Перисто-купчасті хмари

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Перисто-купчасті хмари

Перисто-купчасті хмари — гряди чи купи тонких білих хмар без тіні, побудовані з дрібних елементів. Їх поява пов'язана з наближенням холодного фронту. Міжнародна назва — Cirrocumulus.

Зовнішній вигляд[ред.ред. код]

Виглядають як білі, тонкі хмари, що складаються з дуже, дрібних хвиль, пластівців або брижів (без сірих відтінків), частково мають волокнисту будову або безпосередньо переходять у перисті або перисто-шаруваті. Без зв'язку з цими хмарами перисто-купчасті хмари спостерігаються рідко.

Так само як і перисті хмари, перисто-купчасті хмари прозорі і, закриваючи сонце, майже не зменшують освітленості. Блакитне небо, просвічуючи через хмари, надає їм блакитний відтінок. Сонце і місяць добре видно крізь хмари, при цьому іноді спостерігається гало, а також райдужне забарвлення країв хмари і окремих його ділянок (це явище називається іризацією).

Як правило, спостерігаються в невеликих кількостях (часто покриваютьменше 1/10 неба). Висота основи в помірних широтах коливається в межах від 6 до 8 км. Товщина шару не перевищує 200-400 м.

Опади з перисто-купчастих хмар не випадають.

Будова[ред.ред. код]

Перисто-купчасті хмари складаються з дрібних крижаних кристалів, що мають форму стовпчиків або порожнистих призм окремих або з'єднаних по кілька кристалів у комплекси.