Google Earth

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Google Earth (Google Планета Земля)
Google Планета Земля Logo
Google Earth в Windows 10
Тип virtual globed
Автор(и) Google
Розробник Google Inc.
Перший випуск 11 червня 2001; 19 років тому (2001-06-11)
Стабільний випуск 7.1.5.1557 (22 травня 2015; 5 років тому (2015-05-22))
Платформа Android
Операційна система Windows, Linux, macOS, Android, iOS
GNU фреймворк Qt
Мова програмування C++
Доступні мови Багатомовний(45 мовних пакетів)
Українська Так
Ліцензія Freeware
Вебсайт lкартографічна програма на основі Землі, що розроблена корпорацією Google LLCTo google.com/intl/uk/earth/index.html google.com/earth

CMNS: Google Earth (Google Планета Земля) у Вікісховищі

Google Earthангл. Earth — Земля (планета); офіційна назва українською мовою: Google Планета Земля) — це безкоштовна, вільно-завантажувана програма компаніїї Google що відображає віртуальний глобус. В рамках даного проекту в мережу Інтернет було викладено аерофотознімки та сателітні знімки більшої частини Землі. Для деяких регіонів ці знімки сягають дуже високої якості. Програма поширюється під двома різними ліцензіями: Google Earth, безкоштовна версія з обмеженою функціональністю; та Google Earth Pro, що пропонується для комерційного використання.

Програму, яка первісно була англомовною, перекладено 45 мовами, зокрема й українською мовою.

Огляд[ред. | ред. код]

Сент-Хеленс, вигляд з Google Earth

Раніше відома як Earth Viewer (англ. Earth Viewer — Оглядач Землі) програма Google Earth була розроблена компанією Keyhole, Inc. яку Google придбала у 2004 році. У 2005 році програму було перейменовано на Google Earth і зараз вона доступна для використання на персональних комп'ютерах з операційною системою Microsoft Windows 2000, XP, Vista або 7, Mac OS X 10.3.9 і вище, Linux а також FreeBSD.

В оглядачі можна побачити кольори машин, навіть тіні людей та дорожні знаки. Роздільна здатність фотографій основана на «зонах інтересів», але в основному (крім декількох островів) вона як мінімум 15 метрів. Лас-Вегас, Невада, Кембридж містять зразки фотографій високої роздільної здатності 15 см. Google Earth також дозволяє проводити пошук за адресою (тільки у декількох країнах), вводити географічні координати, або просто використовувати мишку та клавіатуру для перегляду.

Космічний простір[ред. | ред. код]

Google Earth може використовуватись як програма огляду космічного простору, включно з поверхнями деяких об'єктів сонячної системи, таких як Марс та Місяць.

Google Sky[ред. | ред. код]

Google Sky це програма для перегляду космічного простору і небесних тіл.

Google Mars[ред. | ред. код]

Google Mars це версія Google Earth для перегляду зображень планети Марс. Google також підтримує браузерну версію, проте карти мають більшу роздільність в Google Earth, та включають тривимірні території, а також інфрачервоні зображення та дані про висоту. Є також зображення дуже високої роздільності з камери HiRISE апарату Mars Reconnaissance Orbiter, роздільність яких досягає роздільність знімків земних міст. І крім того є багато панорамних зображень з різних спускових апаратів, таких як апарати місії Mars Exploration Rover Спіріт та Оппортьюніті, які можна переглядати як на Google Street View.

Також є невелике пасхальне яйце поблизу обличчя Марса — чатбот на ім'я Меліза.[1]

Google Moon[ред. | ред. код]

Початково браузерний застосунок, Google Moon це функція що дозволяє розглядати місяць. Google додав цю функцію до Google Earth на 40-ву річницю місії Аполлон-11 20-го липня 2009.[2] Вона була проголошена і продемонстрована групі запрошених Google гостей з Базом Олдріном в музеї новин у Вашингтоні[3][4] Google Moon включає кілька турів, один з яких про місії Аполлон, які включають карти, відео, та панорами в стилі «стріт в'ю», надані NASA.

Google Earth Studio[ред. | ред. код]

Сервіс, що дозволяє створювати відео, засновані на 3D-знімках Землі. Компанія стверджує, що він допоможе дослідникам, журналістам і звичайним користувачам створювати панорамні відео з пейзажами, містами та іншими видами повітряної зйомки.[5]

Посилання[ред. | ред. код]

Сайти що колекціонують плейсмарки (файли для Google Earth)[ред. | ред. код]

  • http://bbs.keyhole.com- Сайт спільноти Google Earth.
  • GooGIS.info(рос.) — Сайт спільноти Google Earth.
  • Roll'n'Zoom — Нова спільнота, що колекціонує плейсмарки.
  • Google Earth Explorer — Ще один сайт, який колекціонує плейсмарки.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Chat With a Martian in Google Earth 5. Googlesystem.blogspot.com. 2009-02-03. Процитовано 2012-07-30. 
  2. Look at the Moon in Google Earth – Available Now! | Google Earth Blog. Gearthblog.com. Процитовано 2010-08-25. 
  3. Google Earth Event on July 20th in DC – Expect the Moon | Google Earth Blog. Gearthblog.com. 2009-07-09. Процитовано 2010-08-25. 
  4. Google LatLong: Fly yourself to the moon. Google-latlong.blogspot.com. 2009-07-20. Процитовано 2010-08-25. 
  5. Google представила сервіс для створення відео з висоти польоту. Tokar.ua. 2018-12-12. Процитовано 2018-12-23.