Прапор Вільнюського повіту

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Прапор Вільнюського повіту
Прапор Вільнюського повіту
Використання
FIAV 110000.svg FIAV normal.svg
Пропорції 5:6
Затверджений 20 грудня 1999
Кольори
синій
червоний
чорний
Тип повітовий

Прапор Вільнюського повіту (лит. Vilniaus apskrities vėliava) є офіційним символом Вільнюського повіту, одного з повітів Литовської республіки.

Герб Ягеллонів

Опис[ред. | ред. код]

Прапор становить собою прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини як 5:6. На червоному полі срібний вершник в обладунках тримає в піднятій правиці срібний спис із золотим вістрям, а в лівиці — синій щит зі золотим подвійним хрестом, верхи на чорному коні з синім сідлом, попоною, ременями та золотими стременами, копитами і шпорами; на синій облямівці десять золотих литовських подвійних хрестів.

Історія[ред. | ред. код]

Прапор Вільнюського повіту затверджено Декретом президента Литви за № 725 від 20 грудня 1999 року.

Автор еталонного зображення — художник Арвідас Каждайліс.

Зміст[ред. | ред. код]

Вершник зі списом є різновидом литовського герба Погоня. Цей знак походить з герба Віленського князівства, відомого з печатки великого князя Вітовта з документів кінця XІV століття. У 1413 році Віленське князівство стало воєводством. Вершник зі список використовувався майже півтора століття.

Синя облямівка з десятьма ягеллонськими хрестами (хрестами з чотирма раменами) — загальний елемент для прапорів повітів Литви. Ягеллонський хрест символізує Литву, число 10 вказує на кількість повітів, золото в синьому полі — традиційні кольори ягеллонського хреста.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Rimša E. The Heraldry of Lithuania. — Vilnius: Baltos lankos, 2008. — P. 82-85. (ISBN 978-9955-23-203-2).