Психопатологія повсякденного життя

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Психопатологія повсякденного життя»
Freud Zur Psychopathologie des Alltagslebens 1904.jpg
Обкладинка німецького видання
Автор Зигмунд Фрейд
Назва мовою оригіналу нім. Zur Psychopathologie des Alltagslebens
Країна Німеччина Німеччина
Мова німецька
Тема психологія підсвідомого
Жанр наукове дослідження
Видано 1901

Психопатологія повсякденного життя (нім. Zur Psychopathologie des Alltagslebens) — одне з основних досліджень австрійського вченого Зигмунда Фрейда, що заклала фундамент його теорії психоаналізу поряд з книгами «Тлумачення сновидінь» (1900), «Введення у психоаналіз» (1910), «Я і Воно» (1923).

Ця невелика книга стала науковою класикою ХХ століття. Вивчаючи різні відхилення від звичайної буденної поведінки, дивні дефекти і збої, а також на перший погляд випадкові помилки і обмовки, автор приходить до висновку, що вони свідчать про глибинні порушеннях психіки, про симптоми психоневрозу. Аналізуючи численні випадки таких відхилень, він приходить до висновку, що «межа між нормальним і ненормальним в нервозності міцна і що всі ми трохи знервовані… подібні симптоми можуть порушити харчування, сексуальне бажання, звичайну роботу, спілкування з людьми».

Нотатки та есе на цю тему займають I, II, III і V розділи книги. Під однією обкладинкою вони були видані у 1904 році, викликавши широкий резонанс і ставши однією з найпопулярніших у широкої публіки праць автора.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Sigmund Freud, Richard Wollheim, Publisher: Cambridge University Press (March 23, 1981), ISBN 978-0-521-28385-4
  • Sebastiano Timpanaro, The Freudian Slip (1974)