Падмасана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Поза лотоса
Лахірі Махасаї в позі лотоса
Поза лотоса

Поза лотоса (дев.: पद्मासन) — одна з основних релаксуючих асан в йозі. Є базовою основою для будь-яких комплексів асан. Її положення - сидячи, схрестивши ноги, причому ноги знаходяться на протилежних стегнах, використовується з часів давньої Індії. Використовується для медитації в індуїстській йозі і для буддійської споглядальної практики. Поза по своєму вигляду нагадує Лотос горіхоносний, на честь чого й отримала свою назву. Відомими зображеннями пози лотоса є зображення Шиви, медитуючого аскетичного Бога індуїзму і Сіддхартха Гаутама, засновника Буддизму. Падмасана означає "престол лотоса", а також фактичний престол, часто прикрашений Лотосом горіхоносним, на яких покладалося сидіти.

Поза[ред. | ред. код]

Одна нога знаходиться на вершині протилежного стегна, п'ята близько до живота. Інша нога поміщається на протилежному стегні симетрично. Коліна торкаються землі. Тулуб знаходиться в рівновазі, з прямим хребтом. Тулуб розташований по центру, над стегнами. Язик опирається на небо. Руки можуть лежати на колінах із застосуванням мудри. Руки знаходяться в розслабленому стані з злегка зігнутими ліктями. Очі можуть бути закритими, тіло розслаблене, з усвідомленням загальної пози. Коректування проводяться до балансу і вирівнюванням на досвідчених. Поза повинна бути природною і комфортною, без будь-яких різких болів. У більшості випадків, подушки (Дзафу) або мати (Дзабутон) є необхідними при сидінні в позі. Сидіти треба на передньому краї подушки або килимка для того, щоб схилитися вперед, щоб полегшити навантаження на хребет і забезпечити необхідну підтримку. Тільки найгнучкіші люди можуть домогтися цього в асанах без підтримки в межах їх таза (і Далай-лама радить не робити цього).

Користь[ред. | ред. код]

Поза лотоса прийнята для того щоб дозволити тілу бути повністю стійким протягом тривалого часу. Стабілізовані тіло і розум стають першим кроком до медитації. Постава чинить тиск на нижню частину хребта, що може сприяти релаксації. Дихання може сповільнитися, знижується м'язова напруженість і падає кров'яний тиск. Також може поліпшуватися травлення.

Посилання[ред. | ред. код]