Роберт Керр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Роберт Керр
англ. Robert Kerr
Robert Kerr 1755 — 1813.jpg
Народився 1755(1755)
Роксбургшир, Шотландія
Помер 11 жовтня 1813(1813-10-11)
Единбург, Шотландія
Поховання
Місце проживання Шотландія
Країна Flag of the United Kingdom (1-2).svg Сполучене Королівство
Національність шотландець
Діяльність мовознавець, історик, перекладач, зоолог, письменник, хірург, біолог
Alma mater Единбурзький університет
Галузь природознавство, переклад
Систематик живої природи
Band 1x200px.png
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «Kerr».

Robert Kerr на Віківидах
Сторінка на Віківидах
Category:Robert Kerr на Вікісховищі
Зображення на Вікісховищі

Роберт Керр (англ. Robert Kerr; 1755 — 11 жовтня 1813) — шотландський науковий письменник і перекладач. Точне місце і дата народження невідомі, вважається, що народився в Роксбургширі. Постійне місце проживання його батьків було в Единбурзі. Був сином ювеліра Джеймса Керра.

Становлення[ред. | ред. код]

Роберт Керр закінчив вищу школу й університет в Единбурзі, оволодівши професією хірурга. Мав нещастя бути кульгавим на одну ногу. Його першою літературною спробою був переклад праці Лавуазьє «Елементи хімії», яку було опубліковано в 1789 році. У тому ж таки році він видав працю Бертолле «Essay on the New Method of Bleaching by means of Muriatic Acid and Oxygen». Схвалення, з яким ці дві роботи вийшли, спонукало його до перекладу Лінеївської «Zoological System»; дві частини вийшли у 1792 році, але не мали такий успіх, щоб спокусити його приступити до інших частин. Зазнавши невдачі з сухою класифікацією шведського філософа, він почав переклад популярнішу роботу Буфона «Про яйцекладних чотириногих і змій», перший том якої з'явився в 1793 році, а четвертий і останній в 1800 році. Виконання цих перекладів отримав високе схвалення у оглядах того часу, зробив пана Кера шанованим і відомим в літературному світі.

Історія з фабрикою та повернення на літературну ниву[ред. | ред. код]

У рік 1794, пан Кер почав випробовувати свою удачу, придбавши й ставши керівником паперової фабрики в Ейтоні, округ Бервікшир, область Шотландські кордони. Суд, який тривав кілька років довів спекуляції з боку пана Кера у цій сфері його діяльності, що суттєво знизило його заслуги і його позиції перед спільнотою. Ці обставини, проте, відновили його старання в літературі, після того як вони були давно перервані. У 1809 році він опублікував «General View of the Agriculture of Berwickshire», і в 1811 році «Memoirs of Mr William Smellie», та «History of Scotland during the reign of Robert Bruce». «Спогади містера Вільяма Смеллі» хоча й є диспропорційними серед інших праць, проте містять багато цінних літературних анекдотів. Останньою роботою пана Кера був переклад Кюв'є «Essay on the Theory of the Earth», який був опублікований в 1815 (після його смерті). Помер він 11 жовтня 1813 року, коли йому було близько п'ятдесяти восьми років. У нього був один син, капітан військово-морського флоту, і дві дочки, обидві були одружені.

Епілог[ред. | ред. код]

Пан Кер був доброю і щиросердною людиною, ліберальною і шанобливою в спілкуванні, він володів великим обсягом інформації, і врешті-решт був прикрасою суспільства.

Описані види[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]