Пам'ятник Тарасові Шевченку (Севастополь)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Країна Україна Місце розташування Севастополь, Гагарінський район Установлений 24 серпня 2003 року

Па́м'ятник Тарасу Шевченку в Севастополі — пам'ятник видатному українському поетові Тарасу Григоровичу Шевченку встановлений 24 серпня 2003 року в Севастополі перед будівлею Гагарінської районної ради. Автори — львівські скульптори батько і син Василь Іванович і Володимир Васильович Одріхевскі. Автор постаменту - севастопольський архітектор Георгій Саркисович Григорьянц. Бронзова фігура поета в повний зріст заввишки 3,8 м. встановлена на постаменті у вигляді стилізованої бандури (висота - 4,34 м.), облицьованому коричнево-червоним гранітом.

Історичний факт[ред.ред. код]

Пам’ятник Тарасу Шевченку подаровний місту Севастополю фундацією ім. Т.Г. Шевченко. Роботи по його встановленню проводилися севастопольськими будівельниками з квітня по червень 2003 року. Керівництво роботами здійснювали районна Рада і районна державна адміністрація. Всього на загальнобудівельні роботи використано приблизно 500 тис. грн з місцевого бюджету.

Відкриття пам’ятника[ред.ред. код]

Відкриття відбулося 24 серпня 2003 року в День незалежності України. На ньому були присутні: міністр культури України, народні депутати України Костенко, Мовчан, Павличко, представники Української діаспори в Канаді на чолі з В. Свентіцкім.

Джерела[ред.ред. код]

http://spravka.sevas.com/org/pamyatnik-tg-shevchenko
http://podrobnosti.ua/73917-v-sevastopole-otkryt-pamjatnik-tarasu-shevchenko.html