Скейтборд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Skatboardfahren.JPG

Скейтбо́рд (англ. skateboard, від to skate — «ковзатися» і board — «дошка», за зразком surfboard[1]; скорочено — скейт) — дошка на чотирьох колесах для скейтбордингу — ковзання на дошці. Має спеціальну конструкцію підвіски коліс, що забезпечує при маневруванні поворот в ту чи іншу сторону.

Щоб їхати на скейтборді треба відштовхуватися однією ногою від землі, в той час як інша стоїть на дошці.

Є два основні види скейтбордів — «довгий скейтборд» та «короткий»[2]. Довгі скейтборди швидші і тому використовуються для довгих поїздок, а короткі використовуються для трюків.

Історія[ред. | ред. код]

Докладніше: Скейтбординг

Історія дощок на роликах почалася в 1950-х роках у Каліфорнії[3], перші скейтборди виготовляли прикріплюючи до дошки роликові ковзани[4]. Зростанню популярності скейтбордингу сприяло і захоплення серфінгом, первісно його навіть називали «тротуарним серфінгом» (sidewalk surfing). Скейтбординг, отриманий у популярності через серфінг: насправді, скейтборд спочатку називався "тротуарним серфінгом". Спочатку скейтборди були ручної роботи з дерев'яних ящиків та дощок окремих осіб. Компанії почали виробляти скейтборди в 1959 році, оскільки спорт став більш популярним.[5]

Повідомляється, що змагання зі скейтбордингу пройдуть на Олімпійських іграх 2020 в Токіо[6].

Їзда[ред. | ред. код]

Regular — так називають вид стійки, коли штовхаюча нога — права, а опорна - ліва. При звичайній їзді вперед ліва нога стоїть ближче до носа деки.

Goofy — так називають вид стійки, коли штовхаюча нога — ліва, а опорна - права. Права нога стоїть ближче до носа при звичайній їзді.

Mongo — цей вид стійки може ділитися на Goofy і Regular. Але, нога, яка відштовхується, ставиться ближче до носа деки, а опорна — стоїть на тейлі.

Switchstance — часто цю стійку називають просто Switch, тобто стійка навпаки. Легше сказати: коли Regular робить трюк в Goofy, а Goofy — навпаки.

Трюки[ред. | ред. код]

Трюки діляться на декілька основних категорій:

  • Фліпи — різні типи обертань дошки у повітрі під ногами у скейтера (наприклад 360 flip (срі сіксті фліп) чи kickflip (кікфліп)
  • Слайди та грайнди — ковзання частинами деки чи підвісками відповідно по граням чи перилам. Наприклад boardslide (бордслайд) чи croocked grind (крукт грайнд).
  • Греби — захвати дошки рукою у повітрі. Наприклад indy grab (інді греб) чи nosegrab (ноусгреб).

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. skateboard. www.etymonline.com. Процитовано 11 червня 2018. 
  2. SKATEBOARDS: FIT & TYPES. LiveStrong. Процитовано 2016-07-26. 
  3. A Brief History of Skateboarding
  4. Scholastic News: Skateboarding. teacher.scholastic.com. Архів оригіналу за 2018-04-03. Процитовано 2018-03-26. 
  5. "The mix of sunshine and rebellion is really intoxicating". The mix of sunshine and rebellion is really intoxicating. Skate Life (University of Michigan Press). 2010. с. 27–77. ISBN 9780472900459. doi:10.2307/j.ctv65sw5s.5. 
  6. Skateboarding Will Be in the 2020 Olympics

Посилання[ред. | ред. код]