Пластилінова анімація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пластилінова анімація

Пластилінова анімація (англ. clay animation) — вид мультиплікації. Фільми робляться шляхом покадрової зйомки пластилінових об'єктів зі зміною (цих об'єктів) у проміжках між кадрами. Термін «claymation» запатентований Асоціацією Віла Вінтона в штаті Орегон.

У жанрі пластилінової мультиплікації працювали Олександр Татарський, Гаррі Бардін, Нік Парк. Велику роль в історії пластилінової мультиплікації зіграла студія Aardman Animations. В СРСР до 90-х років минулого століття не існувало спеціалізованих студій, які системно займались виробництвом пластилінової мультиплікації. Мультфільми з пластиліну виробляли від випадку до випадку режисери-мультиплікатори, основною спеціальністю яких була класична або лялькова мультиплікація. З 1995 року в Росії єдина вузькоспеціалізована студія, яка регулярно виробляє виключно пластилінові мультфільми, це «Пластилінова студія Свиридова Макса».

Техніки[ред.ред. код]

У пластилінової мультиплікації існує кілька технік.

  • Перекладка — композиція складається з декількох шарів персонажів і декорацій, які розташовуються на декількох шклах, розташовані одне над одним, камера знаходиться вертикально над склом. Персонажі і декорації для цього виду мультиплікації робляться спеціальної, плоскої форми. В наш час[Коли?] у зв'язку з новими комп'ютерними технологіями монтажу кожен шар знімається окремо, після чого всі верстви поєднуються в монтажі. Цей вид мультиплікації використовується для зручності пожвавлення персонажів. У цьому стилі було знято знаменитий мультфільм «Падав торішній сніг».
  • Об'ємна мультиплікація — принцип схожий з класичною ляльковою мультиплікацією при якій об'ємні, «справжні» персонажі розташовуються в об'ємній декорації, але цю мультиплікацію робити набагато складніше, тому що на відміну від перекладки оживляти персонажів складніше, їх необхідно спеціально зміцнювати у декорації, робити додаткові опори та підвіски.
  • Комбінована мультиплікація — сучасний вигляд мультиплікації, схожий за технологією на зйомку фільму Аватар, при якій персонажі знімаються окремо на зеленому або синьому тлі, після чого за допомогою монтажу «імплантуються» в зняті окремо пластилінові світи. У даному виді пластилінової мультиплікації основний обсяг роботи припадає не на роботу з пластиліном, а на роботу з комп'ютером.

Студії, що виробляють пластилінову мультиплікацію[ред.ред. код]

  • Пластилінова студія Свиридова Макса
  • Студія Пілот
  • Студія Стаєр

Відомі твори пластилінової мультиплікації[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Кінематографія Це незавершена стаття про кінематографію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.