Данці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Данці
danskere
Wikidanesju8.jpg
Кількість 7 мільйонів
Ареал

Данія Данія:
  5 002 000
Flag of the United States.svg США:
  1 430 897
Канада Канада:
  200 035
Бразилія Бразилія:
  140 000
Австралія Австралія:
  100 000
Німеччина Німеччина:
  50 000
Швеція Швеція:
  42 602
Велика Британія Велика Британія:
  18 493 (народжені безпосередньо в ОК)
Іспанія Іспанія:
  8 944
Ґренландія Ґренландія:
  6 500
Нова Зеландія Нова Зеландія:
  3 507
Ісландія Ісландія:
  2 802
Flag of the Faroe Islands.svg Фарерські острови:
  2 800

Ірландія Ірландія:
  809
Близькі народи норвежці, шведи, німці, ісландці, фарерці і, в меншій мірі, фламандці, нідерландці, англійці та інші германці
Мова данська
Релігія лютеранство

Данці, або датчани[1] (дан. danskere) — народ у Північній Європі, основне населення Данії, за походженням найтісніше пов'язані зі скандинавами норвежцями й шведами. Данська мова входить до германської групи. Звична релігія — лютеранство. Сучасні данці походять від старожитнього північногерманського племені данів, яке виникло й мешкало у Сканії та на данських островах.

У Данії[ред.ред. код]

Докладніше: Історія Данії

Майже п'ять мільйонів сьогодні мешкають у Данії. Етнічна данська меншість в близько 50 тисяч осіб у Південному Шлезвігу, Німеччина становить близько 10% від населення регіону. У Данії це населення часто називають De danske syd for grænsen (данці за південним кордоном) або ж sydslesvigere (південні шлезвізці).

В політичному контексті[ред.ред. код]

Det danske folk (данський народ), як концепція, мав чималу вагу протягом піднесення етнічного націоналізму в 19 столітті й стосувався радше самоідентифікації, аніж правового статусу. До нього відносять осіб данської національності як у Данії, так і за кордоном, передовсім етнічних данців у Шлезвізі, колишній території Данії, що нині входить до складу Німеччини. На землях самої Данії до данського народу не зараховують жителів колишніх теренів Норвегії, — Фарерських островів чи Гренландії,— а також осіб німецької та інших меншин.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Від староукраїнської назви Данії — Датчина.[джерело?]