Принц Морійосі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Принц Морійосі
яп. 護良親王
Народився 12 серпня 1308(1308-08-12)
Помер 12 серпня 1335[1] (27 років)
Nikaidōd, Камакура, Префектура Канаґава, Японія
·обезголовлення
Країна Японія
Діяльність самурай, військовослужбовець
Посада Tendai-zasud і Сьоґун
Військове звання Сьоґун
Батько Імператор Ґо-Дайґо
Мати Q96715320?
Брати, сестри Kanshi-naishinnōd, Kaneyoshi-shinnōd, Yoyoshi-shinnōd, Kōshō-ōjid, Hōnin-hosshinnōd, Mitsuyoshi-shinnōd, Mumon Gensend, Shōjo-hosshinnōd, Sonchin-hosshinnōd, Принц Нарійосі, Tsuneyoshi-shinnōd, Імператор Ґо-Муракамі, Muneyoshi-shinnōd і Takayoshi-shinnōd
У шлюбі з Q110795582? і Q110815980?
Діти Okiyoshishinnōd і Kezōhimed
Автограф
Статуя принца Морійосі у Святилищі Камакура міста Камакура.

Принц Морійосі або Принц Морінаґа (яп. 護良親王, もりよししんのう, морійосі / морінаґа сінно[2]; 13081335) — японський державний і політичний діяч, Імператорський принц і спадкоємець трону, великий сьоґун в уряді часів реставрації Кемму.

Короткі відомості[ред. | ред. код]

Морійосі народився 1308 року у сім'ї Імператора Ґо-Дайґо та його головної дружини Мінамото но Тікако. У 1326 році принц обіймав посаду настоятеля буддистського монастиря Кадзії, а наступного року став патріархом секти Тендай, головою пристоличного монастиря Енрякудзі. У 1331 році, залучивши на свій бік армії монахів-воїнів, Морійосі разом із батьком організував повстання проти Камакурського сьоґунату. Воно закінчилося поразкою і у 1332 році принц був позбавлений патріаршества і чернечого сану. Морійосі переховувався від сьоґунських військ у провінціях Ямато і Кії, і звідти видав заклик до японського самурайства повалити Камакурський сьоґунат і рід узурпаторів Ходзьо. 1333 року на цей заклик відгукнулися Асікаґа Такаудзі, який захопив Кіото і сприяв поверненню Імператора Ґо-Дайґо із заслання до столиці, та Нітта Йосісада, який захопив Камакуру і знищив самурайський уряд Хозьо.

Після вступу Імператора Ґо-Дайґо до Кіото розпочалась реставрація Кемму і було сформовано новий аристократично-самурайський уряд. У 1333 призначений «великим сьоґуном—завойовником варварів», фактичним головою усіх самураїв країни, але невдовзі, через сварку із батьком, був знятий з посади. Принц також вступив у конфлікт з Асікаґою Такаудзі і безуспішно намагався убити його. У 1334 році Імператор Ґо-Дайґо отримав донос на Морійосі, що той планує захопити трон. Принца негайно було схоплено і ув'язнено як заколотника. Його заслали до Камакури, під нагляд брата Асікаґи Такаудзі, Асікаґи Тадайосі.

У 1335 Камакуру атакували залишки військ узурпаторів Ходзьо під проводом Ходзьо Токіюкі. Асікаґа Тадайосі не зміг втримати місто і під час відходу наказав убити арештанта Морійосі. Страту здійснив Футінобе Йосіхіро.

У 19 столітті для вшангування пам'яті убитого Морійосі було збудовано Святилище Камакура у місті Камакура.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Find a Grave — 1996.
  2. Буддистське ім'я — Сон'ун (尊雲).Також відомий як Отономія (大塔宮).

Джерела та література[ред. | ред. код]

Імена в цій статі транслітеровані з японської із застосуванням системи Бондаренка 1999 року
  • Рубель В. А. Японська цивілізація: традиційне суспільство і державність. — Київ: «Аквілон-Прес», 1997.