Рибалочкові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рибалочкові
Ceryle alcyon
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Птахи (Aves)
Надряд: Кілегруді (Neognathae)
Ряд: Сиворакшеподібні (Coraciiformes)
Родина: Рибалочкові (Alcedidae)
Підродини
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Alcedinidae
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Alcedinidae
EOL logo.svg EOL: 7975
ITIS logo.svg ITIS: 178103
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 8937
Fossilworks: 39386

Рибалочкові (Alcedines) — родина птахів, що включає від 22 до 24 видів. Ці птахи мають великі голови, довгі тонкі дзьоби, короткі ноги і коренасті хвости.

Поширення[ред. | ред. код]

Більшість видів мешкають у тропіках Африки, Азії та Австралії. В Європі зустрічається тільки один вид — рибалочка (Alcedo atthis).

Особливості екології[ред. | ред. код]

Більшість видів рибалочок живляться рибою. Проте деякі з них віддають перевагу ящіркам, зміям чи крабам. Є й такі що живляться комахами, ловлячи їх на льоту. В Австралії блакитний трипалий рибалочка хапає водяних тварин, яких сполохав під час полювання качкодзьоб. Лише третя частина усіх рибалочок живе біля водоймищ. Ці птахи водяться і в густих тропічних лісах, і на коралових островах, і в пустелі. Одним із таких пустельних мешканців є червоноспинний рибалочка (Todiramphus pyrrhopygius), який живе у посушливій центральній частині Австралії. У тропічних лісах Нової Гвінеї чи Північної Австралії райські рибалочки (Tanysiptera) часто риють нори у гніздах термітів. Комахи не заперечують проти таких «квартирантів». Після виведення потомства вони залишають нору, а терміти швидко відновлюють свою домівку.