Олоферн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Юдіф з головою Олоферна, Крістофано Аллорі, 1613 р
Картина Артемізії Джентілескі «Юдіт, яка вбиває Олоферна», 1614–1620

У другоканонічній книзі Юдіф, Олоферн (дав.-гр. Ὀλοφέρνης ; івр. הולופרנס‎) був ассирійським полководцем, який був обезголовлений Юдіф, єврейською вдовою, яка увійшла в табір Олоферна і обезголовила його, коли він був п’яний.

Олоферн був відправлений Навуходоносором, щоб помститися Ізраїлю, який відмовився від допомоги в його останній війні. Зайнявши всі країни уздовж узбережжя, Олоферн знищив будь-яке поклоніння іншим богам, крім Навуходоносора. Ахіор, лідер аммонітів, застеріг Олоферна від нападу на єврейський народ; проте він взяв в облогу місто Бетулія, яке зазвичай вважається Меселією. Місто мало не впало перед армією вторгнення; Наступ Олоферна припинив постачання води до Ветулії, що призвело до того, що її народ заохочував своїх правителів поступитися вимогам Олоферна. Лідери пообіцяли здатися, якщо протягом п’яти днів не надійде допомога. [1] Ветулію врятувала Юдіф, єврейська вдова, яка увійшла в табір Олоферна, спокусила його і напоїла, перш ніж відрубати йому голову. Юдіф повернулася до Вітулії з відрубаною головою Олоферна, розгромивши військо.

Єврейські версії казки в « Мегілат Антіох » та « Хроніках Єрахміла » ідентифікують «Олоферна» як Ніканора ; грецька версія використовувала «Олоферн» як навмисно загадковий замінник, аналогічно використавши «Навуходоносор» для Антіоха .

Олоферн зображений у «Повісті ченця» Джефрі Чосера в «Кентерберійських оповідках » і в « Чистилищі » Данте (де Олоферн можна знайти на Терасі гордості як приклад «поваленої гордості», XII.58–60) . Як сюжет художника, він пропонує можливість протиставити плоть і коштовності красивої, святково одягненої жінки з жахливою головою жертви, дейтероканонічну паралель до послідовності Яель в єврейській Біблії, а також новозавітній віньєтці Саломеї . з головою Івана Хрестителя .

Дивіться також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Encyclopaedia biblica: a critical dictionary of the literary, political and religious history, the archaeology, geography, and natural history of the Bible, Volume 2, Thomas Kelly Cheyne and John Sutherland Black, A. and C. Black, 1901, pg. 2605.

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]