Пам'ятай про Флеба

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Обкладинка роману

"Пам’ятай про Флеба" – науково-фантастичний роман шотландського письменника Ієна Бенкса. Вперше опублікований в 1987 році.

Короткий зміст[ред.ред. код]

Війна двох галактичних мегацивілізацій – республіканської Культури та Ідіранської імперії. Війна, що розтягнулась на 48 років та один місяць. Війна, в яку Культура втягнулась, щоб врятувати свій душевний спокій – найцінніше, що мала… Війна, яку ідарани почали, оскільки розуміли: джихад повинен розширюватись, щоб не стати беззмістовним

Загальна кількість жертв – 851,4 мільярди. Втрати кораблів 91 215 660. Кількість знищених планет – 53.
«Пам’ятай про Флеба» - один з невеликих епізодів цієї війни. Епізод, що розпочинається на планеті під назвою Світ Шара...
Головний герой - книги Бора Хорза Гобучул – представник штучної раси перевертнів. Він є ідеологічним противником Культури, і тому працює агентом на ідіранців. Хорза отримує завданя добратись до одного з технологічних секретів Культури – штучного інтелекту космічного корабля, який у результаті бою з ідіранами, рятуючись, здійснив гіперстрибок на одну з «нейтральних» планет. Складність полягає в тому, що на планеті немає живих істот – тамтешнє населення знищило саме себе в результаті біологічної війни. І тепер планета контролюється таємничою сутністю Дра’Азон, з могутністю якої не бажає зв’язуватись ні Культура, ні Ідіранська імперія.

Дрібні факти[ред.ред. код]

  • «Пам’ятай про Флеба» була написана одразу після «Осиної фабрики», але автор тимчасово залишив цей проект і повернувся до нього згодом, дещо перепрацювавши його.
  • Серед фанатів серії «Культура» точаться суперечки, з якого саме роману слід починати знайомство з циклом. «Пам’ятай про Флеба» написана раніше, але «Гравець ігор», на думку багатьох дещо легший для початкового сприйняття.
  • У своєму інтерв’ю Бенкс заявив, що однією з ідей в «Пам’ятай про Флеба» було спростувати поширене в науковій фантастиці кліше, за яким, окрема особа може значно впливати на хід історії. Наприкінці книги він спеціально вводить глави, де розповідає про подальший перебіг історії. Завдяки ним кожен самостійно може оцінити вплив подій, що мають місце в романі, на загальний хід війни. Бенкс вважає, що насправді реально вплинути на події справді великих масштабів окремій особі майже неможливо.

Посилання[ред.ред. код]

Рецензія на книгу на сайті www.sfreviews.net (англ.)

Джерела[ред.ред. код]

en:Consider Phlebas