Секонд-хенд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Се́конд-хенд (англ. second hand — дослівно «друга рука», вживані речі) — речі, одяг і взуття, які були у користуванні, знецінились, або ж не були продані в певний строк у магазинах.

Походження секонд-хенду[ред.ред. код]

Second Hand - у перекладі з англійської «друга рука» - це поняття з'явилося в старій добрій Англії, коли королі, на знак подяки або в нагороду наближеним особам дарували одяг з королівського плеча. Особа, яка отримувала такий подарунок, називалася "друга рука" (second hand).

Поняття «секонд-хенд» у нашому сучасному розумінні з'явилося понад століття тому. Спочатку, з метою допомоги бідним, більш забезпечені городяни здавали непотрібний одяг, тим самим рятуючи себе від купи непотрібних речей. З часом з'явилися люди, готові недорого купувати вживаний одяг. У відповідь на попит, що виник, народилася і пропозиція. Знайшлися кмітливі ділки, які стали організовано збирати і продавати одяг секонд-хенд. Так секонд-хенд перетворився на бізнес.

Секонд-хенд сьогодні[ред.ред. код]

Сьогодні секонд-хенд - це ціла індустрія. У Європі існує багато компаній, які поставили цей бізнес на професійну основу. Спеціальні пункти для збору одягу, сортувальні фабрики, підприємства з обробки та дезінфекції одягу.

Секонд-хенд закуповується на спеціалізованих фабриках, призначених для збору ношеного одягу, його дезінфекції та санітарної обробки, сортуванням, переробки і продажу. Серед частини громадян поширена думка, що секонд-хенд — це гуманітарна допомога, яку отримують благочинні організації і потім незаконно продають.

У цій та суміжних галузях у країнах Євросоюзу зайнято більше 10 млн чоловік. У країнах-постачальниках одягу секонд-хенд також існують величезні магазини цього напрямку і спеціалізовані ринки.

Сучасний секонд-хенд це вже не гуманітарна допомога голодуючим, а товар, що купується, обробляється, сортується, упаковується і продається. Ви навіть можете ознайомитися з сертифікатами якості та сертифікатами про проходження дезінфекційної обробки.

Категорії секонд-хенду[ред.ред. код]

Немає єдиної системи позначення та класифікації одягу, але можна вказати найчастіше вживані категорії:

  • «Сток» — абсолютно новий одяг, або взуття.
  • «Крем» — новий або без візуальних слідів зносу одяг (взуття).
  • «Люкс», «Екстра» — речі з мінімальним відсотком зносу.
  • Перша категорія — не порвана, не брудна, з малим відсотком зносу.
  • Друга категорія — значну частину становлять речі непридатні до продажу.
  • Третя категорія — речі дуже поганої якості, часто ганчір'я