Органічні мінерали

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Відповідно до сучасної номенклатури мінералів, затвердженої ММА, як мінерали розглядаються деякі з природних солеподібних органічних сполук (оксалати, мелати, ацетати та ін), що об'єднуються в клас органічні речовини.

При цьому в загальній систематиці мінералів високомолекулярні органічні утворення типу деревних смол і бітумів, що не відповідають у більшості випадків вимогам кристалічності і однорідності, в число мінералів не включаються.

Такі біогенні мінеральні утворення, як перли, озокерит, бурштин, копал та ін., з історично сформованою, але давно застарілої традицією називати їх «органічні мінерали», хоча і є природними хімічними речовинами, але не є індивідуалізованими хімічними сполуками із строго визначеною формулою і позбавлені кристалічної структури. Вони не можуть бути охарактеризовані з кристалохімічної точки зору. Віднесення до цього розділу природних органічних продуктів вимагає вдумливого та відповідального підходу.

Такі природні органічні продукти, як смоли і бітуми, відносяться або до гірських порід (антрацит, шунгіт та ін), або до викопних смол (бурштин, копал), або до природних вуглеводнів групи нафти (озокерит, бітуми), або до біогенних утворень, що містять у своєму складі той чи інший мінерал (наприклад, перли і перламутр, в будові яких бере участь мінерал арагоніт).

Мінерали класу органічні речовини[ред. | ред. код]

Природні органічні продукти, які не є мінералами[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]