Острів Хасіма

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Острів Хасіма з моря.
Острів Хасіма з моря.

Острів Хасіма (яп. 端島, はしま, хасіма, "окраїнний острів") — один з 505 безлюдних островів префектури Наґасакі, розташований за 19 км на південний захід від центру міста Наґасакі, Японія. За свої обриси отримав назви Ґункандзіма (軍艦島, "Острів-лінкор").

Короткі відомості[ред.ред. код]

У 19 столітті на острові Хасіма і його прибрежних водах були знайдені поклади вугілля. З 1887 по 1974 роки на ньому проживали люди, які займалися, переважно, вибутком корисних копалин. Вугільна промисловість була поставлена тут на широкі рейки у 1890 році, після купівлі острова компанією Міцубісі. У 1916 році, для збільшення населення і робочих рук, фірма спорудила на Хасімі перший в Японії залізнобетонний будинок для працівників.

Із розвитком промисловості територія острова збільшувалася штучним шляхом, за рахунок утрамбовування мілководних берегів. На середину 20 століття площа Хасіми становила 6,3 га, а берегова лінія — 1200 м. Довжина острова з півночі на схід дорівнювала 480 м, а зі сходу на захід — 160 м.

У 1960 році населення Хасіми становило 5267 жителів. Це було найбільш густонаселене місце на планеті Земля.

У 1960-х роках перехід світової економіки з вугілля на нафту вдарив по вугільній промисловості Японії. У 1974 році Міцубісі оголосила про закриття вугільних шахт Хасіми. Після цього острів було залишено його мешканцями.

Сьогодні Хасіма відома своїми покинутими залізнобетонними будівлями і стіною, що оточує їх від моря. Подорожі до цього острова були заборонені, проте останнім часом відкриті екскурсії.

Література[ред.ред. код]

  • Brian Burke-Gaffney, "Hashima: The Ghost Island" In Crossroads: A Journal of Nagasaki History and Culture, No.4, Summer 1996, pp.33-52. ISSN:0919-6102 Click here for the text of the article.

Посилання[ред.ред. код]