Південно-Східна Англія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Південно-Східна Англія
South East England
South East England in England.svg
Адм. центр Гілфорд
Країна Англія Англія
Офіційна мова англійська
Населення
 - повне 8 000 550 (2001)
Площа
 - повна 19 096 км²

Південно-Східна Англія (англ. South East England) — один з дев'яти регіонів Англії. Включає дев'ять церемоніальних графств, а також кілька десятків унітарних і муніципальних районів. Адміністративний центр — Гілфорд (графство Суррей).

Географія[ред.ред. код]

Регіон займає територію 19 069 км² (3-є місце серед регіонів), омивається з північного сходу естуарієм річки Темза, зі сходу протокою Па-де-Кале, з півдня протокою Ла-Манш, межує на заході з регіоном Південно-Західна Англія, на північному-заході з регіоном Західний Мідленд, на півночі з регіоном Східний Мідленд, на північному сході з регіонами Східна Англія і Великий Лондон.

Міські агломерації[ред.ред. код]

У Південно-Східній Англії повністю розташовані 14 великих міських агломерацій з населенням понад 100 тисяч осіб, а також частина міської агломерації Великий Лондон (за даними 2001 року, в порядку убування чисельності населення) [1]:

Демографія[ред.ред. код]

На території Південно-Східної Англія за даними 2001 року проживає більше 8 000 млн людей (1-е місце серед регіонів), при середній щільності населення 420 чол./км².[2]

Адміністративний поділ[ред.ред. код]

Регіон включає в себе дев'ятнадцять політично незалежних одна від одної адміністративних одиниць — сім неметропольних графств (Бакингемшир, Східний Сассекс, Західний Сассекс, Кент, Оксфордшир, Суррей і Гемпшир) і дванадцять унітарних одиниць (Брайтон і Гоув, Брекнел Форест, Віндзор і Мейденгед, Західний Беркшир, Медвей, Мілтон-Кінз, Острів Вайт, Портсмут, Редінг, Саутгемптон, Слау та Вокінгем). Неметропольні графства та унітарні одиниці об'єднані в дев'ять церемоніальних графств — Бакінгемшир, Беркшир, Східний Сассекс, Західний Сассекс, Кент, Оксфордшир, Острів Вайт, Суррей і Гемпшир, для забезпечення ними церемоніальних функцій. Сім неметропольних графств розділені в цілому на 55 неметропольних районів. Унітарні одиниці поділу на райони не мають.

Бакингемшир (церемоніальне графство)

Беркшир (церемоніальне графство)

Східний Сассекс (церемоніальне графство)

Західний Сассекс (церемоніальне графство, неметропольне графство)

Кент (церемоніальне графство)

Оксфордшир (церемоніальне графство, неметропольне графство)

Острів Вайт (церемоніальне графство, унітарна одиниця)

Суррей (церемоніальне графство, неметропольне графство)

Гемпшир (церемоніальне графство)

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]