Обряд родини Масгрейвів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Обряд родини Масгрейвів»
«The Adventure of the Musgrave Ritual»
Жанр детектив і crime fiction short story[d]
Автор Артур Конан Дойл
Мова Англійська мова
Виданий 1893 р.
Le Trésor des Musgraves (1912).

«Обряд родини Масгрейвів» — твір із серії «Спогади Шерлока Холмса» Артура Конана Дойля. Вперше опубліковано Strand Magazine у 1893 році.

Сам автор пізніше заніс цю історію до свого списку «12 улюблених історій про Шерлока Холмса».

Сюжет[ред.ред. код]

Реджинальд Масгрейв
Холмс на вирахуваному ним місці

Колишній знайомий Холмса по коледжу Масгрейв звертається до нього з приводу загадкових подій, що відбуваються в його замку. Днями його дворецький був помічений, коли він переглядав сімейний документ, названий «Обрядом родини Масгрейвів». Господар хотів звільнити дворецького, як той несподівано зникає. Служниця, у якої був роман зі зниклим, сходить з розуму в істеричному припадку. Холмс, приїхавши в будинок Масгрейвів дізнається, що і божевільна служниця теж пропала і її сліди обриваються біля озера. Прочесавши озеро, детектив знаходить мішок із залізякою. Він вважає, що документ, яким цікавився дворецький має важливе ставлення до цієї справи, так як, останній ризикував хорошою роботою, коли йшов на це. Дослідивши документ Холмс, бачить у ньому карту чогось.

Пройшовши до місця, зазначеному в документі, Холмс, Масгрейв і два полісмена бачать кам'яну плиту, відсуваючи яку вони бачать порожню скриню і мертвого дворецького. Після всього цього Холмс будує ланцюжок міркувань: дворецький був заручений зі служницею, але зустрівши жінку, гіднішу його, він кинув її. Дізнавшись про скарби, він хотів отримати їх і йому потрібна була допомога. Як помічника він взяв служницю, скориставшись тим, що вона закохана в нього. Врешті-решт в служниці залишився осад на серці, який зіграв своє і коли дворецький передав їй вміст скрині вона штовхнула опору, яка тримала важку плиту і та впала, ставши труною для дворецького, якому залишалося тільки задихнутися під землею. Намагаючись приховати злочин, служниця поклала вміст скрині в мішок, викинула його в озеро і втекла. Холмс просить показати йому мішок, який знайшли в озері. Він дістав звідти залізяку, розміром з маленький м'яч. Це виявилася Велика Діадема, яка належала правій руці короля в XVII столітті, предку Масгрейва.

Посилання[ред.ред. код]