Різанина у день Святого Брайса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Різани́на да́нців у день Свято́го Бра́йса була влаштована 13 листопада 1002 року за наказом короля Англії Етельреда II Нерозумного.

У часи правління Етельреда Англія потерпала від постійних набігів данців. Етельред, можливо, заохочений підтримкою нормандців, отриманою в результаті його шлюбу з Еммою Нормандською, видав едикт, що дозволяв убивство данців, які проживали в Англії, й таким чином продемонстрував свої наміри всіх їх убити. Задум Етельреда Нерозумного готувався в обстановці суворої секретності. Одного дня всі данці, що жили в Англії, були нещадно вирізані.

Серед свідчень різанини, що відбулась — королівська грамота про відновлення оксфордської церкви Св. Фрідесвіди, яка була спалена разом з данцями, що шукали в ній притулку.

Різанина, влаштована з метою убезпечення Англії, мала прямо протилежний ефект, спричинивши вторгнення Свена Вилобородого. Він з'явився поблизу берегів Англії з величезним флотом, палаючи, як і його солдати, жагою помсти. У 1013 році Свен I Вилобородий цілковито панував в Англії, а Етельред утік до Нормандії[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Ferguson, Robert. Chapter 16 — St Brice, St Alphege and the wolf: the fall of Anglo-Saxon England // The Vikings: A History. — Penguin, 2009. — 464 p. — ISBN 9781101151426.
  • Vaughan, Richard. The Chronicle of John of Wallingford. — English Historical Review. — January 1958. — Vol. 73.286. — P. 66–77.