Рада конкурентоспроможності України

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рада конкурентоспроможності України
Тип громадська організація
неприбуткова організація
Засновник Полунєєв Юрій Володимирович
Мостовий Володимир Павлович
Дзюба Іван Михайлович
Брюховецький В'ячеслав Степанович
Засновано червень 2005
Інтерес конкурентоспроможність країни
Країна  Україна
Партнерство Western NIS Enterprise Fundd
Укрексімбанк
Вебсайт: compete.org.ua

Рада конкурентоспроможності України (РКУ) — неприбуткова, неурядова позапартійна громадська організація.

Місія[ред. | ред. код]

Згуртування суспільства навколо ідеї конкурентоспроможної України як національної, ініціювання діалогу в суспільстві між наукою, освітою, бізнесом, владою, неурядовими організаціями, ЗМІ з тим щоб підняти ідею конкурентоспроможності України на «передній край» національної свідомості.

Мета[ред. | ред. код]

Скоординувати зусилля вчених, працівників сфери освіти, представників малого бізнесу, підприємництва, керівництва великих компаній і фінансових інститутів, а також представників урядових і законодавчих кіл, для того щоб сприяти «інституціоналізації» концепції конкурентоспроможності в практику економічної політики країни.

Рада конкурентоспроможності України була створена:

1) Для популяризації та пропаганди новітнього світового досвіду в сфері розроблення стратегії конкурентоспроможності країни.

2) Для проведення міжнародних норад та конференцій, присвячених питанням конкурентоспроможності України.

3) Для мобілізації наукового потенціалу з метою розроблення концепції конкурентоспроможності, методологій її моніторингу та використання в економічній політиці.

4) Для мобілізації фінансування досліджень світових тенденцій в даному напряму та основних аспектів конкурентоспроможності української економіки.

5) Для реалізації в майбутньому низки таких ймовірних ініціатив як: Центр підтримки підприємництва та інновацій у реґіонах; Ініціатива щодо конкурентоспроможності в контексті національної безпеки; слухання у Верховній Раді України, присвячені питанням впливу нових технологій на суспільство та визначення національних стратегічних пріоритетів у економіці знань; діалог між бізнесом та владою щодо якості управління та конкурентоспроможності та ін.

Історія[ред. | ред. код]

Створена в червні 2005 року за підтримки інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund (США) і ВАТ «Укрексімбанк».

Засновники:

До складу РКУ входять відомі в Україні науковці, підприємці та громадські діячі. 19 жовтня 2005 року відбулося перше засідання ради, на якому було обрано нових членів Ради. Ними стали:

Інформаційний продукт[ред. | ред. код]

Основний інформаційний продукт РКУ – щоквартальний інформаційно-аналітичний журнал «Монітор конкурентоспроможності», який містить дані моніторингу та аналізу конкретних показників конкурентоспроможності України та 13 країн-орієнтирів. Журнал дає змогу системно відслідковувати зміни у рівні основних показників конкурентоспроможності, робити комплексний та вчасний аналіз тенденцій, ризиків і перспектив цих змін, ініціювати обговорення та усвідомлення цих питань у найширших колах громадськості та державно-політичних еліт.

Посилання[ред. | ред. код]