Система центральноамериканської інтеграції

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Система центральноамериканської інтеграції
Sistema de la Integración Centroamericana
емблема SICA
Типи членів 8 членів
5 спостерігачів
Члени Беліз Беліз
Коста-Рика Коста-Рика
Гватемала Гватемала
Гондурас Гондурас
Нікарагуа Нікарагуа
Панама Панама
Сальвадор Сальвадор
Домініканська Республіка Домініканська Республіка
Офіційна/і мова/и Іспанська
Штаб-квартира Нью-Йорк, США
Веб-сайт http://www.sica.int/
Члени SICA
Члени SICA

Система центральноамериканської інтеграції (ісп. Sistema de la Integración Centroamericana, SICA) — міжнародна організація, створена 12 грудня 1991 року, що об'єднує країни Центральної Америки. Організація закликає приєднуватися як спостерігачів у інші країни світу в рамках дії Генеральної асамблеї ООН та підтримує постійну штаб-квартиру в штаб-квартірі ООН в Нью-Йорку.

Систему центральноамериканської інтеграції створено в процесі політичної, культурної та економічної інтеграції країн регіону, що розпочався 1907 року з утворенням Центральноамериканського суду. 1951 року з підписанням Сан-сальвадорського договору була створена Організація центральноамериканських країн, ODECA, що, проте, не була ефективною через конфлікти між кількома країнами регіону. В 1991 була заснована SICA, що стала ефективним засобом усунення розбіжностей між країнами-членами. Нині до неї входять 7 центральноамериканських країн і Домініканська республіка, розташована у Вест-Індії, як асоційований член.

У межах організації діють Центральноамериканський парламент, Центральноамериканський банк економічної інтеграції та Центральноамериканський вільний ринок. У планах — створення єдиної валюти та стандартізація паспортів.

Дочірні організації[ред.ред. код]

Члени[ред.ред. код]

Постійні члени
Асоційований член
Спостерігачі

Див. Також[ред.ред. код]