Пила 6

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пила 6 M:
Saw VI
Пила 6.jpg
Жанр трилер, фільм жахів, детектив
Режисер Кевін Гротер
Продюсер Марк Берг
Орен Коулс
Сценарист Патрік Мелтон
Маркус Данстен
У головних
ролях
Шоуні Сміт
Тобін Бел
Костес Менділор
Бетсі Расселл
Оператор Девід Армстронг
Композитор Чарлі Клоузер
Кінокомпанія Lionsgate Film Twisted pictures
Тривалість 91 хв
Мова англійська
Країна США
Дата виходу 23 жовтня 2009
Кошторис 11 000 000 $
IMDb ID 1233227
Попередній Пила 5
Наступний Пила 3D
saw6film.com

«Пила́ 6» (англ. Saw VI) — кінофільм в жанрі трилер та жахи, прем'єра якого відбулася, традиційно, як і попередні частини, на «гелловінський вікенд» — 23 жовтня 2009 року). В Україні фільм не виходив на великий екран за рішенням міністерства культури. За словами режисера, цей фільм завершує другу трилогію серії, яку почав четвертий фільм.

Сюжет[ред.ред. код]

Початок фільму за традицією починається з жорстокого випробування двох людей «які не цінують життя». Головним предметом всього випробування цих шахраїв, які ошукували бідних, даючи нереальні для повернення кредити, потім забираючи все їхнє майно, а саме чоловіки і жінки, є ваги. На голови гравців надіті шоломи з свердлами, які просвердлить череп того, хто програє опонентові у вазі власних частин тіла. Угодований чоловік вирішує вирізати собі підшкірний жир, на що струнка жінка відповідає йому своєю рукою — і виграє випробування.

Далі сюжет переносить нас у кімнату зі Страмом (агент ФБР, який розслідував злочини Пили в 4 і 5 частинах фільму), де знову з жахом можна спостерігати відкритий перелом руки і його смерть при зрушенні стін, що є повтором кінця 5 частини. Гоффман вибирається з ящика і відключає пастку, ми бачимо останки бідолахи Страмма.

Після цього сюжет переносить нас у страхову компанію, де фільм знайомить нас з роботою майбутнього гравця. Це Вільям Істон, президент страхової компанії, людина, що створила формулу розрахунку можливості видачі полісу та страхування. Його формула захищає лише тих, хто здатний принести компанії прибуток. Але вона не враховує волю до життя. Джон відчув це на собі, і саме тому він вирішив залучити Вільяма в гру.

Гоффман викрадає Істона і заковує його в пастку. На екрані телевізора з'являється Пила (вперше він показаний сам, а не лялькою) і пояснює Вільяму, що його формула є некоректною, і він сам зрозуміє це, пройшовши низку випробувань. І перше випробування — гра зі стихією повітря. Вілл грає з суперником, прибиральником його компанії, і Пила говорить, що з кожним вдихом лещата на їхніх тілах будуть стискатися. Прибиральник першим не витримує випробування і гине. У цьому ж епізоді ми бачимо дружину і сина Гарольда (людини, якій Істон одного разу відмовив у виплаті страхування, тим самим фактично виніс йому смертний вирок), яких Гоффман посадив у клітку. Джон з екрану серед усього іншого сказав, що у Вілла всього година, інакше він більше ніколи не побачить свою сім'ю. У клітці бак з плавиковою кислотою і рубильник з написом «живи або помри», але система на перевірку виявляється непрацездатною і призначення цього пристрою залишається спочатку незрозумілим.

Паралельно нам відкривається ще 2 сюжетні лінії — боротьба детектива Гоффмана з ФБР в особі Еріксона і Перес та історія Джилл Так, дружини Джона, який залишив їй скриньку у п'ятій частині. У скриньці 6 конвертів і ведмежий капкан. ФБР все ближче просувається до розкриття загадки, а справа ускладнює наполегливою журналісткою Памелою, яка вимагає інтерв'ю як у Марка Гоффмана, так і у Джилл. Вона віддає Джилл записку, знайдену серед речей Джона, але Джилл нічого не хоче слухати і захлопує двері. Зрештою Марк викрадає Памелу і садить в точно таку ж клітку, як і сім'ю Гарольда. Гоффман вимагає Джилл віддати конверти, що вона і робить, залишивши собі лише шостий.

ФБР знаходить відбитки пальців спецагента Страма на місці першої пастки з цієї частини. Здавалося б, Марку вдалося навести їх на помилковий слід, проте у Еріксона і Перес виникають сумніви, вони знаходять плівку із записом для Сета Бакстера, того, хто вбив сестру Гоффмана і кого він сам убив в п'ятій частині, і віддають її на дослідження з метою дізнатися, чий голос на плівці. Тим часом Вілл продовжує проходити випробування. Другим є вибір — вбити безнадійну з точки зору страхової компанії та формули головного героя літню жінку, смерть якої дуже сильно вплинула б на її сім'ю, або ж молодого і повного сил клерка, ідеального для видачі поліса, але його смерть ніхто не помітить? У цьому випробуванні вже видно, що Вілл починає переоцінювати свої цінності, і він рятує жінку.

Еріксон телефонує Гоффману і просить прибути в морг, там він звертає увагу на деякі дивні речі на трупі чоловіка з першої пастки. Шматки у формі пили з перших жертв вирізані хірургічним інструментом, а з останньої — ножем з щербинами. І цей ніж вже з'являвся, коли жертвою був Сет Бакстер. Тоді Марк починає розуміти, що ФБР про щось здогадується.

Вільям продовжує. Наступним випробуваним є юрист компанії Деббі, яка за 90 секунд за допомогою головного героя повинна пройти лабіринт з трубами, з яких валить гаряча пара, інакше її голову прострелить рушниця, надіта їй на шию. Віллу вдається допомогти провести Деббі через лабіринт, але треба ще зняти рушницю. Наприкінці лабіринту ми бачимо фотографії, з яких зрозуміло, що ключ від рушниці знаходиться в тілі Вілла. Знавісніла жінка кидається на Вілла з ручною пилкою, але час працює на нього — 90 секунд закінчуються, і Деббі гине.

Четвертим, одним з найменш кривавих, але найбільш важких з точки зору психологізму, випробуванням є карусель, яку ми могли бачити в трейлері. На ній 6 чоловік, шукачі компанії, які знаходили помилки і неточності в полісах, внаслідок чого правління могло відмовити у виплаті страховки і заощадити гроші. Пила говорить з екрану, що Віл може врятувати лише двох з них, для чого йому доведеться пожертвувати своєю плоттю і засунути руку в металевий куб з двома кнопками. Якщо він натисне кнопки, то сталевий стрижень прониже його руку, але людина буде врятована. Але чотирьом доведеться померти, оскільки дробовик прострілить їм груди. Якщо ж Вілл не зможе прийняти рішення — помруть всі. І тут можна спостерігати, як люди підлабузнюються Віллу і зводять наклеп на своїх недавніх колег, роблячи все, щоб Вілл врятував саме його, а не сусіда. Вілл робить свій вибір і рятує двох, за що ті слабким голосом (як і жінка з другої пастки) говорять йому «спасибі».

Тим часом в лабораторії ФБР майже закінчило очищати плівку. Еріксон і Перес говорять Марку, що є дещо що дивне у відбитках спецагента Страма — залишаючи їх, він був вже мертвимй. І тут же ми чуємо голос Гоффмана з колонок. Блискавично Марк перерізає горло Еріксону і випліскує гарячу каву в обличчя Перес. Напівосліпла, вона дістає пістолет і стріляє, але вбиває співробітницю лабораторії, яка бореться з Марком. Гоффман вбиває Перес, і перед смертю вона говорить йому, що всі знають, хто він насправді. Але Марк в це не вірить і, принісши з машини каністру з бензином, обливає лабораторію і ще живого Еріксона. Виявляється, в пастці-пресі, де загинув агент Страм, залишилася неушкодженою його рука, яку Марк заморозив і використовував для нанесення відбитків пальців. Він залишає відбитки Страма і підпалює лабораторію, щоб встигнути до фіналу гри Вілла. Вілл на останніх секундах встигає закінчити гру і потрапляє в приміщення між двома клітинами, де нудиться родина Гарольда і журналіст Памела Дженкінс, сестра Вілла. Голос з екрану, який звертається до матері, говорить, що Вілл пожертвував багато чим, щоб врятувати свою сім'ю, але коли в нього була можливість врятувати її чоловіка — він не скористався нею. Пробачить вона його, або ж засудить до смерті, опустивши рубильник на напис «помри»? Тоді Вілл розуміє, що це не його гра. Жінка робить тяжкий вибір, але у результаті так і не може вбити Вілла. Тут її син зі словами «я можу це зробити» смикає рубильник, і в кімнаті з Віллом зі стелі падає решітка зі шприцами, що з'єднані трубками з баками з кислотою, та прибиває Вілла до стіни. Кислота ллється по трубках прямо в його тіло, Вілл гине, і його труп розвалюється навпіл. Памела несамовито кричить.

Тим часом Марк, сидячи на стільці, бачить записку, передану Памелою Джилл. Це його власна записка, та сама, яку дістала Аманда з шухляди в третій частині. Марк пише, що знає, що Аманда була з Сесіллом в ту ніч, коли той вбив сина Джона, і якщо вона не вб'є доктора Лінн Денлон (ми можемо припустити, що Гоффман здогадувався про результаті — що чоловік Лінн вб'є Аманду, якщо та вб'є його дружину і тим самим позбавить Гоффмана від непотрібного суперника і свідка), Марк розповість все Джону. Раптово відчиняються двері, і Джилл струмом з електрошокера не дає Гоффману піднятися з крісла. Вона прив'язує його руки ременями і надягає на голову ведмежий капкан із скриньки. Марку, який прийшов до тями, вона говорить, що Джон залишив йому 5 конвертів, а шостий був для неї — і дістає з нього фото Гоффмана. Вона включає таймер на 45 секунд і захлопує двері. Капкан повинен розірвати щелепи Гоффмана, але він, діючи їм, як молотком, ламає собі великий палець руки і вивільняється з пут, відстібається і намагається знайти ключ, але безуспішно. В останні секунди Марк розбиває скло на дверях і вставляє засувки капкана між прутами, не даючи йому до кінця спрацювати. Йому вдається зняти капкан з голови, порвавши собі при цьому праву щоку. Фільм закінчується сценою, в якій Гоффман стоїть на колінах, залитий кров'ю і кричить від болю.

Посилання[ред.ред. код]