Північний морський слон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Північний морський слон
Mating scene with elevated Alpha Male. Elephant Seals of Piedras Blancas.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Підряд: Псовиді (Caniformia)
Надродина: Ластоногі (Pinnipedia)
Родина: Тюленеві (Phocidae)
Рід: Mirounga
Вид: M. angustirostris
Біноміальна назва
Mirounga angustirostris
(Gill, 1866)
Ареал виду Mirounga leonina
Ареал виду Mirounga leonina
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Category:Mirounga angustirostris
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Mirounga angustirostris
EOL logo.svg EOL: 13994123
ITIS logo.svg ITIS: 180672
IUCN logo.svg МСОП: 13581
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 9716
Fossilworks: 80792

Північний морський слон (Mirounga angustirostris) — вид тварин родини тюленевих. Діапазон поширення включає широку смугу тихоокеанських вод, на захід від Північної Америки, а також узбережжя Канади, США, півострова Каліфорнія.

Характеристики[ред.ред. код]

Північні морські слони є великими тваринами. Значний статевий диморфізм існує в розмірах і вторинних статевих ознаках. Самці в три-чотири рази важчі й майже в 1,5 рази більшої довжини ніж дорослі самиці. Дорослі самці сягають 4,2 м в довжину і ваги до 2500 кг. Середня довжина самців 3,85 м, а середня вага становить 1844 кг. Середня довжина дорослих самиць — 2,65 м і вони можуть сягати в довжину 2.82 м. Середня вага становить 488 кг, з максимальною зареєстрованою — 710 кг, обидва значення для самиць незабаром після пологів.

Новонароджені щенята близько 1,25 м в довжину і важать 30-40 кг. Щенята народжуються в довгому чорному хутрі, що починає втрачатися у 4-5 тижневому віці й триває кілька тижнів до часу відіймання від годування молоком. Після линьки хутро неповнолітніх відлучених складається з короткого волосся, як у дорослих, темно-сірого зверху і сріблясто-сірого знизу. Вага тіла дорослих значно коливається у зв'язку з вимогами посту під час сезону розмноження. Дорослі самиці можуть втратити майже половину своєї маси під час годування грудьми, що триває приблизно 25 днів. Аналогічна ситуація і для самців, які також втрачають близько половини своєї маси під час перебування на березі, яке може перевищувати три місяці.

Самиці досягають статевої зрілості у віці 2 років, самці у віці 7-9 років. Вагітність триває 11,3 місяців, у тому числі затримка імплантації. Річний процент вагітності самиць становить 95%.

Тривалість життя більше 14 років для самців і 21 року для самиць. Північні морські слони дуже полігамні, але не суворо територіальні. Самці борються за доступ до самиць, оцінюючи своє місце в ієрархії. Відбувається багато бійок в період розмноження, коли бугаї можуть бути на березі протягом кількох місяців.

Документально зареєстрований рекорд глибини занурення дорослого самця: 1580 м, тривалість занурення: 77 хвилин. Інтервали відпочинку на поверхні, як правило, короткі, тривають всього кілька хвилин між плановими зануреннями, що тривають 20-30 хвилин і досягають від 300 до 800 м в глибину. Після виходу в море Mirounga angustirostris 80-90% часу проводять під водою, ось чому їх рідко бачать в морі. Під час міграції самиці подорожують далі на захід, але самці — далі на північ, до узбережжя Аляски і Алеутських островів, в той час як самиці рухаються в глибокі води Тихого океану. Їжею для Mirounga angustirostris є кальмари і риба, напр, путасу, дрібні акули, скати. Великі білі акули і косатки є хижаками для Mirounga angustirostris.

Посилання[ред.ред. код]