Спогади Шерлока Холмса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Спогади про Шерлока Холмса»
«The Memoirs of Sherlock Holmes»
Обкладинка
Жанр детектив
Форма збірка оповідань
Автор Артур Конан Дойл
Мова Англійська
Опубліковано 1894
Країна  Велика Британія
Видавництво Джордж Ньюнсd
Переклад Микола Дмитренко (2001)
Ілюстратор Сідні Педжет
Цикл Бібліографія Шерлока Холмса
Попередній твір Пригоди Шерлока Холмса
Наступний твір Собака Баскервілів

CMNS: Цей твір у Вікісховищі

«Спо́гади Ше́рлока Хо́лмса» (інколи — «Запи́ски Ше́рлока Хо́лмса» або «Спогади про Шерлока Холмса») — збірка з 12 (в американському видавництві — 11) детективних оповідань шотландського письменника Артура Конана Дойла, опублікована в 1894 році.

Розповіді[ред. | ред. код]

Оповідання Оригінальна назва Час Сюжет Примітки
1 Звіздочолий Silver Blaze 1888 Близько стійла коня по кличці «Срібний» знайдено мертвого тренера, сам кінь, що повинен скоро брати участь у змаганнях, безслідно зник. В англійських виданнях за цією розповіддю слідує «Картонна коробка», перенесена в американських виданнях до збірки «Його прощальний уклін»
2 Картонна коробка The Adventure of the Cardboard Box 1888 Жінка похилого віку отримує бандероль — ящик із двома відрізаними людськими вухами.
3 Жовте обличчя The Adventure of the Yellow Face 1888 Англієць дізнається, що дружина від нього потайки ходить в будинок, де живе хтось з жовтим обличчям. Один з небагатьох випадків, коли припущення Холмса не зовсім відповідають дійсності
4 Пригоди клерка The Stockbroker's Clerk 1889 Клерка беруть в хороший банкірський будинок, але несподівано невідома фірма пропонує йому абсолютно неймовірну зарплату і "перекуповує"його. Він підозрює, що два представлені близнюки-керівники контори, — одна й та ж людина, бо в них одна й та сама пломба на однаковому місці.
5 Ґлорія Скот The Gloria Scott 1875, вересень Молодий Холмс і його однокурсник по коледжу їдуть в маєтку батька останнього. Протягом кількох днів до батька приїжджає його давній знайомий. Гість живе в будинку деякий час і лякає сина, а потім батько виганяє гостя з дому. Згодом батько отримує попереджувальну записку від гостя. За словами Холмса — його перша справа.
6 Обряд родини Масґрейвів The Adventure of the Musgrave Ritual 1879 Колишній знайомий Холмса по коледжу Месгрейвів звертається до нього з приводу загадкових подій, що відбуваються в його замку. За словами Холмса — його третя справа.
7 Рейґетська загадка The Adventure of the Reigate Squire 1887 (?) Заради відновлення здоров'я Ватсон відвозить Холмса в Суррей, де в будинках двох ворогуючих сімейств відбуваються злочини, в результаті яких вбито кучер, службовець у поміщиків — батька та сина. Холмс вивчає знайдений краєчок записки, знайдений у руці вбитого.
8 Горбань The Adventure of the Crooked Man 1883, квітень Убито полковника з гарною дружиною, що служив в Індії. Поруч бачили горбаня. Холмс вперше вимовляє «Елементарно».
9 Постійний пацієнт The Adventure of the Resident Patient 1881, жовтень Лікар, якому меценат купив будинок і практику під умовою постійного обслуговування, отримує нового клієнта — деякого російського дворянина, новина про якого дуже лякає мецената.
10 Грек-перекладач The Adventure of the Greek Interpreter 1888 Перекладача-грека змушують перекладати для людини з пластиром на обличчі, а потім залякують його, що б він мовчав, інакше йому загрожує смерть. Перша поява Майкрофта Холмса
11 Морський договір The Adventure of the Naval Treaty 1888 Друг Ватсона по коледжу, співробітник британського МЗС, хворобою прикутий до ліжка, просить його допомоги у зв'язку з пропажею важливого документа — оригіналу таємного договору між Англією та Італією.
12 Остання справа Холмса The Adventure of the Final Problem 1891 Фінальна сутичка Холмса і професора Моріарті на Рейхенбахському водоспаді. Один з небагатьох випадків, коли детектив залишає Велику Британію.

Посилання[ред. | ред. код]