Промисловий музей Дербі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Silkmill1.jpg

Промисло́вий музе́й Де́рбі (англ. Derby Industrial Museum, відомий також як шовкова фабрика (англ. The Silk Mill) — музей промисловості та історії, який знаходиться в місті Дербі (Англія).

Історія[ред. | ред. код]

Пожежа 1910 року було на картині Альфреда Джона Кіна

Музей розташований в будівлі колишньої шовкової фабрики Lombe's Mill, якою закінчується південний кордон комплексу фабрик в долині Дервенту, включеного до списку Всесвітньої спадщини Великої Британії[1]. Перша з фабрик виникла між 1717 і 1721 року[2]. Її власниками були брати Ловмб, які поставили в приміщеннях нові верстати для витягування шовку в нитки. Для приведення їх у дію використовувалися водяні колеса.

Виробництво шовку було припинено в 1908 році, коли новий власник, FW Hampshire і Компанія, вирішив випускати липкі пастки на мух і ліки від кашлю.

5 грудня 1910 на фабриці сталася пожежа, після якої східна сторона будинку впала у річку. Фабрика буда відбудована, але мала вже тільки три поверхи замість колишніх п'яти.

Сучасність[ред. | ред. код]

Вхід в музей і башта Зеленої кафедри

Музей був відкритий 29 листопада 1974. Особливу увагу в експозиціях зроблена на залізничну галузь та презентацію продукції фірми Rolls-Royce plc, британської компанії, що спеціалізується на авіаційних двигунах і силових прилаштувати для суден і промисловості. Також представлені гірничодобувної промисловість, кераміка і ливарна справа. У музеї проводили також інші виставки й освітні програми[3].

3 квітня 2011 музей був закритий на консервації міського владою[3], щоб звільнити гроші на реконструкцію ряду інших музеїв. Конкретної дати відкриття музею в найближчі два роки в звіті з причин закриття повідомлено не було[4][5]. Однак висловлені сподівання, що відкриття відбудеться так швидко, як це буде можливо, з огляду на роль музею і його «позитивний вплив на майбутнє міста»[3].

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Derby Industrial Museum, Derby Evening Telegraph and Derby Library Service. (1999)
  • The Derby Lock-Out and the origins of the labour movement Bill Whitehead (2001)
  • Struck out! Derby in Crisis: the Silk Mill Lock-Out 1833-4, Derby, H. E. Butterton (1997)
  • Lombe's Mill: An Exercise in Reconstruction', Industrial Archaeology Review, Anthony Calladine (1993)

Посилання[ред. | ред. код]