Перуанці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Перуанці
Самоназва Peruanos
Кількість 14 250 000
Ареал Перу Перу
Походження Кечуа
Мова Іспанська, кечуа
Релігія Католицизм, традиційні вірування

Перуанці (peruanos) — народ у Латинській Америці, є найбільш численним народом Перу. Загальне число перуанців 2009 року становило понад 14,25 млн осіб у Перу (близько 48,24 % населення країни). Проживають також у США, Іспанії, Німеччині, у деяких країнах Латинської Америки. Основна релігія — католицизм, зберігаються традиційні вірування.

Походження[ред. | ред. код]

Місцеву етнічну основу у Перу складали племена кечуа, які на чолі з інками підкорили собі інші племена та нав'язали їм свої культуру та мову. У 1532–1572 роках іспанці, користуючись розбратом індіанців, завоювали державу інків. В результаті було створено віце-королівство Перу. Нині населення країни складається з чотирьох груп: креоли (прямі нащадки іспанців, які народились уже в Перу), іспансько-індіанські метиси, індіанці та більш пізні мігранти з інших країн Європи.

Деякі джерела вважають, що термін «перуанці» слід відносити до іспаномовної частини населення. Решта — кечуа, аймара та лісові індіанці — розглядаються окремо. Окрім того, термін «індіанець» було заборонено 1972 року як такий, що принижує, та було замінено назвою «селянин».

Джерела[ред. | ред. код]

  • Народы мира. Історично-етнографічний довідник, гол. ред. Ю. В. Бромлєй. — Москва: Советская энциклопедия, 1988. — С. 361, 362. (рос.)