Поморник великий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Поморник великий
Поморник великий
Поморник великий
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Euraryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Сивкоподібні (Charadriiformes)
Родина: Поморникові (Stercorariidae)
Рід: Поморник (Stercorarius)
Вид: Поморник великий
Біноміальна назва
Stercorarius skua
Brunnich, 1764
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Stercorarius skua
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Stercorarius skua
EOL logo.svg EOL: 1064979
ITIS logo.svg ITIS: 660059
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 54056
Fossilworks: 372436

Помо́рник вели́кий (лат. Stercorarius skua) — морський птах з родини поморникових (Stercorariidae). В Україні рідкісний залітний вид.

Його величина становить від 50 до 58 см, а розмах крил — від 125 до 140 см. Гніздовий ареал великого поморника розташовані в Ісландії, Норвегії, на островах Шотландії і Фарерських островах. Зиму великі поморники проводять у відкритому морі.

Як і інші поморники, великий поморник нападає на людей, які дуже близько наближаються до його гнізда, цілячись при цьому в голову. Поранення, які при цьому можуть відбутися, болючі, але не небезпечні.

Їх їжа складається головним чином з риби, яку вони забирають в інших морських птахів. Крім цього, вони полюють на горобців. На великих птахів, таких як північна олуша, вони нападають, використовуючи кігті. Поранені птахи падають у море і піддаються подальшим нападам, поки не відпустять свою здобич.

У дорослих великих поморників сіре оперення з червоними смугами та чорною шапочкою. Хвіст чорно-бурий з двома довгими пір'їнами посередині. Дзьоб і лапи пофарбовані в чорний колір.

Генетичні дослідження виявили разючу схожість генів великого поморника з короткохвостим поморником (Stercorarius parasiticus).