Пічкур звичайний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пічкур звичайний

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Остаріофізи (Ostariophysi)
Ряд: Коропоподібні (Cypriniformes)
Родина: Коропові (Cyprinidae)
Рід: Пічкур (Gobio)
Вид: Пічкур звичайний
Gobio gobio
(Linnaeus, 1758)
Посилання
Вікісховище: Gobio gobio
Віківиди: Gobio gobio
EOL: 207392
ITIS: 163658
МСОП: 184448
NCBI: 27704

Пічкур звичайний (Gobio gobio) — невелика срібляста риба з родини коропових. Тіло валькувате, з видовженим хвостовим стеблом, вкрите відносно великою лускою. Рот нижній, у кутках його є по одному добре розвиненому вусику. Спина зеленувата, на сріблястих боках близько 10 чорних або бурих плям. Плавники з темними рисками, непарні, — сірі, парні — блідо-жовті.

Довжина тіла рідко досягає 0,2 м. Найчастіше трапляються особини не більше 0,08—0,1 м, живою масою 0,02—0,04 кг. В Україні пічкур поширений повсюдно, навіть в гірських річках і струмках.

Виявити пічкурів досить легко. Вони великими табунами плавають на піщаних мілинах у великих і малих річках, а також у проточних озерах і ставках. Влітку тримається тих місць, що добре прогріваються. При пониженні температури відходить від берегів в глибші місця з мулистим або піщаним дном, але поблизу перекатів. Взимку вирушає в ями. Серед зими, коли помітно знижується вміст кисню у воді, численні зграї пічкурів скупчуються біля донних джерел або водоскидів. У зв'язку з порційним ікрометанням нерест пічкура розтягується інколи з кінця квітня по червень. Пічкурі, що мешкають в заплавних водоймищах і заливних озерах, під час розливу вирушають для нересту в річки.

Див. також[ред. | ред. код]