Обговорення користувача:Alina Yerusalimets

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ласкаво просимо!

   Основні засади Вікіпедії   
Ласкаво просимо до україномовної Вікіпедії, Alina Yerusalimets!
   Для чого ми розвиваємо Вікіпедію

Вітаємо Вас як нового учасника україномовного розділу Вікіпедії. Сподіваємось на плідну співпрацю з Вами над спільним відкритим проєктом.

Зверніть увагу на наріжні принципи участі: сміливо редагуйте, а в конфліктних ситуаціях, якщо такі виникнуть, завжди розраховуйте на добрі наміри опонента.

Можете скористатися шпаргалкою, якщо Ви ще не знайомі з основами вікірозмітки.

Якщо виникли запитання щодо проєкту або потрібні якісь підказки, пошукайте відповідь на сторінці Довідки. Якщо відповіді на Ваше питання там немає, поставте його у нашій Кнайпі чи комусь із постійних дописувачів.

Кнопка вставки підпису у вікні редагування

На сторінках обговорень бажано ставити автоматичний підпис за допомогою чотирьох тильд (~~~~) або за допомогою позначки підпису у вікні редагування (зображено на малюнку). У статтях, написаних або редагованих Вами, підпис не ставиться.

Ви також можете розповісти про свої інтереси на сторінці інтересів користувачів. Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, можете звернутися за порадою до будь-якого користувача з цієї категорії.

Бажаємо успіхів та якнайбільше творчого задоволення!

Велика Британія США Irrespective of your language skills, you are welcome to create your own user page, add interwiki links, upload images, correct data, discuss problems, communicate & cooperate with the community. Please, use language templates from Вікіпедія:Вавилон or create your own ones. You can ask for our help on the Community Portal (help).
   Як створити статтю
   Як редагувати статті
   Ілюстрування статей
   Потренуйтеся тут!
   Правила і настанови
   Стиль оформлення статей
   Авторські права
   Довідка
   Користувачі, що допоможуть Вам
   Словничок вікітермінів

-- Automatic welcomer (обговорення) 18:04, 22 травня 2018 (UTC)[відповісти]

Гуго Ріман[ред. код]

Дякую за статтю про Гуго Рімана, дуже непогано, як для початківця) Проте, перш ніж статтю можна буде вважати більш-менш завершеною, потрібно зробити кілька речей. Підказки ви вже бачите в інформаційних шаблонах на початку статті, які додав адміністратор Brunei:

Ці три пункти потрібно виправити. Що вони означають?

  1. Джерела. У статті майже немає посилань на джерела, а там, де вони є, вони не оформлені як такі. Потрібно обов'язково додати посилання на джерела, особливо у біографії. В цьому допоможе кнопка «Джерело» на панелі редагування.
  2. Вікіфікація. Більшість статей Вікіпедії містять клікабельні посилання між статтями. Тобто якщо в тексті згадується якесь місто, людина, поняття, про яке є стаття у Вікіпедії, їх потрібно зробити клікабельними. Звичайно, не треба перегинати палку — не йдеться про всі згадки в статті, але основні речі потрібно виділити. Для цього є кнопка у формі ланцюжка на панелі редагування.
  3. І найважливіше — стиль. Вікіпедія є енциклопедією, і тут ми пишемо без суб'єктивних оцінок, припущень, не пишемо від першої особи і так далі. Детальніше це описано на сторінці Вікіпедія:Стиль. Отже у Вікіпедії не повинно бути фраз на кшталт «вражає своїми масштабами», чи «за своєю науковою значимістю, а саме методологією та практикою, належить швидше до ХІХ століття» — Вікіпедія не дає таких оцінок. Тут ми пишемо насамперед факти, які можна підтвердити посиланнями на джерела. Отже, треба уважно вичитати статтю на предмет оцінкових і суб'єктивних тверджень і вилучити їх.

Загалом — вітаю з першою статею і дякую за внесок у розвиток Вікіпедії! Сподіваюся, ви продовжите писати про музику у Вікіпедії. Щодо Тарковського, напишу нижче. --Юрій Булка (обговорення) 17:48, 29 грудня 2018 (UTC)[відповісти]

Тарковський і Дзеркало[ред. код]

Щодо вашого редагування у статті про Тарковського. Тут є актуальними ті ж моменти, що й у статі про Рімана.

Все-таки потрібно враховувати специфіку кожного видання (онлайнового чи офлайнового), де ми публікуємо свою роботу, і тут це теж важливо. Отже:

  1. Те, що стосується Тарковського загалом, може залишитися у статті про Тарковського — тобто про його захоплення музикою і те, що він розглядав музику як можливий вибір професії. Але це потрібно додати туди, де воно буде органічно пасувати до загальної структури статті — адже Вікіпедія — це колективна праця. І не забути додати посилання на джерела)
  2. Все решта потрібно перенести у статтю Дзеркало (фільм). Але цей текст потрібно буде суттєво відредагувати, тому що він не може бути суб'єктивним і давати оцінок — лише факти. Тобто «надлюдська, піднесена і безпристрасна» — це не для Вікіпедії. Найкраще додати до статті розділ «Музичні цитати» і зробити там список творів, які звучать, і в яких місцях.
  3. Крім того, все це потрібно також пітдвердити посиланнями на джерела. Якщо немає джерел, у яких це описано, на жаль, ми не зможемо про це написати у Вікіпедії — бо це наші власні спостереження (навіть якщо вони очевидні). На цій сторінці пояснено цей принцип: Вікіпедія:Жодних оригінальних досліджень.

Вболіваю за ваші редагування і бажаю веселих свят! З повагою, Юрій Булка (обговорення) 18:00, 29 грудня 2018 (UTC)[відповісти]