Прапор Білої Церкви

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Білої Церкви
Прапор Білої Церкви
Використання
FIAV 110000.svg FIAV normal.svg
Пропорції 1:1
Затверджений 3 жовтня 1998 року
Дизайн Квадратне полотнище, на червоному тлі – Біла Церква з білим куполом та покрівлею, увінчана білим хрестом
Кольори
червоний
білий
Приналежність Біла Церква

Пра́пор Бі́лої Це́ркви — один з офіційних символів міста Білої Церкви. Затверджений рішенням третьої позачергової сесії Білоцерківської міської ради XXIII скликання від 3 жовтня 1998 року[1].

Історія[ред. | ред. код]

Герб Василькова, вплив білоцерк. прапора прослідковується у його нижній частині

Прапор Білої Церкви був наданий 6 грудня 1620 року королем Речі Посполитої Сигізмундом III. Саме положення про прапор міститься у описі військових зобов'язань білоцерківських міщан.[2] Міська корогва несла зображення білої церкви з білим хрестом у червоному полі.[3] Згодом тривалий час у Білої Церкви не було свого прапора. Після того як місто перейшло у володіння Браницьких, вся міська документація почала використовувати графський герб Корчак, а про прапор по суті забули.

Повернення вексилогічного знаку міста сталося 3 жовтня 1998 року на позачерговій сесії міської ради. Все це стало результатом співпраці Українського геральдичного товариства та місцевих істориків. Загалом проект прапора розробив голова УГТ — Андрій Гречило, але до нього були внесені зміни О. Дмитренком та іншими білоцерківцями.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Існує версія історика О. Стародуба, який вважає, що прапор Білої Церкви вплинув на герб Василькова (дерев'яна церква з хрестом), коли наприкінці XVIII століття повітові установи були перенесені до цього міста з Білої Церкви.[4]

Офіційний опис[ред. | ред. код]

« Прапор — квадратне полотнище, на червоному тлі — біла церква з білим куполом та покрівлею, увінчана білим хрестом [5]. »

Використання[ред. | ред. код]

Біля будинку Білоцерківської міської ради піднімаються Прапор України та прапор міста[6]. Також прапор міста останнім часом широко використовується по всьому місту.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Біла Церква Сайт міста
  2. Євген Чернецький Історія Білої Церкви: події, постаті, життя.— Біла Церква: Видавець Пшонківський О. В., 2012. 12 с. ISBN 978-617-60-004-0
  3. Українське міське прапорництво в історичній перспективі
  4. Євген Чернецький Історія Білої Церкви: події, постаті, життя.— Біла Церква: Видавець Пшонківський О. В., 2012. С. 12-13 ISBN 978-617-60-004-0
  5. Офіційний сайт Білоцерківської міської ради
  6. СТАТУТ територіальної громади міста Біла Церква //Стаття 12 пункт 4