Обговорення користувача:V.ost

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Автоматично оновлюваний архів обговорення що це?

Російська чи Всеросійська імперія[ред. код]

Джерело - http://historydoc.edu.ru/catal...b_no=12369

"22 октября Петр, вся царская фамилия и вельможи прибыли к обедне в Троицкий собор. По окончании службы прочитан с амвона ратификованный мирный трактат. Затем архиепископ новгородский Феофан Прокопович сказал красноречивую проповедь, в которой, изобразив все труды, мудрые распоряжения и благодеяния государя на пользу его подданных в продолжение всего царствования, и особенно в минувшую войну, приглашал их воздать монарху дань признательности, достойную увековечить настоящий достопамятный день. Тогда из толпы вельмож выдвигаются сенаторы во главе с канцлером графом Головкиным, который говорит следующую речь: [C. 46]

«Вашего царского величества славные и мужественные воинские и политические дела, чрез которые токмо едиными вашими неусыпными трудами и руковождением, мы, ваши верные подданные, из тьмы неведения на феатре славы всего света, и тако рещи, из небытия в бытие произведены, и в общество политических народов присовокуплены, и того ради как мы возможем за то и за настоящее исходатайствование толь славного и полезного мира по достоинству возблагодарити? Однако ж, да не явимся тщи в зазор всему свету, дерзаем мы, именем всего Всероссийского государства подданных вашего величества всех чинов народа, всеподданнейше молить, да благоволите от нас, в знак нашего признания толиких отеческих нам и всему нашему отечеству показанных благодеяний, титул Отца Отечества, Петра Великого, Императора Всероссийского приняти. Виват, виват, виват, Петр Великий, Отец Отечества, Император Всероссийский!»

Всі монархи з 1721 року і по 1917 рік, як з роду Романових, так і з роду Гольштейн-Готторпських-Романових титулувались імператорами Всеросійськими. Офіційна назва імперії - Всеросійська.

Поради[ред. код]

--Krystofer 17:05, 6 травня 2011 (UTC)

Неконсенсусні зміни[ред. код]

Вітаю. Прошу припинити подібні редагування в статтях. Вставка непотрібної самої по собі назви російською всупереч усім наявним джерелам та на підставі власних досліджень заборонене правилами Вікіпедії. Будь ласка, ознайомтеся також з ВП:АД та ВП:В. --Microcell 16:50, 1 вересня 2011 (UTC)

Інтервікі-посилання на ПРЦ чи РПЦ?[ред. код]

У статті Модест (Стрільбицький) ви подаєте в його особистій інформації конфесію - ПРЦ. Це не є помилкою. Але з тим ви подаєте інтервікі-посилання на ось цю статтю Православна російська церква, яка являється лише статтею про назву ПРЦ (тобто тут тільки пояснення назви ПРЦ), а не являється статтею про саму ПРЦ (що існувала у 1448-1943 роках), її історію, її статистичні данні і т. д. В даній ситуації доречніше б було дати інтервікі-посилання на статтю Російська православна церква (перейменований у офіційних документах у 1943 році аналог ПРЦ), де пересічним користувачам було б гарно зрозуміло, в якій церкві проводив духовне служіння Модест (Стрільбицький). А то виходить дещо абсурдним, що його конфесією являлася не сама «ПРЦ», а «Назва ПРЦ». Також є дуже важливим, що ПРЦ і РПЦ являються однією і тією ж самою церквою Московського патріархату, просто відбулася зміна в офіційній назві. Якщо ж ви вважаєте, що Російська церква до і після 1943 року не являються однією й тою ж самою церквою, то доречніше було б створити статтю про ПРЦ як про окрему Помісну церкву з її історією, данними і т. д., а не як просто про її назву. Тим більше що в сучасній історіографії закріпилася назва за сьогоднішньою назвою РПЦ.

Ще, Вікіпедія не місце для політичної або конфесійної боротьби. Якщо вам за якимись переконаннями не подобається назва «РПЦ» або Патріарх Кирил (Гундяєв), то це не означає, що потрібно проводити свої оригінальні дослідження або вміщувати свої погляди в статтях, які не є підтверджені науковими дослідженнями. Вікіпедія, все ж таки, є науковою енциклопедією. І, мабуть, через це потрібно надавати точні данні в статтях.

Дякую за розуміння! --Lite2008 06:56, 8 жовтня 2011 (UTC)

Доповнив статтю про ПРЦ, тепер напевно все гаразд?--V.ost 07:21, 8 жовтня 2011 (UTC)

Дякую! Тепер все гаразд! --Lite2008 07:43, 8 жовтня 2011 (UTC)

Попередження[ред. код]

Вітаю. Звертаю увагу, що ваші сьогоднішні дії порушують норми Вікіпедії та явно не сприяють конструктивній роботі:

 • 1 - відвертий особистий випад (ВП:НО), декларація конфронтації та намірів переслідування (ВП:Е, ВП:ПДН, ВП:5О), окрім того, що сама репліка не містила жодного конструктиву в рамках спільної роботи;
 • 2, 3 — агресія на адресу дописувача, порушення етикету.
 • Звинувачення користувача за нейтральну правку в гумористичному шаблоні під приводом тієї ж «гундяєвщини» та нікому не потрібне виправлення «суржикомовного» напису, коли шаблон очевидно не має поліичного підтексту та не виражає поглядів може розцінюватися як порушення ВП:ПДН та ВП:НДА.

Оскільки це не перший випадок неконсенсусних/неетичний дій з вашого боку (попередження вище, перейменування статті про Лжедмитрія без вичерпної аргументації), наступне порушення будь-якого з наведених правил може призвести до блокування. Сподіваюсь на розуміння. --Microcell 17:22, 20 грудня 2011 (UTC)

Останнє попередження[ред. код]

Ще одне редагування в такому стилі — будете заблоковані. За кілька місяців роботи, гадаю, вам важко було б не зрозуміти, що авторитетні україномовні джерела, традиції написання російських та білоруських власних назв (закріплені в тисячах інших статей) та, нарешті, правопис тут мають більше значення, ніж ваше щире переконання. До того ж, оскільки ви так вчинили одразу після вказівки на абсурдність таких дій та проігнорували обговорення, знову рекомендую прочитати ВП:НДА. Про ВП:АД і ВП:ОД теж не забувайте. --Microcell 17:10, 26 грудня 2011 (UTC)

 • Добре, домовились--V.ost 18:15, 26 грудня 2011 (UTC)


Звернення до киян[ред. код]

WLM-logo-uk.png

Шановний киянину! Чи не буде Ваша ласка допомогти проекту "Вікі любить пам'ятки" і долучитися до опрацювання списку пам'яток Києва? Що треба робити описано на сторінці проекту. Ви також можете оглянути вже готові списки (напр. цей) в якості прикладу. Проект був би дуже вдячним за допомогу!

Архівування вашої сторінки обговорення[ред. код]

Вітаю! Раніше ваша сторінка обговорення архівувалася ElimBot'ом, який на даний час є неактивним, тож, можливо, вам видасться корисною інформація, що зараз ви можете налаштувати архівацію за допомогою іншого бота. Інструкції щодо того, як це можна зробити, знаходяться на сторінці Користувач:DixonDBot II/Інструкції. Дякую! --DixonDBot (обговорення) 08:45, 25 січня 2013 (UTC)

Запрошення[ред. код]

--Krupski Oleg (обговорення) 16:12, 12 березня 2013 (UTC)

Стосовно статті Молодинська битва[ред. код]

Я навів інформацію з конкретного джерела. Ви можете навести інформацію з інших джерел, але інформація має бути достовірною, і без емоційних оцінок. Стосовно заміни російське військо/царство -> московське військо/царство можна погодитись, хоча московські князі використовували назву Русь в титулах та на печатках. Але Московсько-кримська війна 1571-1572 років НЕ була громадянською війною. Московія, Казанське, Астраханське та Кримське ханства були юридично самостійними державами.

Обговорення користувача:V Ryabish 29 травня 2013 року

 • Доброго дня, V Ryabish. Використання якихось назв в самопроголошених титулах (не визнавались монархами сусідніх держав), це ще не привід і нам використовувати ці назви. Русь і Росія, це різні за походженням назви.
 • Громадянська - на тій простій причині, що Гереї не визнавали підпорядкування Іваном Четвертим Казані та Астрахані Москвії. (шапка астраханська та казанська). Вони вважали виключно тільки себе законними нащадками Чингизидів. Ця битва поклала край міжусобним війнам за спадщину в "Золотій Орді". Війни в тогочасному суспільстві не базувались на політичних, або ідеологічних факторах, це династичні права на володіння предків (ханів=царів\князів ітд., див. сучасного російського історика - Данилевського). Можна сформулювати і так як Ви це зробили, але експансії з боку законних ханів\царів Гереїв на терени Московії не було, Московія в ті часи в їхньому розумінні - бунтівний улус.--V.ost (обговорення) 08:17, 30 травня 2013 (UTC)


 • Доброго дня.

Навіщо Ви написали як учасників битви з боку Московського царства Касимовське та Казанське ханства ? Про це немає згадки в документах (на відміну, наприклад, він німецьких найманців).

Стосовно твердження, що Московія - це бунтівний улус - це теж неправильно. Московія звільнилась з-під влади Орди майже за 100 років до того - в 1480 році, її незалежність визнавали європейські країни. Твердження про те, що Крим вважав Московію бунтівним улусом, потребує підтвердження. Але в будь-якому разі, думка конкретно Кримського ханства - це не показник. Наприклад, Росія теж вважала Україну в 1918 році бунтівною провінцією. Або Англія навіть після проголошення незалежності США вважала їх бунтівними колоніями і навіть спробувала повернути під свій контроль в 1812-1815 роках. Обговорення користувача:V Ryabish 30 травня 2013 року

  • Для обговорення Молодинської битви існує сторінка обговорення - Молодинська битва.
  • Пропоную нашу розмову продовжити саме там, також перенести туди і попередні коментарі.--V.ost (обговорення) 07:11, 31 травня 2013 (UTC)

Вільгельм Габсбург[ред. код]

Шановний пане V.ost. Ваш опис генеалогічної спорідненості шанованого мною Вільгельма Габсбурга з княгинею Ольгою занадто загальний і, відверто, сумнівний. Я хоч і не великий фахівець у французьких королях, але точно знаю, що Генріх I з династії Капетінгів і Генріх II з династії Валуа не зовсім родичі і аж Другий не є прямим нащадком Першого. Користувач:Долинський

Доброго дня, пане Долинський. Ви помиляєтесь, сві королі Франції і всі династії є прямими потомками Анни Ярославни та Генріха І, повірте, якщо маєте сумніви, то раджу звернутись за порадою до фахівців, якщо є сумніви в моїй правоті, наприклад Євгена Чернецького, тут його сторінка обговорення - Обговорення користувача:Євген Чернецький.

П.М. Прошу Вас повернути мій допис про Василя Вишиваного в статтю. З повагою, Віктор.--V.ost (обговорення) 19:56, 18 серпня 2013 (UTC)

Про царський титул Івана Грозного[ред. код]

Шановн. V.ost, не розумію Вашого обурення щодо недостатнього джерельного обгрунтування визнання/не визнання царського титулу Івана Грозного. У статті (див. примітку 2 і відповідний основний текст до неї) чітко зазначено з посиланням на АД: Про титулатуру Івана Грозного докладно див.: Зуборева Г. Ф. Наименования московских царей XVI–XVII вв. (титулярий и неофициальные названия) //Вестник Московского государственного областного университета. Серия «Русская филология». — № 2. — 2010. — С. 80 — 81. В 1576 році імператор Священної Римської імперії Максиміліан II, бажаючи залучити Івана Грозного до військово-політичного союзу проти Туреччини, пропонував йому на майбутнє престол та титул «східного цесаря». Іван IV цілком байдуже поставився до «цесарства грецького», але став вимагати негайного визнання себе царем «всєя Русі», і імператор поступився в цьому принциповому питанні. Беззастережно титул «імператора» вже з 1554 р. визнавався за Іваном IV протестантською Англією (королева Єлизавета). З особливою наполегливістю Іван Грозний домагався визнання його царського титулу Польською та Литовською державами, однак ні ВКЛ, ні Польське королівство, ні об'єднана Річ Посполита впродовж всього XVI століття так і не погодилися з цією вимогою. Див.: История дипломатии. Под ред. В. П. Потемкина. — М. — Л.: ОГИЗ, 1941. — Том 1. — С. 203. Що це до цього , на Вашу думку слід було би додати ? --Exroader (обговорення) 12:38, 24 серпня 2014 (UTC)

Доброї ночі, шановний Exroader. Питання не в тому, що він був, чи не був царем. Титул царя в даному випадку очевидний, але лише після С.Бекбулатовича. В 1547-му році було самовзванство. По монаршим доменам (добавка до титулу з переліком підвладних територій) теж є питання, цей домен постійно видозмінювався, в залежності від завойованих//втрачених земель. З "попівською" приставкою «всія Русі», то це вже більш пізні історіографічні висновки дослідників, оскільки на офіційній діловій мові московитів - церковно-слов"янській в цій приставці до титулу теж були відмінності і зазвичай писали «всія Руосіи» (всея России)[1]. --V.ost (обговорення) 23:15, 24 серпня 2014 (UTC)

Запрошення на Вікімарафон 2017[ред. код]

Wikimarathon-UA Lviv 2017 poster (cropped).png

Привіт! 30 січня Українській Вікіпедії виповниться 13 років. Запрошуємо долучитися до Вікімарафону, який відбудеться 28—30 січня 2017 — це гарна нагода створити нову статтю разом із сотнями інших користувачів. Охочі учасники акції зможуть отримати невеличкі сувеніри. Також приходьте на вікізустріч у Києві!

Статтю Лінійка Даміловського необхідно поліпшити[ред. код]

Nuvola apps important yellow.svg

Статтю Лінійка Даміловського, значний внесок до написання якої зробили Ви, необхідно поліпшити, аби привести її у відповідність вимогам Вікіпедії. Раджу Вам скористатись правилами та порадами. З повагою, くろねこ Обг. 00:02, 2 лютого 2018 (UTC)

Місяць Української революції та державності[ред. код]

Coat of Arms of UNR-2.svg
Ukrainian revolution 1917-1921 monthly contest logo-02.png

Доброго дня! Запрошуємо долучитися до місячника статей Української революції та державності, що проходитиме з 14 листопада до 14 грудня. Допоможіть збільшити кількість та покращити якість статей на історичну, культурну, воєнну та інші теми безпосередньо пов'язані з революційною добою та українською державністю. Ми підготували список статей до створення, але можете пропонувати свої. Приєднуйтесь!

--TohaomgBot (обговорення) 21:06, 15 листопада 2018 (UTC)