Офшор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Офшор (англ. offshore — «поза берегом», «поза межами») — це один з найвідоміших і найефективніших методів «планування» податків або їх «оптимізації» (ухилення від сплати податків). Основою цього методу є законодавство багатьох країн (в основному острівних), які частково або повністю звільняють від оподаткування доходи компаній, які отримані поза межами кордонів (берегів) країни реєстрації. Часто однією з умов для того щоб вважати компанію офшорною є відсутність у неї господарської діяльності в межах (берегів) країни реєстрації.

Термін «офшор» вперше з'явився в одній із газет на східному узбережжі США наприкінці 50-х рр. XX століття. Мова йшла про фінансову організацію, що перемістила свою діяльність на територію зі сприятливим податковим кліматом. Таким чином, походження терміна «офшор» не юридичне, а економіко-географічне.

Правила написання[ред.ред. код]

Сьогодні можна спостерігати різне написання англійського слова offshore (пор.: офф-шор, оф-шор, оффшор, офшор). Проте правописним нормам сучасної української літературної мови відповідає написання офшор[1], бо в загальних назвах іншомовного походження при збігу однакових приголосних префікса й кореня подвоєний приголосний маємо лише тоді, коли в мові вживається паралельне непрефіксальне слово, як маємо у словах імміграція (бо є міграція), інновації (бо є новації).

Класифікація офшорів[ред.ред. код]

Класичні Офшори[ред.ред. код]

Компанії зареєстровані в офшорі використовують для зменшення податкового тягаря на бізнес та для захисту активів. Класичні офшорні компанії не мають право вести будь-яку діяльність на території країни, де вони зареєстровані. Також такі компанії звільнені від будь-якої податкової звітності та сплачують лише фіксований податковий збір.

Приклади класичних офшорів: Беліз, Панама, Домініка, острів Джерсі та інші.

Офшори з низьким рівнем оподаткування[ред.ред. код]

Офшорні зони з низьким рівнем оподаткування (юридично оншори), компанії зареєстровані в таких зонах повинні здавати звіти та платити податки за спрощеною системою оподаткування.

Приклади офшорів з низьким рівнем оподаткування: Великобританія, Кіпр, Гонконг, Нова Зеландія.

Офшори з рівнем оподаткування вище середнього[ред.ред. код]

Компанії зареєстровані в таких юридичних зонах, використовуються для забезпечення високого рівня довіри, вони зобов'язані сплачувати всі податки та здавати звіти, завірені аудитором.

Приклади таких юрисдикцій: Австрія, Швейцарія, Данія.

Література[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]


Див. також[ред.ред. код]