Самаа ад-Даула

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Самаа ад-Даула
Ім'я при народженніأبو الحسن
Народивсяневідомо
Помер1023(1023)
Хамадан
Національністьперс
Титулемір Хамадану
Термін1021—1023 роки
ПопередникШамс ад-Даула
Наступникзахоплено Какуїдами
Конфесіяшиїзм
РідБуїди
БатькоШамс ад-Даула

Самаа ад-Даула (*'д/н — 1023) — емір Хамадану в 10211023 роках. Троне ім'я перекладається як «Небо держави». Повне ім'я — Самаа ад-Даула Абуль-Хасан Алі бен Шамс ад-Даула.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з династії Буїдів. Син Шамса ад-Даули. Про дату народження нічого невідомо. Спочатку отримав ім'я Алі, згодом додав до нього Абуль-Хасан. У 1021 році після смерті батька стає новим еміром під ім'ям Самаа ад-Даула. Він був прихильником військовиків та ревнив шиїтом. Тому наказав звільнити з посади візира Ібн Сіну, що користувався довірою Шамс ад-Даули, та запроторити до до фортеці.

разом з тим головною загрозою для еміра залишалася держава Какуїдів (зі столицею в Ісфагані), з якими протистояння тривали до 1023 року, коли війська Самаа ад-Даули зазнали поразки, а Гамадан захоплено. Сам емір або загинув у сутичці чи його страчено. Володіння Буїдів в гамадані та Керманшахі увійшли до держави Какуїдів.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Nagel, Tilman (1990). «BUYIDS». Encyclopaedia Iranica, Vol. IV, Fasc. 6. London u.a.: Routledge & Kegan Paul. pp. 578–586.