Роті чанай
Походження | Індія |
---|---|
Необхідні компоненти | борошно |
Роті-чанай або роті-прата, також відомий як роті-канай, роті-ченнаї та роті-кане, — це індійська страва з коржиків, яка готується в кількох країнах Південно-Східної Азії, особливо в Брунеї, Індонезії, Малайзії, Сінгапурі та Таїланді[1]. Зазвичай його подають із далом або іншими видами каррі, але також можна приготувати різноманітні солодкі чи солоні варіації з різними інгредієнтами, такими як м'ясо, яйця чи сир.
З'явившись приблизно в XIX столітті, роті-чанай став популярною стравою для сніданків і закусок, особливо в країнах Південно-Східної Азії, і є одним з найвідоміших прикладів південноіндійської кухні в цьому регіоні[2][3]. Вважається, що страва була завезена індійцями за часів Британської Малаї, Голландської Ост-Індії та Стрейтс-Сетлментс (поселень у протоках). Вони також відомі під розмовною назвою «мамак» і подаються у вуличних кіосках, розташованих як у сільській місцевості, так і в містах Брунею, Індонезії, Малайзії та Таїланду, а також у центрах лоточників у Сінгапурі[4][5][6].
-
Роті тісу в Бандар Макота Черас, Малайзія
-
.
-
- ↑ roti canai, n. Oxford English Dictionary. Процитовано 20 січня 2020.
- ↑ Roti Prata. Singapore Tourism Board.
- ↑ Krich, John (31 липня 2009). Roti Canai. Wall Street Journal. New York: Dow Jones & Company. ISSN 0099-9660. Процитовано 16 квітня 2018.
- ↑ Singapore hawker dishes: Roti prata. travelfish.org (англ.). TravelFish. Процитовано 13 січня 2022.
- ↑ Malaysia's 5 mamak stall favoritesaccess-date=16 April 2018.
- ↑ Staff writers. The 10 types of roti you'll find at the mamak. Time Out Kuala Lumpur. Kuala Lumpur: Time Out International Limited. Процитовано 16 квітня 2018.