Пожежно-прикладний спорт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
2012. Stamp of Belarus 34-2012-08-30-m.jpg

Пожежно-прикладний спорт (ППС) — вид спорту, добре розвинений у країнах колишнього СРСР. Поступово набирає популярність за кордоном. Його метою також є підготовка пожежників та рятувальників до виконання дій за призначенням.

Історія[ред. | ред. код]

Перші змагання, в які були включені пожежно-прикладні вправи, відбулися ще в далекому 1937 році. Це були змагання пожежної охорони НКВС. У 1945 році було розроблено правила змагань із ППС і програму Всесоюзних особисто-командних змагань пожежної охорони МВС СРСР. Пізніше Президія Центральної ради з фізкультури і спорту ухвалила постанову «Про включення ППС у Єдину Всесоюзну спортивну класифікацію», що давало спортсменам право на отримання спортивного розряду, звання майстра спорту і кандидата в майстри спорту. А після введення в експлуатацію закритих зимових комплексів стало можливим проведення змагань не лише влітку, а й у зимовий період.

ППС в Україні[ред. | ред. код]

Україна з 2002 року — член Міжнародної спортивної федерації пожежників та рятувальників (далі — МСФПР), до складу якої входить 19 країн світу. Збірна команда МНС з пожежно-прикладного спорту, яка представляє Україну на міжнародній арені не раз ставала призером чемпіонатів світу та Європи, а також чемпіоном і призером багатьох міжнародних змагань.
На сьогодні наймасштабнішими всеукраїнськими змаганнями з ППС є Кубок Чорнобиля (у місті Вишневому Київської обл.), зимовий і літній чемпіонати України. Перші дванадцять команд за результатами чемпіонату беруть участь у розіграші Кубка України, а команда-переможець вирушає на міжнародні змагання.
Відповідно до протокольного рішення ІХ Міжнародної конференції МСФПР, яка відбулася 13 листопада 2008 року в м. Баку Республіки Азербайджан, Україні було надано право вперше в історії розвитку пожежно-прикладного спорту проведення VI Чемпіонату світу з пожежно-рятувального спорту. Під час церемонії закриття V чемпіонату світу з пожежно-рятувального (прикладного) спорту, який відбувся у вересні 2009 року в м. Уфі Російської Федерації, спортивній делегації України було урочисто вручено прапор змагань.
У 2010 році в Україні у місті Донецьку він був проведений.

Учасники VI Чемпіонату світу:

 1. Азербайджан;
 2. Білорусь;
 3. Болгарія;
 4. Угорщина;
 5. Німеччина;
 6. Естонія;
 7. Казахстан;
 8. Латвія;
 9. Росія;
 10. Словаччина;
 11. Узбекистан;
 12. Україна;
 13. Чехія;
 14. Донецька область (неофіційна участь).

Делегація з Кореї також була присутня на чемпіонаті з метою запозичення досвіду.

Результати VI Чемпіонату світу:

Штурмова драбина: 1.Росія;
2.Білорусь;
3.Росія.
Стометрівка з перешкодами: 1.Білорусь;
2.Білорусь;
3.Білорусь.
Естафета чотири по сто метрів: 1.Україна;
2.Росія;
3.Чехія.
Бойове розгортання: 1.Словаччина;
2.Україна;
3.Чехія.
Загальнокомандне розташування(підсумок): 1.Україна;
2.Чехія;
3.Білорусь.