Базз Осборн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Озборн, Базз)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Базз Осборн
Основна інформація
Дата народження25 березня 1964(1964-03-25) (60 років)
Місце народженняМортон, Льюїс, Вашингтон, США
Роки активності1983 — тепер. час
ГромадянствоСША
Професіїспівак, гітарист, автор пісень
Інструментигітара[1] і вокал[d]
Жанрирок-музика і авангардна музика[1]
ЧленствоMelvins
ЛейблиAlchemy Recordsd
CMNS: Файли у Вікісховищі

Базз Осборн — американський музикант, фронтмен рок-гурту Melvins.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Роджер Осборн (справжнє ім'я Базза Осборна) народився в 1964 році в невеличкому містечку Монтесано, штат Вашингтон. З ранніх років він захоплювався хард-роком і разом з однокласниками утворив гурт Melvins. Спочатку друзі — Осборн на електрогітарі, Метт Лукін на бас-гітарі та Майк Діллард на барабанах — грали важку музику, хеві-метал, подібно улюбленим виконавцям, як то Black Sabbath або Kiss. Згодом Осборн почув записи хардкор-панкових гуртів (Black Flag, Flipper, MDC) і стиль його музики змінився відповідно. Замість Ділларда прийшов Дейл Кровер, з яким гурт грав більш «брудні» та повільні пісні, що стали частиною типового саунду Melvins надалі[2].

Перша платівка Melvins вийшла на лейблі C/Z Records в 1986 році та називалась 6 Songs (укр. 6 пісень). Надалі гурт доповнював цей набір новими піснями, видаючи його знов під назвою 8 Songs, 10 Songs, і навіть 26 Songs. Сам Осборн став відомою постаттю на сіетлській альт-роковій сцені. Його сладжеве гітарне звучання, а також масивні мелодії суттєво вплинули на розвиток місцевих музикантів. Зокрема, Осборна вважав своїм наставником Курт Кобейн. Після того, як Nirvana стала всесвітньо відомою, Кобейн неодноразово згадував про Осборна і його вплив на ранні записи колективу[2].

Осборн продовжував грати в Melvins понад тридцять років, час від часу випускаючи нові платівки й даючи близько 100 концертів на рік. Окрім цього він видав декілька сольних записів, зокрема мініальбом King Buzzo (1992), а також акустичний альбом This Machine Kills Artists (2014). В нього було декілька сайд-проєктів, таких як Fantomas з Майком Паттоном (Faith No More) та Venomous Concept з музикантами Napalm Death та Brutal Truth[2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б Montreux Jazz Festival Database
  2. а б в Deming, Mark. Buzz Osborne Biography, Songs, & Albums. AllMusic (англ.). Архів оригіналу за 16 травня 2022. Процитовано 16 травня 2022.