Падмасамбхава

Падмасамбхава (санскр. पद्मसंभव — «народжений з лотосу»; кит. 蓮華生上師, Lian Hua Sheng Shang Shi; тиб. Pema Jungne, pad ma 'Byung gnas) — індійський проповідник, який заснував тибетський буддизм і тантричну школу буддизму у VIII столітті, поширивши буддизм на територію Бутану й Тибету. У цих районах він відомий як гуру Рінпоче (дорогоцінний майстер). Буддійська школа Ньїнгма вшановувала його як другого Будду.
Згідно з традиційним життєписом, Падмасамбхава був проявом, «магічно створеним тілом» (нірманакая) будди Амітабхи; він народився з квітки лотосу, за що й отримав своє ім'я. Бувши, як і Будда Шакьямуні, принцом, Падмасамбхава знову, як і Будда, покинув палац і став відлюдником. Під час медитацій на кладовищах і в недоступних печерах він отримав таємне тантричне присвячення від дакіні й став великим йогом і чудотворцем.
Прибувши до Тибету, Падмасамбхава проповідував буддизм і демонстрував тибетцям свої магічні здібності. Імовірно, тантричний буддизм Падмасамбхави, принаймні зовні, здався тибетцям схожим на звичний для них шаманізм. Як повідомляє життєпис, Падмасамбхава осоромив бонськіх жреців і чаклунів, перевершивши їхнє магічне мистецтво, і підпорядкував демонів і злих духів Тибету, навернувши їх у буддизм і зробивши дгармапалами — божествами, які захищають Дхарму.
Падмасамбхава покинув Тибет у незвичайний спосіб: здійснив вознесіння на небо у своєму Тілі Світла по веселці верхи на коні.
Мантра Падмасамбхави[ред. | ред. код]

В буддизмі існує усна традиція, за якої кожен великий Просвітлений вчитель є носієм мантри, що пов'язана з цим вчителем.
Це найвідоміша мантра Падмасамбхави, також її називають Vajra Guru Mantra, транслітерація[4] [5] [6]:
Oṃ Āh Hūṃ Vajra Guru Padma Siddhi Hūṃ (ОМ А ХУМ ВАДЖРА ГУРУ ПАДМА СІДДХІ ХУМ)
Примітки[ред. | ред. код]
- ↑ а б VIAF (Virtual International Authority File) — [Dublin, Ohio]: OCLC, 2003.
- ↑ а б в г д е ж и к л м н п р с т у ф х ц ш щ ю я аа аб ав аг ад ае аж аи ак ал Buddhist Digital Archives — Tibetan Buddhist Resource Center.
- ↑ Identifiants et Référentiels — ABES, 2011.
- ↑ (рос.)падмасамбхава: ом а хум ваджра гуру падма сиддхи хум [Архівовано 14 травня 2018 у Wayback Machine.]
- ↑ (рос.)Золотая мантра Падмасамбхавы [Архівовано 13 травня 2018 у Wayback Machine.]
- ↑ (рос.)Блага от чтения Ваджра Гуру мантры, и объяснение её слогов. [Архівовано 11 травня 2018 у Wayback Machine.]
Посилання[ред. | ред. код]
![]() |
Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Padmasambhava |
- (англ.)All about Guru Padmasambhava
- (англ.)Biography of Lord Padmasambhava known as the embodiment of all the Buddhas [Архівовано 19 вересня 2009 у Wayback Machine.]
- (англ.)Translation of The Full Story of Guru Padmasambhava: PDF(With permission of the copyright holder -109 KB [Архівовано 29 вересня 2009 у Wayback Machine.] | as above in html format [Архівовано 16 грудня 2009 у Wayback Machine.]
- (рос.)Гуру Падмасамбхава. [Архівовано 7 травня 2018 у Wayback Machine.]
![]() |
Це незавершена стаття про буддизм. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
![]() |
Це незавершена стаття про особу Індії. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |