Престиж (роман)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Обкладинка книги

Престиж (англ. The Prestige) — містичний роман відомого британського письменника Крістофера Пріста. Натхненний суперництвом Вільяма Робінсон з його китайським двійником. Виданий у Великій Британії в 1995 році.

Історія книги та сюжет[ред.ред. код]

Роман є одним із найпопулярніших творів письменника (лауреат премій World Fantasy Award, Tait Black Memorial Prize і ще трьох нагород) і розповідає про суперництво двох ілюзіоністів на схилі 19 та 20 століть — аристократа Руперта Енджера і людини з робочого класу Альфреда Борде. Зовні це виглядає як бажання перевершити один одного в ефектності та загадковості сценічних трюків, однак на ділі відбувається справжня битва за технології ілюзіаційність(?) номерів, яка призводить до того, що один з магів за допомогою сербського генія-винахідника Тесли створює машину, що дозволяє телепортувати фізичні тіла. Ворожнеча Борде і Енджера приводить у фіналі до трагедії, чия розв'язка настає лише через майже сторіччя.

Назва роману пояснюється в книзі як ефект, який створюють оригінальні трюки на глядачів, уражених неможливим і незрозумілим. Однак у фіналі історії читач дізнається і ще одне значення, по-справжньому містичної властивості.

Екранізація книги[ред.ред. код]

У жовтні 2006 року на світові екрани вийшов однойменний фільм режисера Крістофера Нолана, екранізація роману Пріста. У головних ролях задіяні такі зірки Голівуду, як Скарлетт Йоганссон, Г'ю Джекмен, Крістіан Бейл, Девід Бові та Майкл Кейн.

Посилання[ред.ред. код]