Різанина у день Святого Брайса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Різанина датчан у день Святого Брайса була влаштована 13 листопада 1002 року за наказом короля Англії Етельреда II Нерозумного.

У часи правління Етельреда Англія страждала від постійних набігів данців. Етельред, можливо, заохочений підтримкою нормандців, отриманою в результаті його шлюбу з Еммою Нормандською, видав едикт, що дозволяв убивство данців, які проживали в Англії, й таким чином продемонстрував свої наміри усіх їх вбити. Задум Етельреда Нерозумного готувався у обстановці суворої секретності. Одного дня всі данці, що жили в Англії, були нещадно вирізані.

Серед свідчень різанини, що відбулась — королівська грамота про відновлення оксфордської церкви Св. Фрідесвіди, яка була спалена разом з данцями, що шукали у ній притулку.

Різанина, влаштована з метою убезпечення Англії, мала прямо протилежний ефект, спричинивши вторгнення Свена Вилобородого. Він з'явився поблизу берегів Англії з величезним флотом, палаючи, як і його солдати, жагою помсти. У 1013 році Свен I Вилобородий цілковито панував у Англії, а Етельред втік до Нормандії.[1].

Примітки[ред. | ред. код]