Пластилінова анімація

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пластилінова анімація

Пластилінова анімація (англ. clay animation) — вид анімації. Фільми робляться шляхом покадрової зйомки пластилінових об'єктів зі зміною (цих об'єктів) у проміжках між кадрами. Термін «claymation» запатентований Асоціацією Віла Вінтона в штаті Орегон.

У жанрі пластилінової анімації працювали Олександр Татарський, Гаррі Бардін, Нік Парк. Велику роль в історії пластилінової анімації зіграла студія Aardman Animations. В СРСР до 90-х років минулого століття не існувало спеціалізованих студій, які системно займались виробництвом пластилінової анімації. Мультфільми з пластиліну виробляли від випадку до випадку режисери-мультиплікатори, основною спеціальністю яких була класична або лялькова анімація. З 1995 року в Росії єдина вузькоспеціалізована студія, яка регулярно виробляє виключно пластилінові мультфільми, це «Пластилінова студія Свиридова Макса».  Приклад пластилінової анімації на YouTube

Техніки[ред. | ред. код]

У пластилінової анімації існує кілька технік.

  • Перекладка — композиція складається з декількох шарів персонажів і декорацій, які розташовуються на декількох склах, розташовані одне над одним, камера знаходиться вертикально над склом. Персонажі і декорації для цього виду анімації робляться спеціальної, плоскої форми. В наш час[коли?] у зв'язку з новими комп'ютерними технологіями монтажу кожен шар знімається окремо, після чого всі верстви поєднуються в монтажі. Цей вид анімації використовується для зручності пожвавлення персонажів. У цьому стилі було знято знаменитий мультфільм «Падав торішній сніг».
  • Об'ємна анімація — принцип схожий з класичною ляльковою анімацією при якій об'ємні, «справжні» персонажі розташовуються в об'ємній декорації, але цю анімацію робити набагато складніше, тому що на відміну від перекладки оживляти персонажів складніше, їх необхідно спеціально зміцнювати у декорації, робити додаткові опори та підвіски.
  • Комбінована анімація — сучасний вигляд анімації, схожий за технологією на зйомку фільму Аватар, при якій персонажі знімаються окремо на зеленому або синьому тлі, після чого за допомогою монтажу «імплантуються» в зняті окремо пластилінові світи. У даному виді пластилінової анімації основний обсяг роботи припадає не на роботу з пластиліном, а на роботу з комп'ютером.

Відомі твори пластилінової анімації[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]