Роберт Боун Мінтерн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Роберт Боун Мінтерн (англ. Robert Bowne Minturn) (16 листопада 1805 року, Нью-Йорк — 9 січня 1866 року, Нью-Йорк ) - американський підприємець і судновласник. В наші часи більш відомий, як один із колишніх власників славетного вітрильного кліперу Flying Cloud.

Сім'я[ред. | ред. код]

Роберт Боун Мінтерн народився 16 листопада 1805 року в Нью-Йорку, в сім'ї дуже відомій в судноплавних колах Нової Англії та Нью-Йорку. Батько — Вільям Мінтерн Молодший (англ. William Minturn (Jr.)) (1776–1818); мати — Сара Боун (англ. Sarah Bowne). Вільям був "добре відомим торговельним судновласником", одним із засновників компанії Mutual Fire Insurance Company в Нью-Йорку.[1] Вважається, що він декілька років торгував з Китаєм, що давало величезні прибутки. У різний час був партнером брата Джонасона (англ. Jonas) у фірмі Minturn & Champlin. Після провалу Minturn & Champlin брат захворів і незабаром помер, коли Роберт був ще підлітком.

Дід Роберта Вільям Мінтерн (Старший) (англ. William Minturn (Sr.)) народився на Род-Айленді 18 березня 1738 року. Подейкують, що він побоювався, аби англійці знову не спробували взяти свої втрачені колонії після Американської революції, тому перевіз свою сім'ю і бізнес в штат Нью-Йорк, вважаючи, що там все буде більш захищеним від морських атак. Пізніше став одим із засновників Хадсона[якого?] (англ. Hudson). У 1791 році Вільям знову переїхав, цього разу до міста Нью-Йорк, де можливості були більші і судноплавні відстані коротші. Незабаром він став дуже багатим: він і його син, онук і правнук - всі включені в списки енциклопедії "Американське багатство" (англ. Encyclopedia of American Wealth). У 1799 році його здоров'я похитнулося, і Вільям Мінтерн повернувся в Род-Айленд, щоб піти на пенсію, але помер через місяць, 23 серпня 1799 року. Його вдова Пенелопа Грін (англ. Penelope Greene) (21 серпня 1746 року — 6 квітня 1821 року) та його дочка Бенджаміна Гріна (англ. Benjamin Greene) повернулася до Нью-Йорка, де вона жила зі своїми синами на Перл-стріт (англ. Pearl Street).[2]

Роберт Боун Мінтерн одружився з Анною Марією Венделл (англ. Anna Mary Wendell) у червні 1835 року. Вона була дочкою Джона Ленсінга Венделла (англ. John Lansing Wendell), партнера у Grinnell, Minturn & Co. 1822 року сестра Роберта, Сара вийшла заміж за Генрі Гріннела (англ. Henry Grinnell), який згодом став бізнес-партнером Роберта.[3]

Бібліографія[ред. | ред. код]

  • Kelley, Rev. Edmond, A Family Redeemed From Bondage; Being Rev. Edmond Kelley,

(the Author,) His Wife, and Four Children. New Bedford, Massachusetts (published by the author), 1851. (http://docsouth.unc.edu/neh/kelley/kelley.html)

  • Lawson, Melinda, "A Profound National Devotion": The Civil War Union Leagues and the Construction of a New National Patriotism; ''Civil War History'' Volume 48, Number 4, December 2002, pp. 338–362.
  • The Bowne House Historical Society, Inc., History: Bowne Family Biographies, 2006.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Minthorn
  2. Poppino/Popenoe/Popnoe & Allied Families; [www.popenoe.com/Minturn-RI.htm II: The Rhode Island/NYC Minturns]. August 2007.
  3. Poppino/Popenoe/Popnoe & Allied Families; [www.popenoe.com/Minturn-RI.htm II: The Rhode Island/NYC Minturns], No. 1143. August 2007.

Зовнішні посилання[ред. | ред. код]