Пастушок сулавеський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пастушок сулавеський

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Журавлеподібні (Gruiformes)
Родина: Пастушкові (Rallidae)
Рід: Сулавеський пастушок (Aramidopsis)
Sharpe, 1893
Вид: Пастушок сулавеський
Aramidopsis plateni
(Blasius, 1886)

Синоніми
Rallus plateni
Посилання
Вікісховище: Aramidopsis plateni
Віківиди: Aramidopsis plateni
ITIS: 176330
МСОП: 22692552
NCBI: 1150659

Пастушок сулавеський[2] (Aramidopsis plateni) — вид журавлеподібних птахів родини пастушкових (Rallidae). Ендемік Індонезії.

Поширення[ред. | ред. код]

Вид поширений на острові Сулавесі, де він відомий на низовинах і пагорбах у північній, центральній і південно-східній частинах острова. Ще одна популяція була знайдена на острові Бутон у 1995 році[3]. Населяє густу рослинність у вологих місцях, включаючи непрохідні зарості бамбуку і ліан в лісах, ротангу у вторинних лісах або слонову траву та кущі на схилах півострова Мінагаса.

Опис[ред. | ред. код]

Пастушок середнього розміру (29–30 см завдовжки). Потайний і нелітаючий пастушок, добре пристосований до життя в лісі. Оперення переважно сіре, з рудою плямою на задній частині шиї, білим горлом і коричневими крилами і хвостом. Бока вкриті чорно-білими смугами. Самиці схожі, але мають більшу червонувату пляму на шиї та меншу білу пляму на горлі.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Це нелітаючий пастушок, що мешкає в тропічних, низинних вічнозелених і нижніх гірських тропічних лісах, особливо в місцях існування з густою рослинністю, на узліссях або густих підлісках первинного лісу, від рівня моря до 1000 м. Потоки, вологі яри та густі вторинні рослини (у місцях, де переважають ротанг, ліани та бамбук) є важливими ознаками середовища існування. Він також був виявлений у густих низьких лісах/чагарниках на нещодавно покинутих рисових полях, тому його вимоги до середовища існування видаються більш гнучкими, ніж вважалося спочатку. Повідомляється, що його раціон складається переважно з дрібних крабів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. BirdLife International (2016). Aramidopsis plateni: інформація на сайті МСОП (версія 2022.2) (англ.) 21 листопада 2023
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Snoring Rail Aramidopsis plateni (PDF). Birdbase. Hokkaido Institute of Environmental Sciences. Архів оригіналу (PDF) за 31 травня 2014. Процитовано 30 May 2014.

Посилання[ред. | ред. код]