Північне Бутово

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Північне Бутово на мапі Москви.

Північне Бутово (рос. Северное Бутово) — район міста Москви, що розташований у Південно-Західному адміністративному окрузі, на південь від Московської кільцевої автодороги. Району відповідає однойменне внутрішньоміське муніципальне утворення. Північне Бутово — спальний район. Відсутність великих промислових підприємств, близькість лісового масиву (Бітцевський парк) сприяють збереженню сприятливої екологічного стану, що робить Північне Бутово одним з найбільш екологічно чистих районів міста Москви. Сучасний, московський район що динамічно розвивається, з добре розвиненою соціальною інфраструктурою, де функціонують кілька великих торгових центрів.

Показники району[ред.ред. код]

За даними на 2010 рік площа району становить 913,38 га. Населення району за перепису 2010 року — 87 638 осіб . Щільність населення — 9594,9 чол./км ², площа житлового фонду — 1751 тис. м ² (2010 рік).

Походження назви[ред.ред. код]

Існує дві легенди.

  • Після перемоги під Полтавою цар Петро I, бажаючи нагородити за відвагу і мужність генерала Бутова, віддав йому в маєток ці землі зі словами: «Раз ти Бутов, ось тобі і урочище Бутово під Москвою».
  • Існує й інша гіпотеза: землі отримали свою назву за прізвищем нагородженого за ратні подвиги сподвижника Петра I генерала Бутова, який відзначився в Полтавській битві.

Релігія[ред.ред. код]

У районі є один діючий православний храм — храм великомучениці Параскеви П'ятниці в Качалові, що входить до складу Андріївського благочиння Московської міської єпархії Російської православної церкви. Храм знаходиться за адресою: Старокачаловська вулиця, 8, к.1, настоятель храму — протоієрей Анатолій Кожа.[1]

Світлини[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]