Сасунци Давід (станція метро)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сасунци Давід
Загальні дані
Тип наземна відкрита
Кількість 1
Тип острівна
Форма пряма
Дата відкриття 7 березня 1981 (42 роки)
Архітектор(и) Б. Арзуманян, С. Нерсесян, Р. Ісраелян
Виходи до площі Давида Сасунського, Єреванському вокзалу, проспекту Тиграна Меца (Тиграна Великого)
Мапа
Єреванський метрополітен
Назарбекян
Ачапняк
Барекамуцюн
Маршал Баграмян
Єрітасардакан
Анрапетуцян Храпарак
Зоравар Андранік
Сасунци Давід
Горцаранаїн
Шенгавіт
Гарегін Нжде Храпарак
Чарбах
Депо Чарбах

Сасунци́ Даві́д (вірм. Սասունցի Դավիթ) («Давід Сасунський») — наземна станція Єреванського метрополітену між станціями «Анрапетуцян Храпарак» та «Горцаранаїн» в центрі Єревана, в районі Шенгавіт з виходом до площі Давіда Сасунського, залізничного вокзалу, проспекту Тиграна Меца (Тиграна Великого), пам'ятнику Давіду Сасунському та фортеці Еребуні.

Історія[ред. | ред. код]

Станція відкрита 7 березня 1981 року. Свою назву станція отримала на честь легендарного середньовічного вірменського епосу, що розповідає про боротьбу богатирів з Сасуну (область в середньовічній Вірменії, нині&nbsp— в складі Туреччині) проти арабських загарбників — Сасунци Давіда (Давіда Сасунського)[1].

1 квітня 2023 року, о 14:23, на перегоні між станціями «Сасунци Давід» та «Зоравар Андранік» сталася аварія зернового елеватора. В результаті камені потрапили на колії метрополітену та контактну рейку, що унеможливило штатне функціонування метрополітену. Рух поїздів було тимчасово припинено. Постраждалих внаслідок обвалення не було. О 15:10 того ж дня поїзди почали курсували у реверсному режимі однієї з неушкоджених колій. Працівники різних служб метрополітену працювали майже всю ніч над відновлення штатного руху поїздів і наступного дня, 2 квітня, о 07:00 рух поїздів лінією було відновлено у повному обсязі[2].

Загальні характеристики[ред. | ред. код]

Конструкція станції — наземна відкрита.

Колійний розвиток — три стрілочних переводи, пошерсний з'їзд та одноколійний гейт до залізниці.

Оздоблення — навіс підтримує одним рядом багатокутні колони. Стеля станції прикрашена пересічними лініями, що утворюють візерунок і нагадує зірку Давида.

Вестибюлі[ред. | ред. код]

Вихід у місто до вулиць Святого Севану і Тиграна Меца та до залізничної станції Єреван.

Вихід з метро через тристрічковий ескалаторний нахил. Донизу, у підземний перехід, що йде під усіма коліями, з якого, якщо йти праворуч, можна піднятися на залізничні платформи, до залізничного вокзалу і на привокзальну площу, якщо йти ліворуч — вихід до промислової зону.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Історія станції «Сасунци Давід». izi.travel.  (рос.)
  2. Перегон «Сасунци Давід» — «Зоравар Андранік». Обвалення елеватора на шляху метрополітену (фото). Міський електротранспорт. 1 квітня 2023.