Осипенко Вікторія Володимирівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вікторія Володимирівна Осипенко
Основна інформація
Дата народження6 червня 1973(1973-06-06) (51 рік)
Місце народженням. Ізюм, Харківська область, УРСР, СРСР
Роки активності1992 — н.ч.
ГромадянствоСРСР СРСРУкраїна Україна
Професіїспівачка, вчителька
ОсвітаХарківський інститут мистецтв
Співацький голосліричне сопрано
КолективиХарківський міський театр народної музики «Обереги»
Нагороди
Заслужений артист України
Заслужений артист України
ДітиТарас Осипенко

Вікторія Володимирівна Осипенко (нар. 6 червня 1973, м. Ізюм Харківської області) – українська співачка та педагог, кандидат мистецтвознавства (2006), заслужена артистка України (2005), доцент Харківської державної академії культури.

Біографія

[ред. | ред. код]

Вікторія Осипенко народилася 6 червня 1973 року в м. Ізюм на Харківщині.

У 1999 році завершила навчання в Харківському інституті мистецтв (клас викладача А. Мірошникової), після чого навчалася в асистентурі-стажуванні при цьому виші, яку закінчила 2002 року.

Протягом 1992-2018 років вона була солісткою Харківського міського театру народної музики «Обереги». Вікторія Осипенко займалася підготовкою концертних виступів для театру "Обереги", серед яких «Коло роду», «Шляхи широкії», «Україні на єдність», «Якби не ми та не ви...», «Грай, іграчу!».

З 1995 року вона бере участь в жіночому тріо «Обереги», яке також функціонує при міському театрі народної музики «Обереги». До репертуару тріо входять концертні програми за творами Юрія Алжнєва на поезію Івана Котляревського, Тараса Шевченка, Івана Франка, Бориса Олійника, Ліни Костенко та ін., зокрема «Ще вернеться весна» (1997), «На заборолі голос чути» (2002), «Та перейди, місяцю» (2006). Деякі концертні програми виконувалися у Харківській та Київській філармоніях[1]. Про творчість цього тріо розповідається в телепередачі «Творчі зустрічі з Ніною Супруненко», яка в вийшла в ефір у 2011 році.

Вікторія Осипенко стала відомою завдяки виконанню фольклорного солоспіву. Її творчість вирізняє щирість та виразність інтонування. Пісні в її виконанні записані на компакт-дисках. Гастролювала у різних областях України, країнах СНД, Польщі, Литві, Латвії, Італії та Туреччині.

У листопаді 2018 року відбувся творчий вечір «Я вранці голос горлиці люблю…» до 25-річчя творчої діяльності Вікторії Осипенко[2].

Родина

[ред. | ред. код]
  • Її син Тарас Осипенко також є виконавцем[2].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Харківська державна академія культури. Факультет музичного мистецтва. Кафедра естрадного та народного співу. Склад кафедри. Осипенко Вікторія Володимирівна. Архів оригіналу за 13 березня 2022. Процитовано 28 січня 2023.
  2. а б «Я вранці голос горлиці люблю…» – творчий вечір заслуженої артистки України Вікторії Осипенко. Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва. 5 листопада 2018. Процитовано 28 січня 2023.

Джерела

[ред. | ред. код]