Пам'ятник Тарасові Шевченку (Афіни, 2010)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
На церемонії відкриття пам'ятника Шевченку в Афінах

Пам'ятник Тарасові Шевченку в Афінах — пам'ятник-погруддя великому українському поетові, письменнику і митцю Тарасу Григоровичу Шевченку в столиці Греції місті Афінах.

Афінський пам'ятник Кобзареві став уже 47-м монументом Кобзареві за кордоном[1].

Загальна інформація[ред. | ред. код]

Пам'ятник встановлено у парку району Гуді муніципалітету Зографу (передмістя Афін).

Автор пам'ятника — відомий український скульптор, професор Львівської національної академії мистецтв Володимир Одрехівський у співавторстві з Михайлом Федиком.

Опис[ред. | ред. код]

Пам'ятник являє собою фарбоване під бронзу мармурове погруддя Тараса Шевченка заввишки 1 метр, виконане в традиційному руслі — немолодий поет у хвилину задуми. Натомість п'єдестал являє собою стилізовану колону, що за задумом авторів має передавати духовну єдність України та Греції.

З історії пам'ятника[ред. | ред. код]

Пам'ятник Тарасові Шевченку в Афінах був збудований на кошти меценатів[2]. Виготовлення погруддя взяла на себе українська сторона, зокрема Львівська обласна рада, що виділила на це 150 тисяч гривень.

Урочисте відкриття, за участю представників місцевої влади, гостей з України (Львівщини) та діаспори під звуки оркестру, відбулося 6 березня 2010 року (до 196-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря).

Голова Львівської облради Мирослав Сеник, зокрема, під час церемонії відкриття сказав:

« «У Греції є велика українська громада. Вочевидь, відкриття пам’ятника сприятиме згуртуванню української громади, свідчитиме про те, що Україна — європейська держава з великими культурними цінностями». »

Мер Зографу Яніс Казакос порівняв Кобзаря з нобелівськими лауреатами Греції, адже «ідеали Шевченка загальнолюдські, як і наші».

Відкриття пам'ятника Шевченкові в Афінах гаряче привітав Президент України Віктор Янукович[3].

Виноски[ред. | ред. код]

Джерела і посилання[ред. | ред. код]