Премія Вольфа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Премія Вольфа
англ. Wolf Prize
Країна  Ізраїль[1]
Тип наукова нагородаd і мистецька преміяd
Вручає: Фондом Фольфа
На честь: Рікардо Вольф[2]
Нагородження
Засновано: 1978
Нагороджені:
Категорія:Лауреати премії Вольфа (7)
Черговість
Сайт wolffund.org.il

CMNS: Премія Вольфа у Вікісховищі

Премія Вольфа присуджується в Ізраїлі з 1978 року Фондом Вольфа. Премія вручається щорічно в шести номінаціях: сільське господарство, хімія, математика, медицина, фізика і мистецтво.

Має високий авторитет і часто розглядається як друга за престижем після Нобелівської премії (в математиці та медицині — друга після відповідно Філдсівської та Ласкерівської премій).[3][4]

Про премію[ред. | ред. код]

Фонд був заснований в 1976 році Рікардо Вольфом (18871981), винахідником, дипломатом і філантропом, і його дружиною Франсискою Субірана-Вольф (19001981), з метою просування науки і мистецтва для добра людства. Рікардо Вольф народився в Ганновері (Німеччина), незадовго до початку Першої світової війни він емігрував на Кубу. Був послом Куби в Ізраїлі з 1971 року, після розриву дипломатичних відносин у 1973 році залишився в Ізраїлі до кінця життя.

Премія Вольфа вручається щорічно (з можливими перервами) в шести номінаціях: сільське господарство, хімія, математика, медицина, фізика і мистецтво. Премія в галузі мистецтв присуджується за правилом ротації окремих мистецтв. Чергування здійснюється в такому порядку: живопис, музика, архітектура, скульптура.

Премія включає диплом та грошову суму в розмірі 100 000 $.

Відбір переможців у кожній області здійснюється міжнародними комітетами з трьох експертів. Нові склади комітетів формуються щорічно. Фонд має статус приватної некомерційної організації. Опікуни, члени Ради та Комітетів, виконують свої обов'язки на добровільних засадах. У 1975 році Кнесет затвердив спеціальний «Закон про фонд Вольфа».

Премія Вольфа — одна з небагатьох недержавних премій, які мають комплексний характер, тобто охоплюють відразу кілька сфер людської діяльності.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. https://wolffund.org.il/home-page/
  2. https://wolffund.org.il/about-wolf-foundation/
  3. Physicsworld.com: Wolf prize goes to particle theorists. Архів оригіналу за 17 лютого 2012. Процитовано 21 листопада 2011. 
  4. Basolo, F: «From Coello to Inorganic Chemistry: A Lifetime of Reactions», page 65, Springer, 2002

Посилання[ред. | ред. код]