Рейка Пікатіні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Планка Пікатінні)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рейка Пікатіні, встановлена на вкороченому польському автоматі Mini Beryl
Поперечний переріз рейки (розміри зазначено в дюймах)

Рейка Пікатіні (англ. Picatinny rail) — кронштейн, який застосовується на різних видах стрілецької зброї для уніфікованого кріплення допоміжного приладдя: оптичних і коліматорних прицілів, сошок, тактичних ліхтарів, лазерних цілевказників та ін.

Військовий стандарт MIL-STD-1913 розроблено й опубліковано державним арсеналом США «Арсенал Пікатінні», він поширений і застосовується в країнах НАТО відповідно до угоди зі стандартизації STANAG 2324.

Конструкція[ред. | ред. код]

У поперечному перерізі рейка нагадує широку літеру «Т». Приладдя встановлюється на рейку, є можливість його пересування вперед-назад або жорсткої фіксації за допомогою болтів, лещат чи важелів.

Для надійного фіксування, щоб уникнути зсуву закріплених приладь внаслідок віддачі або через деформацію кріплення (внаслідок термічного розширення й охолодження ствола під час стрільби), на планці через рівні проміжки зроблено поперечні прорізи. Їх розміри стандартизовано й багато приладдя застосовує прорізи для фіксації від зсуву.

Розмір прорізу — 0,206 дюйма (~5,23 мм), інтервал між центрами — 0,394 дюйма (~10,01 мм), глибина — 0,118 дюйма (~3,00 мм)[1]. Єдина відмінність від подібної рейки Вівера полягає в розмірах прорізів (на рейці Вівера вони менші), таким чином обладнання, розраховане для рейки Пікатіні, не завжди може бути встановлено на рейку Вівера. Однак багато навісного устаткування може застосовуватися на кріпленнях обох типів[2].

Джерела[ред. | ред. код]

  1. MIL-STD-1913 (AR): Dimensioning of accessory mounting rail for small arms weapons. Departement of Defence * United of America. 3 February 1995. Архів оригіналу за 26 листопад 2010. Процитовано 22 січень 2012.  (англ.)
  2. Редакция каталога Gunsight. Планки Вивера, планки Пикатинни — в чём разница?.  (рос.)

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]