100. І кількість відпатрульованих статей істотно збільшиться. Німці вже давно так роблять. --Alex Blokha (обговорення) 11:27, 24 травня 2017 (UTC)
Тоді краще зовсім скасувати поняття «відпатрульована стоірнка». --ReAlв.о. 17:36, 24 травня 2017 (UTC)
А чому б автопатрульованим не звертатися з проханням до патрульних (за профілем статті, природно). Перевірити дрібні правки обізнаному у галузі — справа кількох секунд. --В.Галушко (обговорення) 18:17, 24 травня 2017 (UTC)
А звертатись до когось - справа кількох хвилин, тому мені простіше видалити статтю в якій я не можу відрізнити вандалізм від конструктивних правок зі свого списку спостереження, хай спеціалісти самі додають їх в статтю. Ну і, часто автопатрульними є боти, які якщо проходяться по патрульованій версії залишають статтю патрульованою, а якщо по непатрульованій, то далі вже і їх редагування треба позначати як перевірене. Боти ж не будуть звертатись до патрульних аби ті їх правки перевіряли, бо якщо будуть - патрульні швидко втомляться. --Буник (обговорення) 10:16, 25 травня 2017 (UTC)

Звісно патрульних треба більше. Але я про те що якщо зусилля зосереджувати в правильних напрямках то загалом витрачати зусиль потрібно буде менше. --Буник (обговорення) 10:16, 25 травня 2017 (UTC)

Mozilla Firefox оновлення інформації[ред. код]

Доброго дня. Скажіть будь-ласка як редагувати рядок "Версії" в шаблоні "Картка програми" статті Mozilla Firefox? --FarCryMan (обговорення) 13:16, 26 травня 2017 (UTC)

Шаблон:Українське народне вбрання[ред. код]

Підкажіть, що робити з шаблоном Українське народне вбрання: він посилається на статтю, перейменовану з «Українське народне вбрання» на «Українське національне вбрання». Бажано узгодити обидві назви. --В.Галушко (обговорення) 17:50, 26 травня 2017 (UTC)