Сандей Аделаджа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Са́ндей Сунка́нмі Адела́джа (* 28 травня 1967, Ідомила, Нігерія) — засновник і старший пастор церкви «Посольство Боже».

Народився в поселенні Ідомила на південному заході Нігерії. Його мати Теніола була донькою вождя племені. До 16 років Сандей виховувався бабусею. Коли троє старших братів Сандея померли, його сім'я зазнала злиднів, тому він не зміг поступити до універсітету у Нігерії. Йому пощастило отримати державний грант на навчання на факультеті журналістики в Мінському державному університеті.

У Мінську Сандей почав відвідувати конференції християн і потім проповідувати на них, за що він був висланий з Білорусі. Вперше до України він був запрошений у Київ як перекладач на конференцію Джефа Девіса зі США. 1993 почав збирати знайомих для вивчення Біблії у своїй квартирі.

1994 року заснував церкву «Слово віри» в Києві. Багато політиків і бізнесменів особисто знайомі з Сандеєм Аделаджою, включно із тодішнім міським головою Києва Леонідом Черновецьким, який відвідує церкву Сандея Аделаджі.

За президентства Леоніда Кучми українська держава намагалася видворити Сандея Аделаджу за межі країни, — та за протекцією американських правозахисних організацій пастор залишився в Україні. Часто відвідує інші країни з проповідями Євангелія; близько 500 дочірніх церков по всьому світу (13 церков у США). Секретом свого служіння називає час, який проводить з Богом регулярно в посту, — тиждень щомісяця.

Є пастором церкви яку відвідує близько 20 000 чоловік в місті Київ  — і 18-тисячної церкви в Амстердамі (Голландія). Його центральна церква в місті Київ орендує спортивний манеж.

Є почесним доктором теології, академіком Міжнародної академії духовного єднання народів світу. У 2005 році отримав нагороду від Міжнародного комітету прав людини.[1]

Одружений із Босе Аделаджа; є у них один син та дві дочки.

Зараз є фігурантом у справі «Кінгз Кепітал», за якою багато віруючих Посольства Божого закладали свої квартири у обмін на щомісячні відсотки. Компанія, якій було дозволено діяти у церкві, не впоралася зі своїми фінансовими зобов'язаннями. МВС України висунуло Аделаджі обвинувачення як співучаснику; наразі Сандею заборонено залишати країну до завершення слідства.

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]